Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yatırımcılar Fed’i görmezden gelirken Nasdaq yükselişe geçti, Tesla Elon Musk’un ödeme kararı öncesinde yükseldi

Yatırımcılar Fed’i görmezden gelirken Nasdaq yükselişe geçti, Tesla Elon Musk’un ödeme kararı öncesinde yükseldi

Yahoo Finance’den Yasmine Khurram’ın raporu:

Tesla (TSLA) hissedarları bugün yıllık toplantılarında 56 milyar dolarlık bir soruyu yanıtlıyor: Delaware’li bir yargıcın daha önceki bir paketi reddetmesinin ardından Elon Musk’un rekor maaş paketi eski durumuna getirilmeli mi?

“Hevessizce evet oyu veriyorum; İlk yatırımcı İbrahim Al-Husseini, Yahoo Finance’e “Prensipte evet oyu veriyorum” dedi. Kişisel duyguları bir yana, Tesla’nın 2018’de açıklanan pakete saygı duyması gerektiğini söyledi.

“Anlaşma buydu. Elon büyük bir şey başardı, bu yüzden tazminatını almalı.”

Risk sermayesi şirketi FullCycle’ın kurucusu Al-Husseini, 2006 yılında C Serisi finansman turunda elektrikli otomobil şirketine yatırım yaptı. Al-Husseini, takip eden on yılda pozisyonunun çoğunu istikrarlı bir şekilde sattığını söyledi.

Al-Husseini, “Hisse senetlerini trilyon dolarlık bir değerlemeye tabi tuttuk, büyük bir servet yaratıldı ve tazminatı yönetim kurulu tarafından belirleniyor” diye ekledi ancak meslektaşlarının çoğunun bu sefer hayır oyu vereceğine inanıyor.

Ancak bireysel yatırımcılar şu anda Tesla hisselerinin yaklaşık %40’ına sahip ve Musk, onların maaşını sübvanse ettiklerini iddia ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu milyarder, eski adıyla Twitter olarak bilinen X’te “oy veren bireysel hissedarların neredeyse %90’ının” paket lehine oy kullandığını ve “kamuoyunun duyarlılığının açıkça destekleyici olduğunu” ekledi.

Tesla hisseleri perşembe günü yüzde 4 arttı.

Daha fazlasını buradan okuyun.

READ  Chipotle, Maine mağazasını kalıcı olarak kapatarak lonca çabalarını durdurdu