Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hawaiian Electric, Honolulu şehir merkezindeki tüm müşterilere elektriğin yeniden verildiğini söyledi

Hawaiian Electric, Honolulu şehir merkezindeki tüm müşterilere elektriğin yeniden verildiğini söyledi

Güncelleme: 20:15

Hawaiian Electric, saat 20.00 itibarıyla Honolulu şehir merkezindeki tüm müşterilere elektriğin yeniden verildiğini söyledi.

Şirket, bir basın bülteninde, çoğu müşteri için kesintinin başlamasından yaklaşık dokuz saat sonra, akşam 7:20 civarında şehir merkezindeki devrelere elektriğin gelmeye başladığını söyledi.

Hawaiian’ın sözcüsü Darren Pai, “Bunun şehir merkezindeki ve Çin Mahallesi bölgesindeki müşterilerimiz, özellikle de işletmeler ve devlet daireleri için son derece zor bir gün olduğunu biliyoruz.” Elektrik.

Şirket yetkilileri, ekiplerin ve teknisyenlerin gece boyunca hazır bekleyeceklerini ve olay nedeniyle ekipmanın hasar gördüğü şehir merkezindeki şebekeyi ve Iwili trafo merkezini izleyeceklerini söyledi.

Hawaiian Electric, müşterilerin özellikle Cuma günü işe gitmeden önce şehir merkezindeki şebekenin durumundaki herhangi bir değişiklik için şirketin sosyal medya hesaplarını ve yerel haber medyasını izlemesi gerektiğini söyledi.

19:20

Hawaiian Electric, bazı müşterilere elektriğin yeniden verildiğini ve ekiplerin, etkilenen diğer müşterilere elektriği güvenli bir şekilde yeniden sağlamak için hala onarımlar üzerinde çalıştığını söyledi.

akşam 7

Hawaiian Electric, ekiplerin bu akşam hala çalıştığını ve elektriğin iki saat içinde yeniden gelmesini beklediklerini söyledi.

16:00

Hawaiian Electric, onarım ekiplerinin ilerleme kaydettiğini ve akşamın erken saatlerinde Honolulu şehir merkezindeki elektriği yeniden sağlamayı beklediklerini söyledi.

Hawaiian Electric’in sözcüsü Darren Bay bir basın bülteninde, “Bu kesintinin neden olduğu kesintiden dolayı özür dileriz ve bunun işletmeler ve devlet daireleri için özel bir zorluk teşkil ettiğini biliyoruz” dedi. “Ekiplerimiz elektriği yeniden sağlamak ve herkesi akşamın erken saatlerinde geri döndürmek için mümkün olduğu kadar hızlı ve güvenli bir şekilde çalışıyor.”

>> FOTOĞRAFLAR: Elektrik kesintisi Honolulu şehir merkezini kapattı

Şirkete göre Honolulu’nun şehir merkezinin büyük bir kısmına sokakların altından geçen yer altı kablo ağı hizmet veriyor. Hawaiian Electric, bu ağın ilk olarak 1960’lı ve 1970’li yıllarda inşa edildiğini ve onlarca yıl boyunca bölümleri modernize edilip bakımı yapılmış olmasına rağmen, orijinal kabloların çoğunun hala hizmette olduğunu söyledi.

READ  Sam Bankman-Fried, ifadesini tamamlarken FTX fonlarının ortadan kaybolduğuna dair bilgisini reddetti

13:15

Hawaiian Electric, Honolulu şehir merkezinde trafiği tıkayan, işyerleri ve devlet dairelerini kapatan elektrik kesintisinin muhtemelen öğleden sonraya veya akşamın erken saatlerine kadar süreceğini söyledi.

Şirket yetkilileri öğleden sonra yaptıkları bir basın açıklamasında, sabah 10 civarında başlayan elektrik kesintisinin Çin Mahallesi, Eyalet Meclisi, ABD Posta Ofisi, eyalet adliyeleri ve federal bina da dahil olmak üzere şehir merkezindeki yaklaşık 900 müşteriyi etkilediğini söyledi. Bölgedeki trafik ışıklarında elektrikler kesikken, polis memurları birçok kavşakta trafiği yönlendiriyor.

Yetkililer yaptıkları açıklamada, “Olay, Çarşamba günü saat 21.30 sıralarında, şehir merkezindeki Bishop ve Mililani Caddeleri arasındaki bölgeyi etkileyen bir elektrik kesintisinden kaynaklanan bir dizi olaydan kaynaklandı.” dedi. “Bu kesinti şehir merkezine elektrik sağlayan yer altı kablosuna zarar verdi.

“Daha sonra, Perşembe günü sabah saat 10’dan kısa bir süre sonra, Iwili trafo merkezindeki ekipmanda aşırı elektrik yükü oluştu. Bu, daha geniş bir elektrik kesintisine neden oldu.

Elektrik kesintisinin yaklaşık 900 müşteri hesabını etkilediğini, ancak bunların çoğunun ofis binaları ve yüzlerce kiracının bulunduğu konut birimleri olduğunu belirttiler.

Haber bültenine göre, Hawaii Electric ekipleri sokakların altındaki yeraltı kasalarındaki kabloları ve Iwili trafo merkezindeki hasarlı ekipmanları onarmak için çalışıyor. Yetkililer, “Mürettebat, herhangi bir ek sorunla karşılaşılmaması durumunda, öğleden sonra veya akşam erken saatlerde onarımları tamamlayıp elektriği yeniden sağlamayı bekliyor” dedi.

Önceki kapsam

Honolulu şehir merkezindeki bir elektrik kesintisi bu sabah birçok devlet dairesini kapattı ve bölgedeki birçok trafik ışığını da devre dışı bıraktı.

Belediye yetkilileri halka karanlık trafik ışıklarını yol boyunca durak olarak görmeleri gerektiğini hatırlatıyor.

Sabah saat 11.00 itibariyle, River Streets’ten Alakia Streets’e ve Nimitz Otoyolu ile Beretania Bulvarı arasında uzanan şehir merkezindeki ve Çin Mahallesi bölgelerindeki trafik ışıklarının çoğu hizmet dışıydı.

READ  Piyasalar Fed'in uyarılarını duyuyor ama kulak asmıyor. Onlar için maliyetli olabilir.

Şehir yetkililerine göre Honolulu polisi büyük kavşaklarda trafiğin yönlendirilmesine yardımcı oluyor.

Muhasebe Bakanlığı’na göre, bu sabah Honolulu şehir merkezinde, Hawaii Eyaleti Meclis Binası, Yargı Şubesi, Kalanimoku, Kamamalu, Keoniana ve Hükümet Ofisi Kulesi # 1 binaları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere birçok hükümet binasını etkileyen bir elektrik kesintisi meydana geldi. . Ve kamu hizmetleri.

DAGS, etkilenen binalardaki devlet ofislerinin bir sonraki duyuruya kadar halka kapalı olacağını söyledi.

HECO yetkilileri, sürücülerin yolun tüm kurallarına uyması, sabır ve itibarla araç sürmesi gerektiğini söyledi.

Hawaiian Electric, saat 10 civarında tamir ekiplerinin Honolulu şehir merkezinde olduğunu söyledi.