Nisan 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yazarlar Derneği, AMPTP üst üste üçüncü gününde buluşuyor; Studio CEO’ları Cuma günü buluşuyor – Son başvuru tarihi

Yazarlar Derneği, AMPTP üst üste üçüncü gününde buluşuyor;  Studio CEO’ları Cuma günü buluşuyor – Son başvuru tarihi

Yazarlar Birliği ve AMPTP, devam eden bir yazar grevini sona erdirmek için bir anlaşma yapmak üzere bu hafta Perşembe günü üçüncü kez bir araya geldi. Cuma günü tekrar görüşüp görüşmeyecekleri hala belirsiz, ancak Deadline, stüdyoların CEO’larının mevcut durumu tartışmak için Cuma günü bir araya gelmeyi planladıklarını doğruladı.

Deadline, stüdyo CEO’larının sanal toplantılarının neredeyse düzenli olduğunu ve en büyük eğlence şirketlerinden bazılarının liderlerinin Yazarlar Loncası ile anlaşmaya giden potansiyel yolları tartıştığını biliyor.

WGA ve Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği, 2 Mayıs’ta başlayan grevden bu yana ilk kez geçen Cuma günü yeniden başladı ve iki şirketin sendikanın önerilerine karşı bir teklif sunmasının ardından Salı gününe kadar durdu. Salı günkü toplantının “karışık sonuçlarla” sona erdiği bildirildi ve o zamandan beri geçici bir anlaşmaya varıp varamayacaklarını görmek için ileri geri gidiyorlar.

Kaynaklar, Deadline’a dün itibariyle, çözülmemiş konulardaki boşluğu kapatmada somut bir ilerleme kaydedilmediğini söyledi.

Kilit grev konuları arasında ücret artışları, izleyiciye dayalı yayın artıkları, minimum personel ve garantili çalışma günleri yoluyla “yazarların odasını tutmak” ve senaryo yazımı için yapay zeka kullanımına karşı bir güvenlik duvarı yer alıyor.

Bugün erken saatlerde WGA West, Disney, Amazon ve Netflix’in “rekabet karşıtı uygulamaları” olarak adlandırdığı şeyler hakkında daha fazla hükümet düzenlemesi talep eden bir rapor yayınladı. \

READ  Days of Our Lives dizisinin oyuncusu James Lastovich Hawaii'de kayıp olarak bulundu.