Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yeni teknoloji, telefonunuzu şarj etme şeklinizde devrim yaratacak

Yeni teknoloji, telefonunuzu şarj etme şeklinizde devrim yaratacak

Yeni teknoloji, telefonunuzun yalnızca dokuz dakikada tamamen şarj olmasını sağlayacak ve bu, yaz aylarında cihazlarınızda olabilir.

Bu aynı zamanda şirketlerin dev pillere sığacak şekilde boyutları şiştikten sonra daha küçük ve daha ince telefonlar tasarlamalarına da yardımcı olacak.

Pillere zarar vermeden hızlı şarj etmeyi sağlayan yeni teknoloji, geçtiğimiz hafta Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde sergilendi.

Dünyanın dördüncü en büyük ve alt markaları OnePlus, Realme ve Vivo ile birlikte İngiltere’de hızla büyüyen Çinli telefon üreticisi Oppo’dan geliyor.

Uzmanlar, hızlı şarj ve uzun pil ömrü mobil cihazlar için önemli bir satış noktası olduğu için Apple ve Samsung’un bu başarıyı tekrarlamak için şimdiden çalıştıklarını söylüyorlar.

Pocket-Lint.co.uk teknoloji web sitesinin kurucusu Stuart Miles, MailOnline dedi: “Pil ömrü birçok kullanıcı için gerçekten önemlidir, ancak verimlilik iyileştirmeleri çoğumuzun isteyeceğinden daha yavaştır.

“Yani şirketler diyor ki, daha uzun süre dayanamıyorsanız, nakliyeyi daha hızlı yapalım.

“Oppo’nun yeni teknolojisinin tam olarak şarj olması yalnızca dokuz dakika sürüyor – sabahları duş almanız ve dişlerinizi fırçalamanız gerekenden daha az – tam olarak şarj olması.”

Miles, yeni teknolojinin pilleri küçülterek daha ince ve daha hafif telefonlara olanak sağlayacağına inanıyor.

İPhone’un pilinin artan boyutu nedeniyle yıllar içinde daha da ağırlaştığını söyledi.

Yeni teknoloji, telefonunuzun yalnızca dokuz dakika içinde tamamen şarj olmasını sağlayacak.
stok mücadelesi

“Bunun gibi ultra hızlı şarj, daha küçük piller anlamına geliyor – sonuçta, onları birkaç dakika içinde doldurabiliyorsanız, dev bir pile ihtiyacınız yok” dedi.

“Elbette birçok insan büyük bir ekran istiyor, bu yüzden telefonların buna uyum sağlaması için büyük olması gerekiyor – ancak çok kalın ve ağır olmaları gerekmiyor.”

Geçen hafta Mobil Dünya Kongresi’nde Oppo, SuperVooc şarj teknolojisini 240 watt güçle gösterdi ve dokuz dakikada yüzde birden yüzde 100’e çıkan 4.500 mAh pil gösteren bir video ile.

READ  Zelda: Krallığın Gözyaşları dosya boyutunun değiştiği ortaya çıktı

150W versiyonu ise telefonu 15 dakikada şarj edecek.

iPhone’lar ve Samsung cihazları da dahil olmak üzere çoğu telefon, yalnızca 10-30 watt işleyebilir çünkü çok fazla güç pillerin aşırı ısınmasına ve donanıma zarar vermesine neden olabilir.

Samsung, pilleri aşırı ısındığı için 2016’da milyonlarca telefonu geri çağırmak zorunda kaldı – hatta bazıları aşırı ısınmadan sonra alev aldı.

Oppo’nun yeni teknolojisi 2014’ten beri geliştirildi.

Telefon şarj cihazına bağlı elektrik prizi
İPhone, pilinin artan boyutu nedeniyle yıllar içinde ağırlaştı.
stok mücadelesi

Oppo İngiltere Ürün Müdürü Neil Munger, “Bu sadece hız ile ilgili değil, aynı zamanda müşterilerimiz için güvenli bir şekilde yapmakla da ilgili” dedi.

“Örneğin, ilgili garantiler olmadan bir bataryaya daha fazla güç vermeye çalışırsanız, uzun vadede bataryaya zarar verebilir ve zamanla daha hızlı bozulmasına neden olabilir. Bunu önlemek için test ve test yapıyoruz.”

SuperVooc’un yeni sürümlerinde, şarj durumunu gerçek zamanlı olarak izlemek için telefona kurulu 13 sıcaklık sensörü olduğunu ve aşırı ısınma olasılığını azalttığını söylüyor.

“Biri bir telefonu iki veya üç yıl elinde tutuyorsa, pilinin dayanacağını bilmeleri gerekir. İyi bir pil 800 şarjdan sonra kapasitesinin yüzde 80’ini tutacaktır. Bunu 1.600 dolardan sonra yaparız.”