Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Activision Blizzard ve Epic Games, Rusya’da oyun satışlarını durdurdu

Activision Blizzard ve Epic Games, Rusya'da oyun satışlarını durdurdu

Oyun şirketinin başkanı Daniel Allegri, Activision Blizzard’ın Rusya’daki oyunlarının yeni “iç ve dış” satışlarını askıya aldığını duyurdu. Çalışanlara ortak mesaj (Bir yandan bir yan Eurogamer). Hareket, Rusların şirketle hem oyun satışlarını hem de oyun içi satın alımları içeren yeni işlemler yapmasını engelliyor.

Basın açıklaması yasağın her iki sayıyı da içerip içermediğini belirtmedi Ve fiziksel oyunlar Bununla birlikte, şirketin ve çalışanlarının Ukrayna’ya yaptığı katkılardan bazılarını vurguluyor ve ayrıca savaştan etkilenen işçilere kaynak sağlıyor. Ukrayna’daki kriz, Activision Blizzard tarihinde hassas bir zamanda geliyor – Şirket Hala eleştiriyle karşı karşıya dava açıldıktan sonra Toksik bir işyeri kültürünü teşvik ettiği iddia edildi geçen yıl.

Allegri mektupta, “Bu trajediden doğrudan etkilenen personele ve ailelerine yardım etmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.” “Sizin veya bir iş arkadaşınızın desteğe ihtiyacı varsa, lütfen yöneticinize veya yerel İK liderlerine ulaşmaktan çekinmeyin. Ayrıca, bu zor zamanda duygusal desteğe ihtiyaç duyanlar için Çalışan Destek Programımızın da mevcut olduğunu hatırlatmak isterim.”

Activision Blizzard, Rusya’da iş yapmayı bırakan büyüyen oyun şirketleri listesine katılıyor. hangi Microsoft Activision Blizzard’ı satın alma planlarını açıkladı Ocak ayında, Ürün ve hizmetlerinin “yeni” satışını yasaklamak için harekete geçti Rusya ve Beyaz Rusya’da – yalnızca Xbox oyunlarını değil, aynı zamanda Windows, Office, Microsoft 365 ve daha fazlasıyla ilişkili ürünleri de içeren bir blok.

aynı zamanda, EA Games Rus takımlarını kaldırdı FIFA ve NHL oyunlarından ve ötesinden Rusya ve Beyaz Rusya’ya tüm satışları durdurun. Siberpunk 2077 filmi geliştirici CD Projekt Red de benzer adımlar attı Her iki ülkedeki müşterilere fiziksel ve dijital satışların engellenmesinde. Activision Blizzard, Rusya’nın ekonomik ortağı Belarus’a satışları özellikle engellemedi. kenar Activision Blizzard ile bir yorum isteğinde bulundum, ancak hemen yanıtlanmadılar.

Activision Blizzard’ın açıklamasından kısa bir süre sonra Epic Games, oyunlarında “Rusya ile ticareti durdurduğunu” belirtti ve Rus oyuncuların bunlara erişimini engellemeyeceğini belirtti. Dosya olup olmadığı belli değil. elektronik bir oyundur Geliştiricinin ticaret yasağı, mikro işlemler, oyunlar veya her ikisi için de geçerlidir.

READ  Nintendo Switch Black Friday 2022 Fırsatları: Oyun ve konsol satışları başladı

Bu hafta başlarında, Rusya Başbakan Yardımcısı Mihaylo Federov Xbox ve PlayStation’a çağrıldı Rus ve Belarus hesaplarını “geçici olarak yasaklamak” ve espor etkinliklerine katılımlarını durdurmak. o Daha sonra sordu Epic Games, Nintendo, Rockstar ve Tencent dahil olmak üzere bir dizi geliştirici, Rusya’daki oyunlarını durdurdu.

5 Mart 17:53 ET Güncellemesi: Epic Games’in Rusya’da da satışları yasakladığını eklemek için güncellendi.