Şubat 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yeniden Tasarlanan MacBook Air M1’e Sahip Olabilir Ama M2 Değil

Yeniden Tasarlanan MacBook Air M1'e Sahip Olabilir Ama M2 Değil

TF International Securities analisti Ming-Chi Kuo, yaklaşmakta olan MacBook Air yeniden tasarımının yaygın olarak beklenen “M2” yükseltmesinden ziyade M1 yongasını içereceğine “güçlü bir şekilde” inanıyor. ko yorum yaptı ile 9to5Mac sonraki cıvıldamak Daha fazla renk seçeneği ve küçük LED ekranı olmayan “tamamen yeni” bir dizüstü bilgisayar tasarımı bekleyin.

Yeniden tasarlanan MacBook Air’di Bir M2. çipinin varlığı daha önce bildirilmişti Bloomberg’den Mark Gorman tarafından yazıldı. Apple, elbette pazarlama nedenlerine dayalı olarak yongaları için kendi terminolojisine karar verebilir, ancak M1’in adlandırma şeması iPhone ve iPad’lerdeki A serisi yongaları takip ediyorsa, bir sonraki sayı CPU tasarımında bir yükseltme olduğunu gösterir. M1 Pro, Max ve M1 yonga setleri dahil Ultra . duyuruldutümü iPhone 12’nin A14 yongasında bulunanlara bağlı olarak farklı CPU çekirdek yapılandırmaları kullanır.

Bu nedenle, M2 muhtemelen bu yıl çıkacak iPhone’larda sözde A15 veya A16’dan türetilen çekirdekleri kullanacak. Yeni MacBook Air’e gelince, M1 çipine ve markasına sadık kalırsa teorik olarak daha fazla çekirdek ekleyerek bir performans yükseltmesi sunabilir. M1’in zaten 7 ve 8 çekirdekli GPU varyantları var ve Gurman, Apple’ın 8 CPU çekirdeği ve 10 GPU çekirdeği ile isimsiz bir çipi test ettiğini bildirdi. Bir M2 veya yükseltilmiş bir M1 olabilir.

Kuo, yeni MacBook Air’in seri üretimine bu yılın ikinci veya üçüncü çeyreğinde başlamayı planlıyor.

READ  Mortal Kombat 1, Johnny Cage rolündeki Jean-Claude Van Damme'a "ilk bakışını" paylaşıyor