Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Apple, düşük kaliteli iPhone SE’yi 5G ile ve daha hızlı çipli yüksek kaliteli Mac Studio bilgisayarı yükseltiyor

Apple, düşük kaliteli iPhone SE'yi 5G ile ve daha hızlı çipli yüksek kaliteli Mac Studio bilgisayarı yükseltiyor

NEW YORK, 8 Mart (Reuters) – Apple Inc (AAPL.O) Salı günü, düşük maliyetli iPhone SE ve iPad Air’e 5G bağlantısı ekledi ve yeni bir masaüstü için daha hızlı bir çip tanıttı; bu, Apple’ın cihazlarını kendi bünyesinde tasarlanmış mikroişlemcilerle güçlendirme hamlesinde yüksek bir nokta.

Yeni Studio masaüstünün fiyatlandırması, yeni M1 Ultra çip ile 3.999 dolardan başlıyor. iPad Air ayrıca dizüstü bilgisayarlar için geliştirilen Apple M1 çipine de sahip.

Counterpoint Research’ten analist Neil Shah, “Apple’ın silikon stratejisi kilit noktadır” dedi. “Apple, uygun fiyatlı iPhone SE’den en güçlü Mac Studio ürününe kadar daha geniş bir zengin cihaz yelpazesine güç sağlamak için dahili yarı iletken yetenekler portföyünü genişletiyor.”

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

Apple’ın Mac Pro’su hala Intel Corp. işlemcilerde çalışıyor.

Apple, iPhone SE fiyatını önceki model için 399 dolardan 429 dolara yükseltti. Yeni telefon 18 Mart’ta gönderime başlıyor. fazla oku

iPhone SE, Apple’ın rakipleri arasında en hızlısı olduğunu söylediği A15 Bionic çip, 4,7 inç Retina ekran ve Touch ID’li bir ana sayfa düğmesi ile birlikte geliyor.

CEO Tim Cook, “Bu, uygun fiyata daha küçük bir iPhone isteyen mevcut kullanıcılarımız için önemli” dedi.

IDC analisti Nabila Popal, yeni iPhone SE’nin bütçeye uygun bir 5G cihazı arayan tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayacağını ve Rusya ile Ukrayna arasındaki çatışmanın neden olduğu ekonomik belirsizlik göz önüne alındığında özellikle popüler olabileceğini söyledi.

Bhopal, “5G teknolojisine sahip daha ucuz bir iPhone, özellikle bu belirsizlik zamanlarında Apple için iyi bir haber” dedi.

Bhopal, daha büyük ekranlara olan talebin iPhone SE satışlarını olumsuz etkileyebileceğini de sözlerine ekledi. Bazı tüketiciler bunun yerine aynı fiyat aralığında daha büyük ekranlı eski iPhone modellerini tercih edebilir.

READ  Bu en iyi Nintendo Switch Black Friday anlaşması

M1 Ultra, iki M1 Max yongasının bağlanmasıyla oluşturulmuştur ve M1 yongalarından sekiz kat daha hızlıdır. Profesyonel odaklı bir Mac Studio Creative PC’de ilk kullanımı olacak.

Apple, biri M1 Max çipli ve diğeri M1 Ultra çipli olmak üzere Mac Studio’nun iki versiyonunu sunacak.

Mac Studio fiyatlandırması, M1 Max çipli sürüm için 1,999 dolardan ve M1 Ultra dizüstü bilgisayar için 3,999 dolardan başlar.

Apple ayrıca, Macbook Air ve Macbook Pro modelleri de dahil olmak üzere herhangi bir Mac ile eşleştirilebilen Studio Display adlı yeni bir monitör tanıttı ve fiyatı 1.599 dolar.

Apple hisseleri gün ortasında öğleden sonra neredeyse yatay seyrediyor.

Hizmetlerini ve diğer ürünlerini genişleten şirket, Apple TV + ürününün Cuma geceleri Major League Baseball maçlarını göstermeye başlayacağını söyledi. Haftalık çift başlık sekiz ülkede satışa sunulacak.

Yeni iPad Air, yeni tasarımı, 5G bağlantısı ve MacBook’larda popüler olan M1 ile iki yıl aradan sonra ilk güncellemesini alıyor. Başlangıç ​​fiyatı 599$ kaldı ve 18 Mart’tan itibaren satışa sunulacak.

Yeni iPad Air ayrıca 12 MP ön kameraya sahip.

Apple ayrıca Alp Yeşili de dahil olmak üzere iki yeni renkte yeni iPhone 13 modellerini duyurdu.

Gösteri sırasında Cook, Ukrayna’daki çatışmadan bahsetmedi. Apple, 1 Mart’ta Rus işgaline yanıt olarak Rusya’daki tüm ürün satışlarını geçici olarak durdurduğunu söyledi. Rus devlet medyası, RT News ve Sputnik News artık Rusya dışındaki Apple Store’dan indirilemez. Daha fazla oku

Rusya, Ukrayna’daki eylemlerini “özel operasyon” olarak nitelendiriyor.

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

New York’ta Daniel Kaye ve Bengaluru’da Nivedita Balu ve Kanika Seka tarafından ek raporlama; Bengaluru’da Ashwini Raj, Ahmed Farhatta, Shivaansh Tiwari ve Nilangana Basu tarafından ek raporlama; Kurgu Karishma Singh, Peter Henderson ve Lisa Shumaker

READ  Amazon PS5 Bugün Yeniden Stok: Nasıl Edinilir

Kriterlerimiz: Thomson Reuters Güven İlkeleri.