Aralık 3, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yeysk’te ölümcül savaş uçağı Rus binasına çarptı | rusya ve ukrayna arasındaki savaş haberleri

Yeysk'te ölümcül savaş uçağı Rus binasına çarptı |  rusya ve ukrayna arasındaki savaş haberleri

Binayı saran büyük bir yangından sonra en az dört kişi öldü ve görgü tanıkları yangınların birkaç kat üzerinde yandığını söyledi.

Rusya’nın güneyindeki Yeisk kentinde bir süpersonik askeri uçak bir apartmana çarptı, bina alev aldı ve birkaç üst kat çöktü.

çekim Sosyal medya, Pazartesi günü çok katlı binadan patlayan büyük bir ateş topu gösterdi. İlk raporlar, Azak Denizi’ndeki kıyı kentinde dört kişinin öldüğünü, 19 kişinin yaralandığını – dördü ağır – ve altı kişinin kayıp olduğunu söyledi.

Uçağın bir Sukhoi Su-34 avcı uçağı olduğu belirlendi. Savunma Bakanlığı, mürettebatın uçak düşmeden önce havalanmayı başardığını söyledi.

Büyük bir yangın binayı sardı, jet yakıtını doldurdu ve Rus görgü tanıklarını taşıdı. TASS haber ajansı Birinci kattan dokuzuncu kata kadar yandığını söyleyerek. Savaş uçağının silahlarının yüksek sesle patlaması duyulduğunda itfaiyeciler yangına müdahale etti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Güney Askeri Bölgesi’ne bağlı bir askeri hava alanından eğitim uçuşu yapmak üzere tırmanırken, bir Su-34 uçağı düştü. “Kazanın nedeni, kalkış sırasında motorlardan birinde çıkan yangındı.”

Interfax haber ajansının aktardığına göre acil servis, apartmanın beş katının alev aldığını, üst katların çöktüğünü ve yaklaşık 45 dairenin hasar gördüğünü söyledi.

Yangının 2.000 metrekareden (21.500 fit kare) fazla bir alana yayıldığını da sözlerine ekledi. Yaklaşık 90.000 nüfuslu bir şehir olan Yeisk, büyük bir Rus hava üssüne ev sahipliği yapıyor.

Yerel Krasnodar yönetimi Telegram’da binada genellikle yaklaşık 600 kişinin yaşadığını söyledi. Vali, “Vali her sakinin yerini emretti” diye ekledi.

koşulların kanıtı

Kremlin, Devlet Başkanı Vladimir Putin’in olaydan hemen haberdar edildiğini ve yerel vali ile birlikte sağlık ve acil servis bakanlarına bölgeye gitmeleri talimatı verildiğini söyledi.

Kazadan saatler sonra Vali Veniamin Kondratiev, acil servislerin yangını kontrol altına aldığını söyledi. Ölü ve yaralılarla ilgili bilgiler netleşti. Ambulans ekipleri sahada.

READ  Biden yönetimi Ukrayna'daki mülteciler için bir plan hazırladı

Ağır suçlarla ilgilenen Rus Soruşturma Komitesi daha sonra olayla ilgili cezai soruşturma başlattığını duyurdu. “Askeri müfettişler kazanın koşullarını ve nedenlerini keşfediyorlar” diye ekledi.

Yeysk, güney Ukrayna ve güney Rusya’yı ayıran Azak Denizi’ndeki Tangarog Körfezi’nde yer almaktadır.

Yeisk, Moskova’nın Şubat ayında işgalini başlatmasının ardından Rus kontrolü altındaki Ukrayna’nın Mariupol kentinden denizin tam karşısında yer alıyor.

Su-34, Rus Hava Kuvvetleri’nin önemli bir bileşeni olan gelişmiş sensörlere ve silahlara sahip çift motorlu bir süpersonik bombardıman uçağıdır. Uçak, Suriye’deki savaş ve Ukrayna’daki çatışmalar sırasında yaygın olarak kullanıldı.

Pazartesi günkü olay, Moskova’nın Ukrayna’ya asker göndermesinden bu yana bir Rus savaş uçağında bildirilen 10. savaş dışı olaydı.