Haziran 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Zambiya'da safaride bir filin araca saldırması sonucu Minnesotalı bir kişi hayatını kaybetti

Zambiya'da safaride bir filin araca saldırması sonucu Minnesotalı bir kişi hayatını kaybetti

Zambiya'da safaride bir filin araca saldırması sonucu Minnesotalı bir kişi hayatını kaybetti

5. Görgü Tanığı Haberleri muhabiri Ben Henry, aile üyeleriyle birlikte, 79 yaşındaki Minnesotalı Gail Mattson adlı kadının Zambiya'da safari sırasında öldürüldüğünü doğruladı.

Matson, Zambiya'da tatil yaparken hafta sonu safari yetkilileri, Kafue Ulusal Parkı'nda “gezinen” turistlere bir filin saldırdığını söyledi.

Mattson'un ailesi, elinde çiçeği tutan fotoğrafının öldürüldüğü gün çekildiğini belirterek, o gün “hayat yaşadığını” ifade etti.

Aile, 5 Görgü Tanığı Haber'e, ABD Büyükelçiliği'nin Mattson'un ölümüyle ilgili kendileriyle iletişime geçtiğini söyledi. Arkadaşları ayrıca Mattson'un nazik, içinde bulunduğu toplulukta aktif ve çok maceracı olduğunu söyledi.

Videoda, bir grup turistin seyahat ettiği kamyona filin saldırdığı an görülüyor.

Wilderness Safaris, Amerikalı bir turistin av gezisi sırasında bir boğa filinin çarpması sonucu trajik bir şekilde öldürüldüğünü söyledi. Filin saldırgan olduğunu ve beklenmedik bir şekilde hamle yaptığını söyleyen yetkililer, rehberin tehlikeden yeterince hızlı kurtulamadığını da ekledi.

Aile üyeleri Mattson'un olay yerinde öldürüldüğünü söyledi.

Safari şirketi, yaralı bir misafirin daha “özel tıbbi tesise” götürüldüğünü, diğer dördünün ise hafif yaralı olarak tedavi altına alındığını da sözlerine ekledi.

Mattson zamanını Minnesota ve Arizona'da yaşamak arasında paylaştırdı. Arizona'dan arkadaşlar 5 GÖRGÜ TANIKLIĞI HABER'e Mattson'ın özlenecek maceracı bir arkadaş olduğunu söyledi.

John Longbaoth, “Bize bu safarinin son büyük macerası olacağını söyledi” dedi. “Çünkü yazın doğum günüydü; sanırım seksen yaşına girecekti ve yavaşlamaya başlayacağını hissettim. Dürüst olmak gerekirse yavaşlayıp yavaşlamayacağını bilmiyorum. Ama en azından muhtemelen bu kadar uzağa seyahat etmezdi.”