Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Zelensky, Rusya’nın Mariupol’da yaptıklarının “yüzyıllarca hatırlanacak” dedi

Zelensky, Rusya’nın Mariupol’da yaptıklarının “yüzyıllarca hatırlanacak” dedi

Ukrayna ordusu Cumartesi günü Rus kuvvetlerinin Kiev çevresinde ve güneyin bazı bölgelerinde taarruz operasyonlarından çok az söz ederken, çatışmalar doğuda devam etti.

Acil servisler, Rubijn kasabasında Rus topçu ateşi tarafından bombalanan bir apartmanın enkazından çıkarılan iki çocuğun öldüğünü söyledi.

Aynı binanın çökmesi sonucu bir kadın da hayatını kaybetti. Kızı hayatta kaldı ve durumu stabil.

Bazı bağlam: Robyzhny, hala Ukrayna’nın elinde olan ancak doğu Ukrayna’daki iki ayrı Rus yanlısı devletin yakınında bulunan bir grup küçük kasaba ve köyün parçası.

Ukrayna Ordusu’nun savaşa ilişkin son değerlendirmesi, savaşın doğudaki Rus harekâtının odak noktası olarak görüldüğünü gösteriyor – Luhansk ve Donetsk çevresindeki iki kaleyi kuzeybatıda Kharkiv çevresindeki bölgede elde edilen toprak kazanımlarıyla birleştirmek.

Cumartesi günü Ordu Merkez Komutanlığı’nın öğleden sonra erken saatlerde yayınlanan günlük güncellemesi, “ana çabaları Severodonetsk, Rubezny ve Popasna’yı ele geçirme girişimlerine odaklanan” bir dizi Rus saldırısı bildirdi.

Daha fazla ölüm ve yıkım: Cuma günü, yerel Ukrayna makamları Rus topçularının bölgedeki bir dizi topluluğa ateş açması sonucu dört kişinin öldüğünü ve on kişinin yaralandığını söyledi.

İlçe başkanı Serhi Haiday, 19 apartman ve iki sağlık merkezi de dahil olmak üzere toplam 54 binanın bombalandığını söyledi.

Gün sonunda 23 kasaba ve köye doğalgaz, 26 kasabaya da elektrik kesildi.

Hayday, son günlerde yaralananların çoğunun Cumartesi günü insani bir koridordan tahliye edilen 700 kişi arasında olduğunu söyledi.

READ  İsrail ile Hamas arasındaki savaş: Gazze Sağlık Bakanlığı 30.000'den fazla Filistinlinin öldürüldüğünü söylüyor