Nisan 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yeni uydu görüntüsü, bombalamadan sonra Mariupol Tiyatrosu’nda büyük hasar olduğunu gösteriyor

This satellite image shows a damaged theater in Mariupol, Ukraine, which was bombed earlier in the week.

Ukraynalı bir dijital televizyon kanalı, ülkenin güneydoğusundaki muhabirlerinden birinin ortadan kaybolduğunu ve Rus güçlerinin gözetiminde olduğuna inanıldığını söyledi.

Radyo istasyonu Hromadsky, muhabir Victoria Roshina’yı en son 12 Mart’ta, Rus işgali altındaki Enerhodar kasabasından bir haber yayınladıktan bir gün sonra duyduğunu söyledi.

Ukrayna’nın İnsan Hakları Komiseri Lyudmila Denisova Cumartesi günü yaptığı açıklamada, hükümetin kendisinin Karadeniz kıyısındaki Berdyansk kasabasında Rus güçleri tarafından kaçırıldığına ve aynı zamanda Rus işgali altında olduğuna inandığını söyledi.

Hromadske, 2013 yılında başlayan ve o yıl Kiev’de başlayan Maidan protestolarıyla bağlantılı küçük bir radyo istasyonudur.

Rushina’nın ortadan kaybolması, aktivistlerin ve diğer yetkililerin Rusya işgali altındaki Ukrayna’nın diğer bölgelerinde kendi istekleri dışında alıkonulduğuna dair raporların ortasında gerçekleşti.

Ve kasabanın belediye başkanına göre, Kherson bölgesinde Nova Kakhovka Belediye Meclisinin üst düzey bir yetkilisi üç gün önce kaçırıldı. Dmytro Vasiliev’in eşi Facebook sayfasında, kocasının Rusya’ya karşı olumsuz tutumu nedeniyle tutuklandığını söyledi.

Ukraynalı yetkililer, Rusya’nın 2014 yılında Donetsk ve Luhansk çevresinde kurulan Rus yanlısı mini devletler çizgisinde Herson Halk Cumhuriyeti’ni kurmak istediğini ve yerel meclis üyelerinden bu hareketi teşvik etmelerini istediklerini söyledi.

daha fazla: Ukrayna’nın başka yerlerinde Melitopol Belediye Başkanı İvan Fedorov Ukrayna Stratejik İletişim ve Bilgi Güvenliği Merkezi Perşembe günü yaptığı açıklamada, Rus güçlerinin onu tutuklu takası operasyonunun bir parçası olarak gözaltından serbest bıraktığını söyledi. Fedorov tutuklandıktan sonra Luhansk’a transfer edildi ve beş gün tutuldu.

Ve ayrıca, Ukrayna’nın kuzeydoğu bölgesindeki Kharkiv’den Velykoburlutska topluluğunun belediye başkanı Viktor Tereshchenko, serbest bırakıldıKharkiv Bölgesel Devlet İdaresi başkanı Ole Sinihopov’un Cuma günü yayınladığı video mesajına göre. Perşembe günü, Syniehubov Tereşçenko şunları söyledi: yakalandı” Rus kuvvetleri tarafından.

Pazar günü, Melitopol’un kuzeyindeki küçük bir kasaba olan Dniprorodin’in lideri Yevhen Matveyev, kaçırılmış Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba’ya göre Rus kuvvetleri. CNN, iddiayı bağımsız olarak doğrulayamadı.

READ  Zelensky, Rusya ile 18 ay süren savaşın ardından yeni Ukrayna Savunma Bakanı'nın atandığını duyurdu

İnsan hakları örgütü ZMINA’ya göre, Rus güçleri savaşın başlamasından bu yana Ukrayna’da yaklaşık 17 kişiyi tutukladı.