Haziran 9, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Zelensky’nin Japonya’daki Toprakları: G7 ve Rusya-Ukrayna Savaşından Haberler

KYIV, Ukrayna — Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky’nin Ukrayna’nın karşı saldırısına yönelik son hazırlıkların ortasında bir dizi yurtdışı gezisine çıkma kararı, Cuma günü, 10. kez düzenlenen saldırıdan sadece birkaç saat sonra başkent Kiev’de yaşayan bazı kişilerin desteğiyle karşılandı. Bu ay.

Başkanın son gezisi – hafta sonu dört Avrupa başkentini ve Cuma günü Suudi Arabistan’ı ziyaret etti ve bu hafta sonu Japonya’daki bir G7 toplantısına katılacak – Bay Zelensky’nin Ukrayna’da kalmayı seçtiği savaşın ilk yılından pek farklı değil. meydan okuma ve dayanışma sembolü olarak. .

Şimdi, Kiev sokaklarında görüşülen sakinler, müttefiklerinden sürekli desteğin çok önemli olduğu bir zamanda, Bay Zelensky’nin yurtdışında gördüğü sıcak karşılamanın kendilerini rahatlattığını söylediler.

Bu makale için görüşülen pek çok kişi gibi misilleme korkusuyla yalnızca adının kullanılmasını isteyen 76 yaşındaki emekli temizlik işçisi Nyonella, “Bence bu harika, çünkü tüm ülkeler arasında köprüler kuruyor” dedi.

Diplomatik gezisinin her durağında Bay Zelensky destek topladı ve Rus saldırganlığına karşı savaşmak için daha fazla silah istedi. Geçen hafta sonu Almanya, Fransa ve İngiltere’ye yaptığı kasırga gezisi milyarlarca dolarlık yeni askeri yardım sağladı.

Şehir merkezindeki bir tezgahtan sebze satın alan Nyonella, “Ona yapılan her ziyaret olumlu bir notla bitiyor,” dedi. “Bir şey bulduk.”

Kiev’de görüşülen birkaç kişi seyahate karşı çıkarken, bazıları Bay Zelensky’nin amacını sorguladı.

Bir arkadaşıyla birlikte Kiev’deki bir bankta güneş ışığında oturan 75 yaşındaki Lyudmila, gezilerin cumhurbaşkanının “reytingleri” için iyi olduğunu söyledi.

“Yaklaşan seçimler için kendisi için bir imaj inşa ediyor” dedi.

Parkta küçük kızının bebek arabasının yanında oturan Katerina Babusha, bazı yabancı liderlerin Ukrayna’yı ziyaret edememesi veya ziyaret etmekten korkması nedeniyle seyahati desteklediğini söyledi.

READ  Ayrılıkçı liderler video çağrılarını önceden kaydettiler, meta veriler ortaya çıktı

“Yurt dışı ziyaretlerini destekliyorum çünkü her ziyareti çok verimli oluyor” dedi. “Ukrayna için bazı anlaşmalar, bazı destekler, bazı yardımlar var.”

Bayan Babusha, çatışmaya karışan birine olan yakınlığının, yeni silah taahhütlerinin duyurulmasına özel bir önem vermesine neden olduğunu ekledi.

Savaş başladığından beri çoğu Ukraynalı erkeğin ülkeyi terk etmesi yasaklandı ve yaklaşık 15 aydır devam eden savaşın faturası ülke çapında hissediliyor. Ukrayna’nın doğusunda operasyon sırasında yaralanan 45 yaşındaki Volodymyr Belenko, Cuma günü Zelensky’nin hareketlerini yakından takip etmediğini söyledi.

Hastanenin önünde dururken bir sigara içerken, “En çok cephemizdeki durum için endişeleniyorum,” dedi.

Ancak bu, savaş zamanı bir başkanın olduğu yerde kalması gerektiğini düşündüğü anlamına gelmez, dedi. Bir general silahlı kuvvetlere komuta ettiği için, Bay Zelensky’nin dış politikayı idare edebileceğini söyledi.

Bay Pilibenko, “Ukrayna için iyi bir şey yaparsa, bu sadece bir artıdır” dedi.

65 yaşındaki Valentina Horbachova, özellikle Kiev’e yönelik son saldırılar göz önüne alındığında, yurtdışına çıkmanın “şu anda çok gerekli” olduğunu söyleyerek bir aciliyet duygusu ifade etti.

Torunlarını okuldan almak için beklerken, “Daha çok gezse, yüksek yerlerde insanlarla konuşsa belki burada barış sağlanır, belki bize destek olunur” dedi.

18. kattaki dairesinden tanık olduğu “korkunç” saldırıları anlatan Horbachova, Zelensky’nin kendisiyle dayanışma içinde başkentte kalmasının hiçbir işe yaramayacağını söyledi.

“Buraya otursa ne değişirdi? Bombalanmazdık” diye sordu. “Biz de onun kadar bombalanırdık – onun burada olduğunu bilselerdi belki daha fazla.”