Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Biden, G7’deki borç sınırı endişelerini yatıştırmaya çalışırken muhabire “sus” diyor

Biden, G7’deki borç sınırı endişelerini yatıştırmaya çalışırken muhabire “sus” diyor

Haberler

20 Mayıs 2023 | 14:09

Bıkkın bir Başkan Biden Cumartesi günü bir muhabire, gergin müttefiklerinin Beyaz Saray’ın borç azaltma anlaşmasına varamamasının ABD’yi ve dünyayı ekonomik krize sürükleyebileceğine dair korkularını yatıştırmaya çalışırken “susmasını” söyledi.

Biden, Hiroşima’daki G7 ekonomi zirvesi sırasında Avustralya Başbakanı Anthony Albanese ile ikili bir toplantıda otururken medyaya, “Hala temerrüde düşmekten kaçınabileceğimizi ve düzgün bir şeyler yapacağımızı düşünüyorum.” , Japonya.

Cuma günkü görüşmelerin keskin bir şekilde çökmesinden ve bütçe çıkmazına yumuşak bir çözüm bulma umutlarını yıkmasından saatler sonra, Cumhuriyetçiler Meclisi ile Beyaz Saray arasındaki müzakereler hakkında “Bu – bu aşamalar halinde” dedi.

Ancak Biden, Avustralyalı bir muhabir bir soruşturmaya müdahale etmeye çalıştığında tersledi.

“Kes sesini, tamam mı?” Anlaşma yapma sürecinin saçma bir açıklamasına geçmeden önce azarladı.

Biden, “Bu müzakerelere daha önce de dahil oldum” dedi.

“İlk toplantılar o kadar ilerici değildi. İkincisi öyleydi. Üçüncüsü öyleydi. Sonra olan şey — taşıyıcılar ilkelere geri dönüyor ve ‘Biz böyle düşünüyoruz’ diyorlar. Ve sonra insanlar yeni şeyler yapıyor. iddialar.”


Biden, Japonya’nın Hiroşima kentinde düzenlenen G7 ekonomi zirvesi sırasında Avustralya Başbakanı Anthony Albanese ile bire bir görüşme yaptı.
CSPAN

Bu arada müzakereciler, müzakerelere Cumartesi günü devam etme planları olmadan Washington’da çıkmaza girdi. Punchbowl News’e göre.

Biden ve Meclis Başkanı Kevin McCarthy’nin, bir borç temerrüdünün potansiyel olarak feci sonuçlarından önce, borç tavanını – Kongre tarafından belirlenen hükümet borçlanma limiti – yükseltmek için bir anlaşmaya varmak için sadece günleri var.

Hazine, şu anda 31 trilyon dolar olan oluşan borcunu ödemek için 1 Haziran’da parasının tükeneceği konusunda uyardı.


Biden ve Meclis Başkanı Kevin McCarthy’nin borç tavanını yükseltmek için bir anlaşmaya varmak için yalnızca günleri var.
AP

Meclis Cumhuriyetçileri geçen ay, harcama kesintileri ve federal bütçe artışlarına 10 yıllık bir sınır getirilmesi karşılığında 1,5 trilyon dolar daha borçlanmaya izin verecek bir yasa çıkardı.

READ  Eski NHL oyuncusu 29 yaşındaki Adam Johnson 'acayip kaza' sonucu hayatını kaybetti

Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, ABD borç anlaşmazlığının başkanın diğer dünya liderleriyle yaptığı zirve toplantılarında “ilgi konusu” olduğunu kabul etti.

Sullivan Cumartesi günü düzenlediği basın toplantısında “Endişelenecek bir şey yok,” diye ısrar etti. Sadece ülkelerin önemli bir hikaye olan şeyle çok ilgilendiğini söyleyebilirim. Ve başkan onlara, bilirsiniz, burada iyi bir sonuca varabileceğimizi düşündüğünü söyleyebildi.”


daha fazla yükle…
https://nypost.com/2023/05/20/biden-scholds-reporter-as-he-tries-to-calm-debt-fears-at-g-7/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site %20 düğmeleri

Paylaşım URL’sini kopyalayın