Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Zillow konut piyasasında tam bir devrimci; ABD ev fiyatlarının Temmuz 2024’e kadar %6,5 artacağını öngörüyor

Zillow konut piyasasında tam bir devrimci; ABD ev fiyatlarının Temmuz 2024’e kadar %6,5 artacağını öngörüyor

Şubat ayında Zillow’daki konut ekonomistleri, ABD ev fiyatlarının dibe vurduğu ve dibe vurmaya devam edeceği yönünde cesur bir karar aldılar. Gelecek 12 ayda %0,5.

Bu çağrıdan önceki aylarda, Zillow Home Değer Endeksi ile ölçülen ABD ev fiyatları yeniden yükselmeye başlamakla kalmadı, aynı zamanda tüm zamanların en yüksek seviyesine de ulaştı. Yükseliş, düşük stok seviyelerinden kaynaklanan bir rüzgardan kaynaklandı ve bu, ipotek faizi şokundan kaynaklanan olumsuz etkileri dengeleyecek kadar güçlü olduğunu kanıtladı.

ABD ev fiyatlarındaki bu toparlanma, Zillow’un ev fiyatı tahminlerini defalarca revize etmesiyle aynı zamana denk geldi. Zillow, son revizyonunda ABD ev fiyatlarının Temmuz 2023 ile Temmuz 2024 arasında geçen ay açıkladığı %6,3 tahminine kıyasla %6,5 artmasını bekliyor. Perspektif açısından ABD’deki ev fiyatları da bunu takip ediyor çuval Schiller 1975 yılından bu yana yıllık ortalama artış %5,5 olmuştur.

Zillow konut ekonomistleri, “Satılık stokların sınırlı olması, ipotek oranları yüksek kalsa bile ev fiyatlarını yükseltmeye devam ediyor” diye yazdı. “Temmuz ayında, 2019’un aynı ayına kıyasla yarıdan biraz daha fazla sayıda ev satışa sunuldu ve Temmuz ayında, pandemiden önceki yılın bu zamanına göre yüzde 29 daha fazla yeni ilan pazara girdi. Bu eksiklik, rekabeti artırdı” Satılık Evler Temmuz ayında sözleşmesi yapılan (veya “beklemede olan”) evler, 12 günde, yani 2018 ve 2019’daki normalden bir buçuk hafta daha hızlı bir şekilde sözleşme imzaladı.

Zillow’un bölgesel ev fiyatlarının Temmuz 2023 ile Temmuz 2024 arasında nasıl bir trend izleyeceğini tahmin ettiği grafiği görün

Zillow ekonomistleri ulusal ev fiyatlarının önümüzdeki 12 ay içinde %6,5 artmasını beklerken, tahmin modelleri ülkenin en büyük 400 konut piyasasından 120’sinde önümüzdeki 12 ay içinde %7,0 veya daha fazla artış göreceğini öngörüyor.

Tek bir birleştirici faktör yoktur; Bu 120 konut piyasası ülke genelinde bulunmaktadır. Batıda (Santa Maria, California gibi), Güneyde (Tampa), Ortabatıda (Indianapolis) ve Kuzeydoğuda (Scranton, Pensilvanya) bulunurlar.

Zillow, ABD ev fiyatlarının dibe vurduğuna inanırken, bu CoreLogic’teki ekonomistler ve AEI Konut Merkezi Biz de öyle düşünüyoruz; ancak tüm şirketler aynı fikirde değil. gibi şirketler Moody’s Analytics Ve Morgan Stanley Bence ABD ev fiyatlarında vazgeçilecek çok şey var ve bu şu an ile 2024’ün sonu arasında gerçekleşecek.

Konut piyasası ile güncel kalmak ister misiniz? Beni Twitter’da takip et @newslambert.

READ  Ucuz bir bileşen, yanan arabaları öldürmeye nasıl yardımcı olabilir?