Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

1980'lerde Avrupa Porsche'sinin nasıl olduğunu öğrenin

1980'lerde Avrupa Porsche'sinin nasıl olduğunu öğrenin

Porsche, hâlâ Avrupa'ya teslimat hizmetleri sunan az sayıdaki Alman otomobil şirketinden biridir. BMW ve Mercedes Avrupa teslimat programlarını iptal etti ancak Porsche, markanın onlarca yıldır sunduğu bir şey olarak yerinde duruyor. Araba üretiminin çok daha az otomatik olduğu 1980'lerde bu deneyimin nasıl bir şey olduğuna dair bir fikir edinmek için bu video, bir sahibinin arabasını teslim aldığı Mayıs 1986'daki fabrika turunu gösteriyor.

YouTube kullanıcısı Tasturbo86 Porsche 911 Turbo'nun 1986 Avrupa teslimatını ve beraberinde gelen fabrika turunu gösteren bu videoyu yayınlamıştım. Onlara göre, arabayı Almanya'da kullanmak için sigorta satın alamayacak kadar ucuzlardı ama elde ettikleri fabrika turunun çoğunu onlar kazandı.

Euro Porsche teslimatının 1986'da sigorta veya kayıtla birlikte gelmediğine inanıyorum ama şimdi geliyor. şu anda, Porsche Avrupa teslimatı Bu, aracınızı kendi ülkenizde yerel satıcınızdan sipariş etmekten ibarettir. Daha sonra seyahatinizi planlıyorsunuz, araç hazır olduğunda Almanya'ya gidiyorsunuz ve araç fabrikada size teslim ediliyor. Anahtarlar elinize geçtiğinde, onları Avrupa'da gezdirmekte ve işiniz bittiğinde 18 farklı yerden birine bırakmakta özgürsünüz. Oradan seçtiğiniz acenteye ülkenize geri gönderilecektir.

Bu videonun çekildiği 1986 yılından bu yana fabrika turu, Porsche tamircilerinin anahtarları ve çekiçleri elle çalıştırmasını izlemekten oluşuyor. O zamanlar makinelerin yaptığı çok az şey vardı ve Porsche teknolojisini çalışırken izlemek gerçekten büyüleyici. 928 gibi artık montaj hattında üretilmeyen bazı Porsche'leri görmek de harika.

Eminim bu tür bir deneyimi hayal eden tek kişi ben değilim. Avrupa'ya yeni bir Porsche götürmek benim hayalim ve bu videoyu izlemek yalnızca başka birinin aracılığıyla dolaylı olarak yaşamamı sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda bunu Porsche tarihinin en muhteşem dönemlerinden birinde yapmamı da sağlıyor.

İpuçları var mı? [email protected] adresine gönderin