Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

2024 ve sonrasına kadar yeni lüks oteller ve rezidanslar

2024 ve sonrasına kadar yeni lüks oteller ve rezidanslar

Turks ve Caicos adaları, dünyanın en muhteşem, el değmemiş beyaz kumsallarından bazılarına sahip olan 40 farklı ada ve körfezden oluşur. Üçüncü büyük ada olan Providenciales, ünlü Grace Körfezi plajı boyunca çok sayıda ultra lüks villa ve tatil köyüne sahiptir.

Miami'den sadece 90 dakikalık bir uçuş mesafesinde bulunan Turks & Caicos, devasa deniz kabukları ile dolu muhteşem plajlar ve her zaman güneşli bir hava sunmaktadır. Birçok üst düzey lüks villa ve özel villa rezidansının muhteşem tatil yerlerine dahil edilmesiyle bölge birçok yeni gelişme yaşıyor. Turks & Caicos'un geleceği o kadar çok yeni destinasyon sunuyor ki sadece birini seçmek zor.

Turks ve Caicos Adaları'nın 2023 yılında 1,5 milyon ziyaretçi ağırlaması bekleniyor ve güzellikleri ve erişilebilirlikleri nedeniyle popüler bir ikinci ev destinasyonu haline geldi. Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) yakın zamanda bu adaları 2023'te küresel olarak en iyi performans gösteren destinasyonlar arasında tanımladı.

Destinasyonun büyümesi, bu yıl ve gelecekte birçok yeni tatil yeri ve konut projesinin başlatılmasını da içeriyor. Bu yeni mülkler, konut evleri ve otellerin yanı sıra yenilikçi restoranlar, spa'lar, aktiviteler ve eko-turizmdeki gelişmeler gibi çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır.

Bölgede gelecekte büyümenin kilit alanlarından biri, Turks ve Caicos adaları arasındaki bağlantının iyileştirilmesidir. Yeni bir birinci sınıf havaalanı terminali ve iyileştirilmiş liman tesislerinin yanı sıra bölgeye uluslararası doğrudan erişim sağlayacak bir Güney Caicos havaalanı için planlar yapılıyor.

Artan gezginler bölgenin ekosistemleri ve kaynakları üzerinde baskı oluşturduğundan program, Grand Turk, Kuzey ve Orta Caicos, Güney Caicos ve Salt Cay gibi daha az ziyaret edilen bölgeler için lüks konaklamaları içeriyor. Koruma çabalarına ve sürdürülebilir seyahate değer veren ziyaretçilere hitap edecek.

Turks ve Caicos adalarının tadını çıkarınDestinasyonun özel turizm otoritesi, Turks ve Caicos Adaları'nın 2024 – 2026'da tamamlanacak heyecan verici gelecekteki projelerini öne çıkarıyor.

SahilKonumlanmış Providenciales 2024 sonbaharında açılacak. Cooper Jack Bay'deki lüks tatil yeri ve konut topluluğu, satın alınabilecek veya gecelik konaklamaya uygun 41 adet lüks sahil villası ve özel konut sunmaktadır. Tesis sahipleri ve tatil köyünün konukları, plaja ve tenis kulübüne, tam hizmet sunan spaya, su kenarındaki restoran ve bara, 400 metrelik kanal ve marina cephesine ve daha fazlasına erişim hakkına sahiptir. Çevre dostu tasarım unsurları ve güneş enerjisi entegrasyonu (%80-100 güneş enerjisiyle çalışır) ile Karayipler'deki en sürdürülebilir tatil yerlerinden biri olacak.

The Strand, Turks ve Caicos Adaları Genel Müdürü, Geliştirici ve Proje Müdürü John Fair'e göre, “The Strand, Kuzey Amerika'daki en iyi konaklama tesislerine rakip olacak şekilde amaca yönelik oluşturulmuş hizmeti, zamansız maceraları ve özenli anlarıyla öne çıkıyor. Bu proje kritik öneme sahip Karayipler'in bugüne kadarki en sürdürülebilir projelerinden biri olacağı için, gücünün %75'inden fazlasını güneş enerjisinden alan kapsamlı güneş panelleri ve belirlenen ilk tozlayıcı koruma alanlarından biri olacak. biyolojik çeşitlilik.”

Güney banka Providenciales'te 2024 yazında açılıyor. Grace Bay Resorts'un en yeni lüks yerleşim tesisi ve marinası, 31 dönümlük sakin sahilde çok sayıda sahil mahallesine sahiptir. Windward tarafından geliştirilen benzersiz sahil özellikleri içerir başlatmaÖzel iskeleli çağdaş kayıkhanelerden oluşan bir koleksiyon; Lagün Ve Okyanus MalikanesiPlaj ve deniz kenarı yaşamının özünü yakalayan eşsiz evlerle; Yüzen evlerMarina sahilinde yer alan; Ve YayAltı katlı kapsamlı bir konut binası Kayak Villaları Dünyaca ünlü İtalyan mimar ve tasarımcı Piero Lissoni tarafından tasarlandı.

Tekne evleri, lagün villaları ve okyanus mülkleri arasında tatil villaları ve lüks daireler bulunmaktadır. Grace Bay Resorts, benzersiz bir insan yapımı yüzme havuzu, beyaz kumlu plaj, yenilikçi yemek deneyimleri, tenis ve turşu sahaları ve büyük bir spa ve fitness merkezi gibi muhteşem olanakları içerecek olan geliştirmeyi yönetecek.

Grace Körfezi'ndeki Andes Turks ve Caicos Adaları Providenciales, adadaki ilk Hyatt mülkü olacak ve 2025'in sonlarında açılması planlanıyor. Lüks bir konut ve tatil köyü topluluğu olan tesis, 59 odalı bir tesise sahiptir ve okyanus kıyısındaki stüdyolardan 6.411 metrekarelik dört yatak odalı çatı katlarına kadar 73 konut sunmaktadır. Tesis dört benzersiz mutfak olanağına sahip olacak: körfezin panoramik manzarasına sahip bir çatı katı mekanı, son teknolojiye sahip bir fitness tesisi, bir bahçe yoga stüdyosu ve tam hizmet veren bir açık/kapalı spa.

Vista Development Genel Müdürü Matt MacDonald şöyle diyor: “Andas markasını Turks ve Caicos Adaları'na tanıtarak, yalnızca küresel seyahat edenlere yeni bir destinasyon sağlamakla kalmıyoruz; aynı zamanda tüm topluluğumuzu dünya sahnesine yükseltiyoruz. Bu prestijli marka, doğal olarak dünyanın dört bir yanından misafirlerin ilgisini çeken benzersiz deneyimler sunuyor. Hayati bir kaynak olan okyanusun koruyucusu olarak rolümüzün altını çiziyor. Turizm, toplum ve çevrenin birlikte geliştiği bir gelecek inşa ediyoruz.”

Saltera Resort & Spa O gün Güney Caicos Ocak 2025'te açılacak. Marriott Bonvoy'un portföyünün bir parçası olan Luxury Collection, Saltera'yı konaklama markasının Turks ve Caicos Adaları'ndaki ilk mülkü yapacak. Yeni tesiste, okyanus kıyısındaki kral ve kraliçe konuk odalarından geniş bir ve iki yatak odalı süitlere ve üç yatak odalı vali çatı katı süitlerine kadar değişen 100 konuk odası ve süit bulunmaktadır.

Loren Kaplumbağa Koyu'nda O gün Providenciales'in 2026'da açılması planlanıyor. Tesis, tamamı muhteşem manzaralar, özel dış mekanlar, gurme mutfaklar ve tesis içi gibi ayrıcalıklı olanaklara erişime sahip altı özel sahil villası, 25 apartman dairesi ve 33 konuk odası sunacak. Havuz, fitness merkezi, spa, destinasyon restoranı, özel plaj kulübü, 24 saat açık resepsiyon, tenis kortları ve çocuk kulübü. Sakinler ayrıca Turtle Cove'un özel marinasındaki The Loren'deki 32 tekne kaydırağından birine erişebilecek.

nokta on Providenciales'in 2026'da açılması planlanıyor. Grace Bay Resorts, geçtiğimiz günlerde ödüllü Point Grace Resort'ta yer alan en yeni resort rezidansı The Point'in satışını başlattı. Grace Bay Plajı'na 90 metre mesafede yer alan projede 2.600 ila 7.000 metrekare arasında değişen 56 konut bulunuyor. Rezidanslarda okyanus manzarası ve modern cam korkuluklar sunan 3 metre derinliğinde teraslar bulunurken, zemin kattaki rezidanslar sahiplerine özel havuzlar ve etkileyici okyanus manzaraları sunacak.

Kempinski Grace Körfezi O gün Providenciales, Grace Bay Plajı'nın kalan son özel alanlarından birinde yer almaktadır. Az yer kaplayan tasarım, doğal manzaraya uyum sağlayan dört sahil villası ve 72 apartman dairesi sunuyor. Tesis, plajın kalabalık olmayan doğu ucunda, Royal Turks ve Caicos Golf Kulübü'ne, mağazalara ve restoranlara sadece birkaç dakika uzaklıkta yer almaktadır.

Avluda tropik bir vaha yaratmak için apartman tarzı üç rezidans plajın gerisinde yer alıyor. Dört veya beş yatak odalı çatı katı birimleri de dahil olmak üzere stüdyo, bir, iki ve üç yatak odalı birimler olarak yapılandırılmışlardır. Her biri okyanusa bakan altı geniş yatak odasına sahip dört tek katlı villa, tesisin ön tarafını süslüyor.

Birinci sınıf olanaklar, büyük bir varış girişi ve yemyeşil bir lobi ile başlayarak, tüm tesis boyunca bir bahçe vahası ve muhteşem bir bar yaratarak deneyimi zenginleştirir. Düşük yoğunluklu mülk üç benzersiz yemek mekanı sunuyor: bir plaj kulübü, iki tatil yeri tarzı havuz, kapalı lüks spa ve fitness merkezi, tenis ve paddle kortları, çocuk kulübü ve kapalı golf simülatörü.

READ  Turks ve Caicos'ta yeni bir yüzen bar var