Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

49ers’ın oyun kurucuları göz önüne alındığında, QB Brock Purdy topu uzağa atmayı nasıl haklı çıkarıyor – NBC Sports Bay Area & California

49ers’ın oyun kurucuları göz önüne alındığında, QB Brock Purdy topu uzağa atmayı nasıl haklı çıkarıyor – NBC Sports Bay Area & California

Brock Purdy, genç futbol yılları arasında ve hatta 49ers’ın hücumdaki zenginliğinden kaynaklanan utançla mücadele ederken hâlâ tuzağı kesmesi gereken bazı oyunlar olduğunu öğreniyor.

Sadece yedi NFL normal sezon ve playoff maçına sahip olan Purdy’ye perşembe günü, elinde elektrikli oyun kurucular olmasına rağmen belirli bir oyunda kazanılacak hiçbir şey olmadığında topu uzağa atma konsepti soruldu.

“Hepimiz biliyoruz ki eğer topu Christian’a verebilirsen [McCaffrey],debo [Samuel]Lisans [Brandon Aiyuk],George [Kittle] Purdy, 49ers antrenmanı sonrasında gazetecilere verdiği demeçte, “2 yardalık bir pasla çılgınca bir şeyin gerçekleşmesini sağlayabilirler” dedi. “Yani bunun her zaman aklımın bir köşesinde olduğunu hissediyorum ama aynı zamanda ‘her insanı geri getiriyoruz’ gibi bir şey. Zorlarsan ele geçirilebilirler veya çılgınca bir şey olabilir, o yüzden onu at. Yani evet, öğrenmeye devam ettiğim bir şey.

Purdy, geçen Pazar günü 49ers’ın Pittsburgh Steelers’ı 30-7 yendiği 30-7’lik galibiyette iki gol atarak 29 denemesinin 19’unu tamamladı.

Purdy, Steelers’ın yıldızı TJ Watt tarafından üç kez kovuldu, ancak ikinci yılın profesyonel oyuncusu, Ocak ayındaki NFC Şampiyonası maçında dirseğinde MCL yırtığı yaşadığından beri ilk normal sezon maçında başka kayda değer fauller yapmadı.

Ancak 49ers antrenörü Kyle Shanahan maç sırasında genç oyun kurucuya karar verme konusunda bilgelik aktarırken görüldü.

Purdy, “Büyümek ve futbol oynamak gibi şeyler hissediyorum; her zaman ‘Dostum, orada olmasa bile her zaman oynama şansım olabilir’ gibiydi” dedi. “Yani bazen oynamaktan vazgeçebiliyorsunuz, evet, bu biraz zor. Mesela ‘Dostum, üçüncü oynamak için topu fırlatıp ikinciyi kaybetmem gerekiyor.'” Yani bazen belirli durumlar olabiliyor. “Dostum, daha fazlasını yapabileceğimi hissediyorum” gibi bir şey ama biz bunu vaaz ediyoruz ve onların da inandıkları şey bu ve ben bunu tamamen destekliyorum.

READ  NWSL, ESPN, CBS ve Prime Video ile 4 yıllık TV anlaşmalarını duyurdu: Bu neden lig için bir kazanç?

“Bu, topla akıllıca oynamakla ilgili ve eğer topu oynayıp topu savunmamıza geri götürmemiz gerekiyorsa, buna tamamen katılıyorum. Harika bir savunmamız var. Yani önemli olan, bununla savaşlarınızı seçip seçmekle ilgili. “

NFL oyun kurucuları sadece yeteneğe sahip olmanın ötesinde, akıllı oynama ve takımını geliştirmek için hızlı ve doğru kararlar verme becerisine sahip olmalıdır.

Purdy fiziksel bir örnek değil ve NFL’de kesinlikle daha yetenekli sporcular var, ancak Shanahan ve 49ers onda bir şeyler gördüler, bu da 262 numarayı ve 2022’nin son draftını onun üzerinde kullanmayı haklı çıkaracak kadar yeterliydi.

24 yaşındaki oyuncuya bu hafta, başarısının NFL takımlarını, drafta giren kolej oyun kurucularını nasıl değerlendireceklerini ayarlamaya zorlayıp zorlamayacağı soruldu.

Purdy gazetecilere verdiği demeçte, “Dostum, bu ilham verici bir soru. Bunun açıkça karar verme, hızlı karar verme yeteneği ve doğru karar ile ilgili olduğunu düşünüyorum” dedi. O zaman topu akıllıca kullanmak çok açık. Bana öyle geliyor ki, eğer bunları yaparsanız ve oyunu arayan kişinin size yapmanızı söylediği şeyleri yaparsanız ve çok fazla şey yapmazsanız, takımın başarılı bir pozisyona gelmesine yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum.

“Ve bu benim de az önce kendime hatırlatmaya çalıştığım şey; çok fazla şey yapmaya çalışmamak, bir süper kahraman olmaya çalışmak ve her şeyi yapmak değil, her oyunda doğru kararı vermek ve bunu tutarlı bir şekilde yapmak. Ve bu yüzden, bunu yapma.” “İnsanların son turlarda bir oyun kurucuyu seçip seçmeyeceklerini şimdi sordukları şeyin bu olup olmadığını bilmiyorum. Ama ben bunu böyle yapıyorum ve işe yaradığını düşünüyorum.”

İLGİLİ: 49ers’ın aşırı tepkisi: Purdy bir QB franchise alacak mı?

Şu ana kadar Purdy her şeyi doğru yaptı ve Shanahan’ın güvenini kazandı. 49ers, Iowa State ürünü için Jimmy Garoppolo ve Trey Lance’in yerine geçti ve bu gerçek bir güven oyuydu.

READ  Canlı Olimpiyatlar: Pekin Oyunları için son madalya sayısı

Purdy için her hafta bir öğrenme sürecidir. NFL kariyerinin başlarında hâlâ hatalar yapıyor olabilir ama hızlı karar verme yeteneğini geliştirmek için açıkça çalışıyor.

49ers Talk Podcast’ini indirin ve takip edin