Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

49ers’tan Nick Bosa, çuvalsız ikinci maçın ardından ‘buradan’ olacağına yemin etti – NBC Sports Bay Area & California

49ers’tan Nick Bosa, çuvalsız ikinci maçın ardından ‘buradan’ olacağına yemin etti – NBC Sports Bay Area & California

49ers, Pazar günü SoFi Stadyumu’nda Los Angeles Rams’ın üç pozisyonunun da sayılarla sonuçlandığı ilk yarıda oyun kurucu Matthew Stafford’a fazla baskı uygulamadı.

Her ne kadar 15 yaşındaki usta oyuncuya pek fazla darbe vuramasalar da, 49ers, Rams karşısında aldıkları 30-23 galibiyette oyunun gidişatını değiştiren iki müdahaleye yardımcı olmak için daha fazla baskı uygulayabildiler.

49ers koçu Kyle Shanahan, “Daha fazla pas atağı bekliyordum, maçın sonuna doğru da bunu gördük” dedi. “Orada iyi durumda olduğumuzu sanıyordum.”

Stafford, 307 yarda boyunca 55 pas denemesinden 34’ünü tek touchdown, iki müdahale ve sadece 67,8’lik pasör puanıyla tamamladı. Defans oyuncusu Fred Warner, 49ers’ın maçtaki tek çuvalını kaydetti.

NFL’de en çok maaş alan oyun kurucu Nick Bosa, sezonun açılışındaki ikinci maçta çuvalsız kaldı. Üç oyun kurucu acelesi ile ödüllendirildi.

“Sonunda onu orada birkaç oyun oynarken gördüm.” Shanahan Bosa’dan bahsetti. “Bazen zorladığını sanıyordum ama kaseti incelediğimde göreceğim.”

Rams, diğer tarafta Aaron Donald’ın Rams’ına karşı 49ers’ın yaptığı gibi taktikleriyle Bosa’yı yavaşlatmak için yoğun bir çaba gösterdi.

Bosa sık sık ikili takım bloklarıyla karşı karşıya kalıyordu ve Stafford, 49ers’ın koşucularına oyun kurucuya ulaşmak için fazla fırsat vermeyen kısa pas oyununa güveniyordu.

49ers’ın galibiyetinden sonra Bosa, “Stafford Hall of Fame’in oyun kurucusu ve onu ne zaman alsalar bir şansları oluyor” dedi.

Sözleşme süresi boyunca tüm antrenman kampını kaçıran Bosa, 49ers’ın 80 savunma vuruşunun 63’ünde (%79) oynadı.

Sezonun ilk maçında Pittsburgh Steelers karşısında olduğundan daha iyi hissettiğini söyledi. Bosa, takımın tesisine beş yıllık, 170 milyon dolarlık bir uzatma sözleşmesi imzaladıktan sadece üç gün sonra sezon açılışını oynadı.

Bosa, “Geçen haftaya göre kesinlikle geliştiğimi düşünüyorum” dedi. “Biraz daha rahattım. Bana yönelttikleri bazı şeylere yanıtlarım vardı.

READ  NFL Playoffları: Cincinnati Bengals, Damar Hamlin'in çökmesinden sadece haftalar sonra Buffalo Bills'i yendi

“[There are] Kesinlikle üzerinde çalışmak istediğim bazı şeyler var ki bu özellikle perşembe gecesi için çok zor. “Kazandığımız için mutluyum”

49ers, Perşembe gecesi Levi’s Stadyumu’nda kendi sahasındaki ilk maçında New York Giants ile karşılaşmak için hızlı bir dönüş yaptı.

Bosa bir kez daha tüm iş yükünü üstlenmeye hazır olacağına inanıyor.

Bosa, “Bu konuda pek endişelenmiyorum” dedi. “Kendimi iyi hissediyorum. Vücudumu kesinlikle futbol şekline sokmak için birkaç maça ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Bunu simüle edemezsiniz.”

“Artık iki tanesini bitirdiğime ve bunda oldukça iyi sonuçlar aldığıma göre, sanırım buradan yukarı çıkacağım.”

49ers Talk Podcast’ini indirin ve takip edin