Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

6 Numaralı Ohio State, 9 Numaralı Notre Dame’ı 17-14 yenmeye bir saniye kala tank avcısı atıyor

6 Numaralı Ohio State, 9 Numaralı Notre Dame’ı 17-14 yenmeye bir saniye kala tank avcısı atıyor

Ohio State, Notre Dame’ı 17-14 yenerek maçın bitimine bir saniye kala gol attı.

Buckeyes, 1:26 kala ve sadece bir mola kala topu geri aldı ve Chip Trayanum’un bir dalış oyununda topu kale çizgisinin tam üzerinden geçirmesi nedeniyle bu sürüşün neredeyse her saniyesine ihtiyaç vardı.

Ohio State’in, üçüncü ve dördüncü düşüşlerde birden fazla dönüşümü içeren oyun kazanma sürüşünde 65 yarda gitmek için 15 oyuna ihtiyacı vardı. Ohio State, sürüşün ilk iki oyununda yarda almayı başaramayan 23 yarda tank avcısı için üçüncü ve 10’u Emeka Egbuka’ya dönüştürdü. Dört oyun sonra Kyle McCord, Julian Fleming’i dördüncü ve yedinci sıralarda 45 saniyeden az bir süre kala yedi yarda golü için buldu.

Bundan kısa bir süre sonra McCord’a kasıtlı olarak ceza verilmesi çağrısı yapıldı ve Ohio State, 15 saniye kala son molasını kullanmak zorunda kaldı. Bir sonraki oyunda – üçüncü ve 19 – McCord, yedi saniye kala Notre Dame 1 yarda çizgisine kadar 21 yarda oyunda Egbuka’yı vurdu.

Üç oyun sonra Ohio State golü attı.

Traianum’un geri koşusu hücum hattının sol tarafından ve açıktaki Notre Dame savunma bölgesinden geldi. Notre Dame’ın Ohio State maçında galibiyet skoru için sahada sadece 10 oyuncusu vardı. Ve snap öncesinde takımın nasıl konumlandığına bağlı olarak, eksik oyuncu hücum hattının o bölgesine atanmış olabilir.

Ohio State’in maç kazanma çabası, ilkinden daha heyecanlı olan ikinci yarıyla sonuçlandı. Buckeyes ilk yarıda 3-0 öndeyken, TreVeyon Henderson’ın tank avcısı ile 10-0 öne geçti.

Notre Dame daha sonra art arda 14 sayı attı ve Sam Hartman’ın Rico Flores Jr.’a attığı pasla 8:22 ile ilk liderliğini ele geçirdi. Notre Dame’ın tank avcısı sürüşü 6:29 sürdü ve İrlandalı oyuncu topu uzun süre kontrol etti. İkinci yarıdan itibaren. Notre Dame’ın maçtaki ilk tank avcısı sürüşü üçüncü çeyreğin neredeyse yarısını aldı ve İrlandalı oyuncu ikinci yarıda 33 oyun oynayarak Ohio State’in sekizine karşı 14-10 öne geçti.

READ  Brock Purdy NFL'deki en iyi oyun kurucu mu? - NBC Sports Bay Bölgesi ve Kaliforniya

Dördüncü şansı kaçırmak

Bu durum, her iki takımın da maç boyunca dördüncü mağlubiyette kaçırdığı fırsatların pişmanlığını yaşamasına neden oldu. Her takım, diğer takımın bölgesindeki iki kısa dördüncü-düşme denemesinde dönüşüm sağlayamadı.

Notre Dame QB Sam Hartman, İrlandalıların Ohio State 20’ye girmesinin ardından ilk çeyrekte sopalardan uzak tutuldu. Notre Dame’ın ikinci yarıdaki ilk sürüşünün sonunda Hartman, Ohio State 39’da dördüncü mağlubiyetle hiçbir kazanç elde etmeden koştu. altında.

Ohio State, ikinci yarıda, McCord’un dördüncü pası ilk yarıda 6:53 kala eksik kaldığında, Notre Dame son bölgesinin bir yarda gerisinde topu ters çevirdi.

İkinci yarıda Notre Dame, Ohio State’in 11 yarda çizgisinde arka arkaya oyunlarda yarda kazanmasını engelledi. Henderson üçüncüyü mağlup ettikten sonra Ohio State dördüncüden önce mola aldı. Tekrar ortadan kalkmaya çalışmak yerine, oyunun Egbuka’nın lehine sonuçlanması çağrısı yapıldı. Bu daireye tıkılmış.

Bu kaçırılan dönüşüm, Notre Dame’ın galibiyetiyle sonuçlanabilirdi. Ancak Ohio Eyaleti DE JT Tuimolau, İrlandalı oyuncunun ilk iki yenilgisinin ardından neredeyse tek başına Notre Dame’ı topu uzaklaştırmaya zorladı. İlk kez üçüncü bir yenilgi sürenin dolmasına neden olabilirdi.

Hartman maçı 175 yarda pas ve tank avcısı ile 17/25 ile bitirirken, McCord 240 yarda 21/37 ile oynadı. Henderson 104 yarda 14 atış yaptı ve Notre Dame RB Audric Estime 70 yarda 14 atış yaptı.

Notre Dame’ın play-off davası

Cumartesi gecesi maçı kaybeden kişi, sezonun geri kalanında Kolej Futbolu Playoff karışımına geri dönmek için arayı kapatacak şekilde oynayacaktı. Ancak bir takım play-off’a iki mağlubiyetle çıkacaksa, Notre Dame’ın sezonun geri kalanında namağlup devam etmesi durumunda zorlayıcı bir durumu olabilir.

İrlandalıların programlarında Duke, USC ve Clemson’a karşı maçları kaldı. USC veya Clemson’a yakın bir mağlubiyet ve diğer ikisine karşı kazanılacak bir galibiyet, eğer birden fazla mağlubiyet alan takımlar play-off için yarışıyorsa, Notre Dame’a 10-2 gibi güçlü bir avantaj sağlayabilir.

READ  Phillies vs. Rocky: Odubel Herrera, Zach Evelyn Phils'in galibiyetine öncülük ediyor

Ancak bunun gerçek bir tartışma olma ihtimali zayıf. Şimdiye kadar iki yenilgi alan hiçbir takım dört takımlı play-off’lara çıkamadı. Notre Dame’ın yarışa girebilmek için büyük olasılıkla programında kalan herkesi geride bırakması gerekecek.