Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

61 kripto para birimi artık Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından menkul kıymet olarak kabul ediliyor

61 kripto para birimi artık Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından menkul kıymet olarak kabul ediliyor

ABD menkul kıymetler düzenleyicisinin “menkul kıymet” olmakla suçladığı toplam kripto para birimi sayısı, kripto para ticaret platformu Binance’e karşı birkaç dava daha ekledikten sonra yaklaşık 61’e ulaştı.

“Menkul kıymet” olmakla suçlanan 61 kripto para birimi, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından hangi kripto para birimlerinin menkul kıymet olarak kabul edildiğini belirleyen yıllarca süren çeşitli davalardan geliyor.

Binance’e karşı açılan son davada SEC, menkul kıymetler sınıflandırmasına 10 kripto parayı dahil etti: BNB (BNB), Binance USD (BUSD), Solana (SOL), Cardano (ADA), Polygon (MATIC), Cosmos (ATOM), The Sandbox (KUM), Decentraland (MANA), Axie Infinity (AXS) ve COTI (COTI).

SEC tarafından değerlendirilen diğer önemli kripto para birimleri, Ripple’ın XRP’si (XRP), LBRY’nin LBRY Kredileri (LBC) – ikincil satışlar için olmasa da – ve Nisan ayında Bittrex’i ücretlendirdiğinde diğer beşiyle birlikte adlandırdığı Algorand’dır (ALGO).

SEC tarafından şimdiye kadar yürütülen en büyük tek seferlik kripto para birimi, Terraform Labs’ı Şubat ayında dolandırıcılıkla suçladığında geldi. Hisse senedinde Terra Luna Classic (LUNC), Terra Classic USD (USTC), Mirror Protocol (MIR) ve tahmini Apple ve Tesla gibi hisse senedi fiyatlarını kopyalamayı amaçlayan 13 ters varlık (mAsset).

İlgili: Para Cezaları ve Yönetmelikler: Kripto para uyumluluğunun sürekli büyüyen manzarası

SEC’in kripto üzerindeki yargı yetkisi, şu anda piyasanın 100 milyar dolarından fazlasını veya toplam 1,09 trilyon dolarlık kripto para piyasa değerinin yaklaşık %10’unu kapsadığı anlamına geliyor.

Ancak, SEC Başkanı Gary Gensler “Bitcoin dışındaki her şeyin” ajansın kapsamına giren bir menkul kıymet olduğunu iddia etti. Kripto veri sitesi CoinMarketCap listeler Var olan yaklaşık 25.500 kripto para birimi.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) dikkate aldığı kripto para “menkul kıymetleri”

SEC şimdi bu 48 tokeni menkul kıymet olarak ilan etti: XRP (XRP), Telegram’s Gram (TON), LBRY Credits (LBC), OmiseGo (OMG), DASH (DASH), Algorand (ALGO), Naga (NGC). , Monolith (TKN), IHT Real Estate (IHT), Power Ledger (POWR), Kromatica (KROM), DFX Finance (DFX), Amp (AMP), Rally (RLY), Rari Governance Token (RGT), DerivaDAO ( DDX) ), XYO Ağı (XYO), Lihtenştayn Kripto Varlık Borsası (LCX), Kin (KIN) Salt borç verme (SALT), Beaxy Token (BXY), DragonChain (DRGN), Tron (TRX), BitTorrent (BTT), Terra USD (UST), Luna (LUNA), Mirror Protocol (MIR), Mango (MNGO), Ducat (DUCAT) ) )), Locke (LOCKE), EthereumMax (EMAX), Hydro (HYDRO), BitConnect (BCC), Meta 1 Coin (META1), Filecoin (FIL), BNB (BNB), Binance USD (BUSD), Solana (SOL) ), Cardano (ADA), Polygon (MATIC), Cosmos (ATOM), Sandbox (SAND), Decentraland (MANA), Axie Infinity (AXS), COTI (COTI), Paragon (PRG), AirToken (AIR).

READ  Mortgage talebi 1996'dan bu yana görülmeyen seviyede

Ayrıca, şu 13 Mirror Protocol varlığı SEC tarafından menkul kıymetler olarak kabul edilmiştir: Mirrored Apple Inc. (mAAPL), Yansıtılmış Amazon.com, Inc. (mAMZN), Mirrored Alibaba Group Holding Limited (mBABA), Mirrored Alphabet Inc. (mGOOGL), Yansıtılmış Microsoft Corporation (mMSFT) ve Yansıtılmış Netflix, Inc. (mNFLX) ve Mirrored Tesla, Inc. (mTSLA) ve Mirrored Twitter Inc. (mTWTR), Mirrored Gold Trust (mIAU), Mirrored Invesco QQQ Trust (mQQQ), iShares Silver Mirrored Fund (mSLV), United States Oil Matched Fund, LP (mUSO), ProShares VIX Kısa Vadeli Vadeli İşlemler Fonu (mVIXY).

dergi: Kripto Yönetmeliği – SEC Başkanı Gary Gensler Son Sözü Söyledi mi?