Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Eski Vikings sahibi, AAF kripto dolandırıcılığında 6 yıldan fazla ceza alıyor

Eski Vikings sahibi, AAF kripto dolandırıcılığında 6 yıldan fazla ceza alıyor

Haber Ajansı6 Haz 2023, 04:48 amokumak için 2 dakika

New York – eski bölüm sahibi Minnesota Vikingleri Amerikan Futbolu İttifakı olarak bilinen kısa ömürlü bir profesyonel futbol ligini 700 milyon dolarlık bir kripto para dolandırıcılığında dolandıran adam, Pazartesi günü altı yıldan fazla hapis cezasına çarptırıldı.

Reginald Fowler64, Chandler, Arizona, Manhattan federal mahkemesinde altı yıl üç ay hapis cezasına çarptırıldı, 740 milyon doları kaybetmesine ve 53 milyon dolar tazminat ödemesine karar verildi.

Amerikan Futbolu İttifakı hızla bir araya geldi 2019’da sona eriyor Para bittiğinde.

Savcılar, Fowler’ın ligi desteklemek için kullanabileceği on milyonlarca dolarlık gayrimenkul yatırımları ve hükümet sözleşmeleriyle banka hesaplarını kontrol ettiğini iddia ettiğinde lig yöneticilerine yalan söylediğini söyledi.

2005 yılında, Vikingleri NFL’den satın almaya çalıştı ve takımla olan ilişkisi 2014’te sona ermeden önce bir azınlık sahibi oldu.

ABD Başsavcısı Damien Williams yaptığı açıklamada, Fowler’ın gölge bankalar olarak kullanılan kripto para borsaları adına düzenlenmemiş yüz milyonlarca doları işleyerek yasayı çiğnediğini söyledi.

Williams, “Bunu, ABD mali sistemini ciddi risk altına sokan meşru ABD mali kurumlarına yalan söyleyerek yaptı” dedi. “Sonra ligin büyük bir kısmı karşılığında net değeri hakkında yalan söyleyerek profesyonel bir futbol liginin onurunu lekeledi.”

Savunma avukatı Edward Sapone, ceza notunda, Fowler’ın aileye ve topluma altmış yılı aşkın süredir olağanüstü katkılar yaptıktan sonra suçlara bulaşmasına izin verdiği için üzgün olduğunu yazdı.

Sapone, “Reggie çok üzgün,” diye yazdı. ” [football league] Reggie’nin yapmayı planladığı yatırımdan kar elde etmedi. Reggie’nin banka hesapları donduruldu, yatırım fonlarını güvence altına alamadı ve yatırım yapmaya söz verdiği büyük meblağı yatıramadı.”