Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

86 yaşında hayatını kaybeden Hall of Fame beyzbol yıldızı Orlando Cepeda için anma törenleri yağdı

86 yaşında hayatını kaybeden Hall of Fame beyzbol yıldızı Orlando Cepeda için anma törenleri yağdı

Büyük liglerde parlayan ilk Porto Rikolulardan biri olan basketbol efsanesi Orlando Cepeda, 86 yaşında hayatını kaybetti.

San Francisco Giants ve ailesi Cuma gecesi ölümünü duyurdu ve Los Angeles Dodgers’a karşı oynanan maç sırasında Oracle Park’ta bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Eşi Nydia, ekip aracılığıyla yapılan açıklamada şunları söyledi: “Sevgili Orlando’muz bu akşam evinde, en sevdiği müziği dinlerken ve etrafı sevdikleriyle birlikte huzur içinde vefat etti.” “Huzur içinde olduğu için rahatladık.”

Cepeda’nın ölümü, Giants Hall of Fame üyesi Willie Mays’in 93 yaşında ölmesinden sadece 10 gün sonra gerçekleşti.

Bay Area’da takıma tezahürat yaparak büyüyen Giants menajeri Bob Melvin, “Ne kadar da cesur bir vuruş daha” dedi. “Burada başka bir inanılmaz, sevimli karakter var. Ön tarafta bir heykel. Ortaya koyduğu rakamlar, burada pek çok efsane var ve kendisi de kesinlikle bunların ortasında. Willie’ye bu kadar yakın olmak, bir bakıma muhteşem.”

“Küçük Boğa” lakabıyla anılan Cepeda, ilk etapta güçlü bir oyuncuydu ve New York Giants’ın yanı sıra St. Louis, Atlanta, Oakland, Boston ve Kansas City’de de forma giydi. 1969 baharında New York Cardinals, Cepeda’yı Joe Torre karşılığında New York Braves’e takas etti.

Üç Dünya Serisinde oynayan, yedi kez All-Star olan Cepeda, 1958’de San Francisco ile NL Yılın Çaylağı ve 1967’de St. Louis ile NL MVP’si oldu.

Hall of Fame Başkanı Jane Forbes Clark, “Orlando Cepeda’nın beyzbola olan arsız sevgisi, olağanüstü oyunculuk kariyeri boyunca ve daha sonra oyunun kalıcı elçilerinden biri olarak parladı” dedi. “Ruhunun sonsuza kadar parlayacağı Cooperstown’daki Hall of Fame Weekend’deki muhteşem gülümsemesini özleyeceğiz ve Cepeda ailesine en derin başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.”

READ  NFL, Noel Günü'nde ilk kez iki öğleden sonra maçı ve bir prime-time turnuvası oynayacak.