Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

LeBron James’in geri dönmesi beklenirken Lakers’ın ona anlamlı kadro yükseltmeleri sunması gerekiyor

LeBron James’in geri dönmesi beklenirken Lakers’ın ona anlamlı kadro yükseltmeleri sunması gerekiyor

Los Angeles Lakers’ın 2024 sezonu umut verici bir başlangıç ​​yapıyor.

JJ Redick’ten parlak genç bir koç kiraladılar. 2024 NBA Draftı’nda 17. sıradan seçilen, gelecek vaat eden ilk 10 oyuncu Dalton Knecht’i, LeBron James’i 55. sıradan seçilen en büyük oğlu Bronny James ile eşleştirerek tarih yazdılar. En büyük domino Sezon sonrası takıma katıldılar ve potansiyel takas yapmaları için onlara orta büyüklükte, süresi dolan bir sözleşme verdiler.

Daha sonra Cumartesi günü, 17:00 (ET) son teslim tarihine yaklaşık beş saat kala, Daily Mail’e göre LeBron James, Lakers’la yeniden sözleşme imzalama niyetiyle sözleşmesinden vazgeçti. Atlet“Şems Charania.” Atlet Önceki raporlar, Lakers’ın James’i geri istediğini ve onun tercih ettiği her türlü sözleşmeyi teklif etmeye açık olduklarını belirtmişti.

James’in devre dışı kalması, gelecek sezon için 51,4 milyon dolarlık oyuncu opsiyonunu kullanmayarak en az 1,5 milyon dolar değerinden tasarruf edebilecek Lakers için bir başka galibiyet olacak. (James’in takası, sözleşmesine, geleceğini kontrol etmesine olanak tanıyan bir takas yasağı maddesi ekleme hakkına sahip olmasıdır.)

Bleacher Report’a göre James, Lakers’ın vergi mükellefi olmayan orta düzey istisnayı (yaklaşık 12,9 milyon dolar değerinde) doğru türdeki oyunculara açmasına izin verirse, bunun üzerine daha büyük bir maaş kesintisini kabul etmeye istekli olabilir. James’in menajeri Klutch Sports CEO’su Rich Paul, ESPN’e müşterisinin yalnızca “etkili bir oyuncu” için indirim almaya istekli olacağını, James Harden, Klay Thompson ve Jonas Valanciunas’ın bu amaca uygun isimler olarak bildirildiğini söyledi. Vergi mükellefi olmayan orta seviyeyi hariç tutmak, özellikle Harden ve Thompson için önemli bir maaş kesintisi olacaktır.

Ancak Lakers ile Thompson arasında da karşılıklı bir ilgi var. AtletBunu ilk bildirenler Charania ve Anthony Slater oldu.

Güney Kaliforniya yerlisi olan Thompson, 1987’den 1991’e kadar Showtime Lakers’ta forma giyen ve takımın şu anki renk yorumcusu olan Mikal Thompson’ın oğludur. 34 yaşındaki genç Thompson, dört kez NBA şampiyonu ve tüm zamanların en iyi şutörlerinden biri. Thompson, 13 profesyonel sezonunu Golden State Warriors’ta geçirdi ancak ilişkiler, Thompson’ın muhtemelen ayrılacağı noktaya kadar bozuldu. Lakers, Dallas Mavericks ve Los Angeles Clippers onu takip ediyor.

READ  Justin Fields Sıralaması, Hücum, Savunma ve Chiefs - NBC Sports Chicago

James, vergi mükellefi olmayanların orta seviye istisnasının tamamına ulaşmak için Lakers’ın kesintisini alırsa, Lakers 178,7 milyon dolarlık ilk karede berabere kalacak. Bu, James’in 2024-25 sezonu için 33 milyon doların biraz üzerinde olan başlangıç ​​maaşından 16 milyon dolardan fazla bir kesinti yapması gerektiği anlamına geliyor. Lig kaynaklarına göre maaş kesintisi için en olası senaryo, James’in 2025-2026 için oyuncu opsiyonlu iki yıllık bir sözleşme imzalaması ve bu sözleşmenin ona 2025’te ayrılıp daha fazla para karşılığında yeniden sözleşme imzalaması yönünde. Lakers ayrıca daha küçük bir (veya iki) maaş takası yaparak daha fazla mali hareket alanı yaratabilir ve James’in daha küçük bir kesinti yapmasına olanak sağlayabilir.

ESPN’e göre Lakers, vergi mükellefi olmayan orta düzey istisna dışında bir yıldız veya yüksek profilli bir ilk beş oyuncusunu kadrosuna katamazsa, James maksimuma imza atacak. Eğer LeBron 2024-25’teki sınır rakamı (yaklaşık 49,9 milyon dolar) için yeniden sözleşme imzalarsa, Lakers’ın taahhüt ettiği maaş kabaca 182,3 milyon dolar olacak. Bu da onları ikinci apronda 8 milyon doların (189,5 milyon dolar) biraz altına getiriyor. James ayrıca 6 Temmuz’da Las Vegas’ta ABD Olimpiyat erkekler basketbol mini kampında antrenmana başlamadan önce sözleşmesini feshetmek istiyor.

James’in başına ne gelirse gelsin, Lakers isterlerse kadrolarını yükseltebilecek iyi bir konumda. Bu sezonun geri kalanının nasıl gelişeceği konusunda meşhur top onların sahasında.

Lakers’ın basketbol operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı ve genel menajeri Rob Pelinka, NBA’in yeni toplu iş sözleşmesi kapsamında takasların gerçekleştirilmesinin daha zor olduğunu söyleyerek hafta başında – iki kez – beklentileri yumuşattı. Birinci ve ikinci peştamallara ilişkin yeni cezai kısıtlamalar dikkate alındığında, ilk bakışta bu doğrudur.

Bu arada, geçtiğimiz hafta, özellikle Batı Konferansı zirvesine yakın dönemdeki ticari faaliyetler farklı bir gerçeği yansıtıyor. O dönemde Oklahoma City Thunder savunma oyuncusu Alex Caruso’yu takas etti, Minnesota Timberwolves 8. sıradan seçilen Rob Dillingham’ı takas etti ve Denver Nuggets Darron Holmes II’yi takas etti ve Reggie Jackson, Kentavation Caldwell’i elinde tutmak için maaşından mahrum bırakıldı. Papa. Dallas Mavericks, çaylak Derrick Jones Jr.’ı elinde tutabilmek (veya Thompson’la anlaşabilmek) için Tim Hardaway Jr.’ın maaşından vazgeçti ve New Orleans Pelicans, Lakers’ın eski hedefi Dejounte Murray için akıllıca bir anlaşma yaptı.

READ  Kaliforniyalı yetkili Ohtani sözleşmesiyle ilgili vergi kanununda değişiklik yapılmasını önerdi - NBC Los Angeles

Batılı kulüplerin geri kalanı, kadrolarını geliştirecek veya diğer adımlara başlangıç ​​görevi görecek anlaşmalar yapmanın yollarını arıyor. Şimdi aynısını yapmak Lakers’a kalmış.

Kayda değer bir ticaret yapmak için gerekli varlıklara sahipler. Russell’ın 18,7 milyon dolarlık sözleşmesi onlara takip edebilecekleri oyuncu türleri açısından esneklik sağlıyor. Gelecekteki ilk tur draft haklarının birini veya her ikisini, üçe kadar draft takasını ve Rui Hachimura, Jared Vanderbilt ve/veya Gabe Vincent için orta büyüklükteki maaşları ekleyin; Lakers hemen hemen her konuda sohbete dahil olabilir. -yıldız (ve hatta bazı düşük kaliteli yıldızlar). Ve bu yine, vergi mükellefi olmayan orta seviye istisnaya Thompson’ın veya başka bir yüksek etkili oyuncunun potansiyel olarak eklenmesini hesaba katmadan önce.

Takaslar açısından, beklenmedik bir yıldız gizlice mevcut olmadığı sürece Lakers’ın üçüncü bir yıldızla anlaşma imzalaması pek mümkün görünmüyor. Donovan Mitchell’in Cleveland ile sözleşme uzatması imzalamasının muhtemel olduğu söyleniyor, bu da onu ekarte edebilir. Trae Young’ın Clutch Sports’tan CAA’ya geçişi Lakers’la anlaşma olasılığını da azaltıyor çünkü… Atlet Bu daha önce rapor edilmişti. Murray şu anda New Orleans’ta ve kadronun dışında. Darius Garland müsait olabilir ama Mitchell ve Young’ın yıldız seviyesinden açık ara geride.

Ancak potansiyel olarak iyi seçenekler var. Lig kaynaklarına göre Portland’dan Jerami Grant, eski Lakers oyuncusu Kyle Kuzma ve Nets ikilisi Dorian Finney-Smith ve Cam Johnson gibi kanatların takas piyasasında yer alması bekleniyor. En çok iğne yapan oyuncular değiller ama bu dört oyuncudan herhangi biri Lakers’ın çevre savunmasını, ön saha boyutunu ve/veya saha aralığını güçlendirebilir. Grant ise bu kutuların her birini işaretleyecek; Portland’da arka arkaya sezonlarda üçlüklerde sessizce yüzde 40’ın üzerinde şut attı.

Lakers’ın kadrosu şu anki haliyle Batı Konferansı’ndan çıkabilecek kadar iyi değil. Ligin kendi lehlerine sonuçlanması durumunda bir, hatta iki tur bile kazanabilirler ancak Batı’nın diğer üst düzey takımlarıyla karşılaştırıldığında özellikle kanatlarda çok fazla boşlukları var. Çevre boyutları, savunmaları, genel hızları ve fiziksel güçleri rakiplerine göre yetersiz. James ve Davis yakın zamanda bu kadronun yükseltilmesi gerektiğine inandıklarını açıkladılar.

READ  NL Merkez Notaları: Griler, Yavrular, Biralar

Timberwolves, Thunder, Mavericks ve Pelicans’ın hepsi geçen sezonu tamamladıklarından daha iyi kadrolara sahip. Serbest oyunculukta Caldwell-Pope’u kaybederse Denver’ın konumu değişebilir ve Clippers, Paul George’u kaybederse muhtemelen geriler, ancak daha önemli olan şu ki Batı’nın geri kalanı yeniden toparlanıyor ve bu da onlarla aralarında daha büyük bir uçurum yaratabilir. Lakers. Eğer Lakers, James ve Davis ile şampiyonluk için mücadele etme konusunda iddia ettikleri kadar ciddiyse, bu destekleyici kadroyu güçlendirmeleri gerekiyor.

Bu çabanın en acil komplikasyonu Lakers’ın karşı karşıya olduğu kadro krizidir. LeBron James’in yeniden sözleşme imzaladığını varsayarsak, Russell, Christian Wood, Jackson Hayes ve Cam Reddish’i seçip Kenshet ve Bronny James’i seçtikten sonra 14 oyuncuyla sözleşme imzalayacaklar. Ve bu, diğer serbest acenteleri (Max Christie, Taurean Prince, Spencer Dinwiddie) veya potansiyel serbest acenteleri hesaba katmadan önce.

Takım kaynakları, Lakers’ın Christie’yi resmi olarak kısıtlı serbest oyuncu yapması için uygun bir teklifte bulunduğunu doğruladı Atlet. Kaynaklara göre ön büro Christie’yi takımda tutmak ve onu gelecek sezon yedek oyuncu olarak görmek istiyor. Ancak Lakers’ın, Christie ve vergi mükellefi olmayan başka bir orta seviye oyuncuyla sözleşme imzalamak için ek para ve kadro yeri yaratması gerekecek.

Russell çekilseydi Lakers’ın takas piyasasında daha az seçeneği olacaktı. Ancak James, seçimiyle doğru serbest oyuncu için maaş kesintisi yapmak istiyordu ve Lakers orta büyüklükte bir maaş bordrosu, iki ilk tur draft hakkı ve birden fazla takasla donanmış durumda; Los Angeles’ın dramatik bir şekilde bunu yapmaması için hiçbir mazeret yok. Önümüzdeki birkaç gün içinde kadrosunu büyük bir hamleyle geliştirecek.

(En üstteki resim: Ronald Martinez/Getty Images)