Nisan 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Abby Choi: HK modelinin kesik eski kocası ‘kaçmaya’ çalışırken kaldırımda yakalandı, polis diyor

Hong Kong (CNN) polis Hong Kong Model ve etkileyici Abby Choi’nin eski kocasını, şehrin kuzeyindeki kiralık bir birimde parçalanmış vücudunun parçalarının bulunmasının ardından tutukladıklarını söylediler.

Polise göre, 28 yaşındaki Choi’nin Çarşamba günü kayıp olduğu bildirildi ve Cuma günü öğleden sonra Tai Po Bölgesi’ndeki birimde bir et dilimleyici, elektrikli testere ve bazı giysilerle birlikte cesedinin parçaları bulundu.

Polis Müfettişi Alan Chung Cumartesi günü düzenlediği basın toplantısında, modelin eski kocasının, şehrin uzak Lantau adalarından birinde bulunan Tung Chung’daki bir iskelede kaçmaya çalışırken tutuklandığını ve gözaltına alındığını söyledi.

Polis Müfettişi Chung, polisin tutuklandığı sırada su yoluyla kaçmayı planladığına inandığını söyledi.

Chung, polis Choi’nin kalan vücut parçalarını aramaya devam ederken, Cuma günü tutuklanan eski kocası, erkek kardeşi ve ailesinin sorgulanmak üzere tutulduğunu söyledi.

Choi’nin Çarşamba günü kayıp olduğu bildirildi ve önceki günden beri görülmedi.

Polis, ölüm nedeni de dahil olmak üzere soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

Cumartesi günü Tseung Kwan O’nun Çin’deki kalıcı mezarlığını aramak için yakınlardaki bir su havzasına konuşlandırılmış bir dalış ekibi de dahil olmak üzere 100’den fazla polis gönderildi.

Abby Choi, Ocak 2023’te Paris, Fransa’daki Hotel Potocki’de düzenlenen Zuhair Murad İlkbahar-Yaz 2023 defilesine geldi.

Bir model olarak Choi, uluslararası podyumlardan keyif aldı ve daha geçen ay Paris, Fransa’daki Elie Saab İlkbahar/Yaz 2023 defilesinde fotoğraflandı. Son zamanlarda lüks dergi L’Officiel Monaco için dijital kapak modeli olarak yer aldı ve bu yılki Paris Moda Haftası’na katıldı.

Sosyal medya fenomeni olarak da tanınan Choi’nin Londra’dan Paris’e ve Şanghay’a kadar çeşitli lüks markalarla ve Hong Kong’daki yatlarda poz verdiği fotoğrafların yer aldığı Instagram hesabında yaklaşık 100.000 takipçisi bulunuyor. Otobiyografisinde “hayatın her anını kucakladığını” yazdı.

READ  Rus diplomatların tarihi sınır dışı edilmesi Moskova'nın casusluğunu azaltacak

Polis, Choi’nin eski kocasından modelin annesinin bakımına verilecek bir oğlu ve bir kızı geride bıraktığını da sözlerine ekledi.