Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

ABD Bölge Mahkemesi Hakimi James C. Türk '49, 91 yaşında öldü

ABD Bölge Mahkemesi Hakimi James C.  Türk '49, 91 yaşında öldü

Roanoke College hukuk öncesi programı, 2010 yılında Turk ve kardeşi Maynard '49 adına seçildi.

40 yılı aşkın süredir Virginia'nın Batı Bölgesinde Amerika Birleşik Devletleri Bölge Mahkemesi Hakimi olarak görev yapan James C. Turk '49, Pazar günü Radford'daki evinde hayatını kaybetti. Kendisi 91 yaşındadır.

Turk, 1972'de Başkan Richard M. Nixon tarafından federal kürsüye atandı, 1973'ten 1993'e kadar baş yargıç olarak görev yaptı ve 2002'de kıdeme ulaştı. O zaman bile sık sık davalara bakıyordu.

Roanoke College halkla ilişkiler bölümünden profesör Morgan Scott, “ABD Bölge Mahkemesine şefkatli bir yüz sergiledi” dedi. ABD avukat yardımcısı ve Roanoke'deki ABD Bölge Mahkemesi katibi olarak Scott, Turk'le avukat olarak çalıştı ve mahkemenin işlerini yönetti.

Scott, “O düşünceli bir lider” dedi. “Saldırgan bir mizah anlayışına sahip olmasına rağmen, pek çok önemli vakayı dinlemiş, çok zeki bir insandı.”

Turk, federal kürsüye atanmadan önce Radford firması Dalton, Boff & Turk'te avukatlık yaptı ve eyalet senatörü ve Senato Azınlık Lideri olarak görev yaptı.

2010 yılında Türk ve kardeşi S. Adını Hercules, Inc.'in emekli başkan yardımcısı ve genel danışmanı Maynard Turk '49'un onuruna verdi. Akademik ana derslerin yanı sıra hukuk danışmanlığı – Kardeşlerin ardından kolej, seçkin mezunlarından ikisini onurlandırdı. Her ikisi de Pi Kappa Phi kardeşliğine katıldıkları Roanoke'ye katılmadan önce ABD Ordusunda görev yaptı. İktisat alanında uzmanlaştılar ve Washington ve Lee Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne gittiler.

Türk Hukuk Öncesi Program Koordinatörü Dr. Todd C. Peppers, Yargıç Turk'ü Roanoke Koleji'nden mezun olan en başarılı avukat ve yargıçlardan biri olarak tanımladı.

Peppers, “Onun adalet, şefkat ve dürüstlük konusundaki adli itibarı efsanedir ve bu itibar nedeniyle Roanoke College hukuk öncesi programına hakim ve kardeşi Maynard Turk'ün onuruna isim vermeye karar verdik” dedi. “Türk Hukuk Öncesi programını oluşturduğumuzda, Yargıç programı lisans öğrencilerini stajyer olarak almaktan konuşmacı serimize katılmaya kadar çeşitli şekillerde coşkuyla destekledi.”

READ  ABD'de Yatırım evi amacıyla satın aldı ve gitti! Türk pilota nostillenen resimlerdekilere benzemiyordu

Durk'un oğulları babalarının peşinden hukuk mesleğine girdiler. James C. Turk Jr. '79, Radford'da yaşayan bir savunma avukatıdır. Robert MD Turk, Montgomery İlçesi Çevre Mahkemesi Hakimi olarak görev yapmaktadır.

Scott, Turk'ün mahkeme sisteminde çalışanları aileden biri olarak gördüğünü ve mahkemede huzuruna çıkanlarla ilgilendiğini söyledi. Davaları bittikten sonra sanıklarla el sıkışmak için kürsüden inerdi.

Scott, “O, zarafet ve görgü kurallarının iyi bir örneğiydi” dedi. “Bu onun bir fikri olmadığı veya olayların onu rahatsız etmediği anlamına gelmiyordu. Ama her zaman huzuru bulmuş gibi görünüyordu.” Cenaze törenleri 11 Temmuz Cuma günü Radford First Baptist Kilisesi'nde gerçekleştirilecek. Türk ailesi öğleden sonra 3'e kadar kilisede arkadaşlarını kabul edecek. Cenaze namazı saat 15.00'te başlayacak