Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk Telekom, sürdürülebilir veri altyapısı dönüşümünü desteklemek için Hitachi Vantara ile ortaklık kuruyor

Türk Telekom, sürdürülebilir veri altyapısı dönüşümünü desteklemek için Hitachi Vantara ile ortaklık kuruyor

Hitachi Sanal Depolama Platformu altyapısı, daha iyi bir müşteri deneyimi için uygulama yanıt süresini beş kat artırırken enerji maliyetlerini %60 oranında azaltmaya yardımcı olur.

Ankara Türkiye Ve Santa Clara, Kaliforniya., 28 Kasım 2023 /PRNewswire/ — Hitachi Ltd.'nin (TSE: 6501) veri depolama, altyapı ve hibrit bulut yönetimi yan kuruluşu Hitachi Vantara, bugün duyurdu. Türk TelekomTürkiye'nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi olan Hitachi Sanal Depolama Platformu (VSP) çözümlerini kullanarak veri altyapısının performansını ve yönetimini artırırken enerji maliyetlerini de azaltıyor. Yeni mimari tasarım çevre dostu olup, Türk Telekom'un toplam kapladığı alanı 23 kabinden dokuza düşürüyor ve değiştirilen kabinlerin güç ve soğutma gereksinimlerini yaklaşık %60 oranında azaltıyor. Bu yükseltme, toplam sahip olma maliyetinde %30'luk bir azalmayla sonuçlandı.

Hitachi Vantara'nın müşterilerinin sürdürülebilirliğe ulaşmalarına nasıl yardımcı olduğu hakkında daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: https://www.hitachivantara.com/en-us/solutions/sustainability.html

Türk Telekom, 15 milyondan fazla genişbant ve 25,6 milyondan fazla mobil aboneye hizmet veriyor. Şirket ön planda önemli bir rol oynuyor Türkiye'nin Dijital dönüşümle, temel faturalandırma ve ücretlendirme uygulamaları ve veritabanları, SAP uygulamaları, sanallaştırma ve bulut hizmeti platformları da dahil olmak üzere iş açısından kritik sistemleri destekleyen altyapılarını modernleştirmeye çalıştılar. Türk Telekom'un dijital mimarisinin kalbinde yer alan iş açısından kritik sistemler için doğru altyapının kurulması kritik önem taşıyor.

“Ana hedefimiz, müşterilerimizin günlük yaşamlarını iyileştiren ve en son teknolojilerin uçtan uca bir mimariye entegre edilmesini gerektiren sistemler sunmaktır” dedi. Mehmet Fatih PekinVeri Merkezi ve Bulut Hizmetleri Direktörü Türk Telekom. “Depolama sistemlerimizin son kullanıcılarımızın performansını ve güvenilirliğini etkileyebilecek kesintilere neden olmadığından emin olmak istiyoruz. Daha da önemlisi, yeni VSP dizilerimizin enerji verimliliği yalnızca çevre için daha iyi olmakla kalmıyor, aynı zamanda verimliliğimizi de düşürüyor. işletme maliyetleri.”

READ  Turks ve Caicos Adaları, 9. Yıllık Dünya Spa Ödüllerinde Karayipler'in En İyi Spa Destinasyonu olarak aday gösterildi.

Türk Telekom, hibrit diskten kalıcı bellek ekspres (NVMe) depolamaya başarılı bir geçiş sağlayan yeni VSP 5000 serisi dizileri devreye aldı ve uygulama yanıt süresini beş kat artırarak performansı önemli ölçüde artırdı. Yeni altyapı, veri merkezi alanını ve soğutma gereksinimlerini azalttı. Ek olarak, sistemleri veri merkezine entegre etme yeteneği çok daha küçük bir ayak izi ve güç tüketiminde önemli bir azalma sağlar ve bu da CO2 emisyonlarını azaltır.

“Çevre dostu altyapının yalnızca işletmelerin emisyonları ve karbon ayak izlerini azaltmasına yardımcı olmakla kalmayıp aynı zamanda alan gereksinimlerini ve maliyetleri düşürmeye de yardımcı olduğunu biliyoruz” dedi. Bharti PatelKıdemli Başkan Yardımcısı, Ürün Mühendisliği, Hitachi Vanda. “Veri merkezi karbondan arındırma çabalarında lider olan Hitachi Vandara, veri altyapısı çözümlerimizin tüm yaşam döngüsü boyunca sera gazı emisyonlarını tutarlı bir şekilde azalttı. Müşterilerimizin sürdürülebilirlik sorumluluklarını yerine getirebilmek amacıyla güç tüketimini azaltmak için ekiplerimizde patentli teknolojiye sahibiz. Sonuçlarını ve rekabet ihtiyaçlarını iyileştirin.” Faydayı hızlandırın.”

Çevre dostu, veri odaklı bir gelecek geliştirmek
Hitachi Vantara, veriye dayalı sonuçları sektör bilgisiyle birleştirerek hükümetlerin, şehirlerin ve şirketlerin karbon ayak izlerini azaltmalarına yardımcı oluyor. Şirket, on yılı aşkın bir süredir temel tasarım ilkesi olarak sistemlerinin karbon ayak izini azaltmak için sıkı bir süreç izlemektedir. Örneğin Hitachi Vantara, Hitachi Sanal Depolama Platformunda 2014'ten bu yana 1 TB için CO2 emisyonlarını %30-40 oranında azalttı.1Ve birçok model ABD ENERGY STAR programı kapsamında sertifikalandırılmıştır.

Ayrıca şirketin Depolama Sanallaştırma İşletim Sistemi (SVOS), müşterilerin satın aldıkları kapasitede daha fazla kullanıcı verisi depolamasına olanak tanıyan gelişmiş veri azaltma teknolojisini kullanıyor. Daha az kullanım, güç ve soğutma maliyetlerinin azalmasına yol açarak CO2 emisyonlarının bazı kullanım durumlarında %60'a kadar azaltılmasına yardımcı olur.

READ  Horowhenua Business Hall of Fame üyeleri konsey duvarını çarptı

Hitachi Vantara, eski sistemleri veri aktarımına gerek kalmadan yeni nesil sistemlerle değiştirirken, kesintiye yol açmayan bir yaklaşım benimsiyor. Bunu yapmak, kuruluşların geçiş boyunca eski ve yeni sistemlerin paralel çalışmasını sağlamak için gereken zaman alıcı planlamadan kaçınmasına olanak tanır. Bu tür işlemler daha fazla enerji kullanır ve ek soğutma ve topraklama gerektirir.

Hitachi Vantara yakın zamanda veri depolamaya yönelik yeni bir hibrit bulut yaklaşımını tanıttı Hitachi Sanal Depolama Platformu bunlardan biridirBlok, dosya, nesne ve ana bilgisayar verilerini tüketmek ve yönetmek için tek bir veri platformu deneyimi. Hitachi Vantara'nın müşterilerinin veri depolama ve sürdürülebilirliğe yönelik veri odaklı bir yaklaşımı benimsemelerine nasıl yardımcı olduğu hakkında daha fazla bilgi için, Lütfen buraya tıklayınız.

Ek kaynaklar

Hitachi Vantara'ya bağlanın

Hitachi Vanda Hakkında
Hitachi Vanda, verilerin inovasyonu destekleme şeklini değiştiriyor. Hitachi Ltd.'nin yüzde yüz iştiraki olan Hitachi Vantara, dünyanın önde gelen yenilikçilerinin güvendiği veri temelini sağlıyor. Şirket, veri depolama, altyapı sistemleri, bulut yönetimi ve dijital uzmanlık aracılığıyla müşterilerin sürdürülebilir ticari büyümenin temelini oluşturmasına yardımcı oluyor. Daha fazlasını öğrenmek için şu adresi ziyaret edin: www.hitachivantara.com.

Hitachi Ltd. Hakkında
Hitachi, sürdürülebilir bir toplum yaratmak için veri ve teknolojiyi kullanan bir sosyal inovasyon işi yürütmektedir. BT, OT (operasyonel teknoloji) ve ürünleri geliştiren Lumada çözümleriyle müşterilerin ve toplumun karşılaştığı zorlukları çözüyoruz. Hitachi, “Dijital Sistemler ve Hizmetler” iş yapısı altında faaliyet göstererek müşterilerimizin dijital dönüşümünü destekler; “Yeşil Enerji ve Hareketlilik” – enerji ve demiryolu sistemleri aracılığıyla karbondan arındırılmış bir topluma katkıda bulunmak ve “Birleşen Endüstriler” – çeşitli endüstrilerde çözümler sunmak için ürünleri dijital teknoloji aracılığıyla birbirine bağlamak. Dijital, yeşil ve inovasyondan güç alarak müşterilerimizle birlikte yaratarak büyümeyi hedefliyoruz. Şirketin 2022 Mali Yılı Konsolide Geliri (Sona Erdi) 31 Mart 2023) Toplam 10.881,1 milyar yen, 696 konsolide bağlı kuruluş ve dünya çapında yaklaşık 320.000 çalışan. Hitachi hakkında daha fazla bilgi için şirketin web sitesini ziyaret edin https://www.hitachi.com.

READ  Almanya'nın yeni yasalarında 1,5 milyon Türk'ün oy kullanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya'da 'Müslüman karşıtı ırkçılığa karşı durmak' amacıyla 'yabancı kökenli halklar' için bir siyasi parti kuruyor.

Hitachi, Hitachi Ltd.'nin ticari markası veya tescilli ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar, hizmet markaları ve şirket adları ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir.

1 Kayıt Numarası. VSP G1000: CR-CI05-14003-B, VSP G1500: CR-CI05-17010, VSP 5500H: CR-CI06-20015, VSP 5600:JR-BF-22002C-A, (https://www.cfp-japan.jp/CFP Programı (https://ecoleaf-label.jp/english/SuMPO'nun Japonya EPD Programı

Kanıt Hitachi'den geldi