Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

ABD Temsilciler Meclisi, Demokratların desteğiyle FIT21 kripto para birimi tasarısını onayladı

ABD Temsilciler Meclisi, Demokratların desteğiyle FIT21 kripto para birimi tasarısını onayladı

Kripto para birimi endüstrisi, Çarşamba günü Temsilciler Meclisi’nin dijital varlık piyasalarına yönelik düzenlemeler oluşturmak için geniş kapsamlı bir tasarıyı onaylamasıyla ABD siyasetinde şimdiye kadarki en büyük galibiyetini elde etti ve Demokratların bunu desteklemek için parti çizgilerini aştığını gören 279’a 136 oy kaydetti.

21. Yüzyıl için Finansal İnovasyon ve Teknoloji (FIT21) Yasası, Kongre’nin her iki odasında da ilk kez büyük bir kripto para birimi tasarısının onaylandığını gösteriyor. Konu şimdi ABD Senatosu’na gidiyor; burada benzer bir yasa tasarısı olmadığı için geleceği daha belirsiz. Böyle bir çabanın desteği belirsizliğini koruyor ve gerekli komiteler kripto para birimi alanında aynı düzeyde çalışma yapmadı.

Amerika Birleşik Devletleri, kripto para birimi düzenlemeleri oluşturma konusunda diğer küresel yetki alanlarının gerisinde kaldı ve Çarşamba günkü galibiyete rağmen, bu tür bir gözetimin uygulanması hala tamamlanmaktan uzak.

Beyaz Saray muhalefetine karşı çıkan Demokratlardan biri olan Temsilci Josh Gottheimer (D-N.J.) ve Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin en üst düzey Demokratlarından Temsilci Maxine Waters (D) “Yol kurallarına ihtiyacımız var” dedi. -Kaliforniya). Bunu “sağduyulu, düşünceli, iki partili bir yasa” olarak nitelendirdi ve oylamadan önce “birlikte çalışırsak yasalaşmasının uygun olduğunu” savundu.

Toplamda 71 Demokrat ve 208 Cumhuriyetçi tasarıya olumlu oy verirken, 3 Cumhuriyetçi ve 133 Demokrat yasaya karşı oy kullandı.

Başkan Joe Biden siyasi bir açıklamayla tasarıya karşı çıktı, ancak yakın zamanda Kongre’nin SEC’in kripto para birimi hesap verebilirlik politikası belirleme çabalarını tersine çevirmeye çalıştığında yaptığı gibi tasarıyı veto edeceğini söylemedi. SEC Başkanı Gary Gensler de uzun bir basın açıklamasında yasa tasarısının gereksiz olduğunu ve mevcut menkul kıymet düzenlemelerini tehlikeye attığını öne sürerek yasaya şiddetle karşı çıktı.

READ  Dow vadeli işlemleri yükseliyor, Bitcoin çöküşten sonra geri dönüyor; Ayı piyasasına dikkat

Büyük ölçüde Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçileri tarafından yönetilen yasa, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto para piyasalarını düzenlemek, tüketiciyi korumak ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nu (CFTC) spot piyasalar için önde gelen dijital varlık düzenleyici ve gözetim organı olarak kurmak için bir sistem oluşturacak. menkul kıymetlerden daha fazla. Bir kripto tokenını bir menkul kıymet tokenı veya emtia yapan şeyin ne olduğunu daha açık bir şekilde tanımlayacaktır.

Waters, tasarının, menkul kıymetler kanunlarını ihlal eden kripto para şirketlerinin sorumluluktan kaçmasına izin vermeyi amaçladığını savundu.

Waters, “Kripto menkul kıymetlerin yasadışı olarak ihraç edilmesinden veya alım satımının kolaylaştırılmasından zaten milyarlarca dolar kazandılar” dedi. “Cumhuriyetçiler şimdi bu yasadışı faaliyetleri yasal hale getirerek ödüllendirmeyi teklif ediyor.”

Çarşamba öğleden sonra yapılan oylamadan önce Meclis, milletvekillerinin yaptığı değişiklikler de dahil olmak üzere tasarıda yapılacak bir dizi değişikliği tartıştı. Greg Casar (D-Texas), Brittany Petersen (d-şirketi), Ralph Norman (RSC) ve Scott Perry (Pennsylvania Cumhuriyetçisi). Cassar’ın kitlesel fonlama muafiyetini 75 milyon dolardan 5 milyon dolara değiştirme önerisi reddedildi, ancak geri kalanı onaylandı.

Güncellendi (22 Mayıs 2024, 21:48 UTC): Oy sayımı eklendi, CBDC tasarısına yapılan referans kaldırıldı.