Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

AC-130, füze saldırısından sonra İran destekli militanları vurdu > ABD Savunma Bakanlığı > Savunma Bakanlığı Haberleri

AC-130, füze saldırısından sonra İran destekli militanları vurdu > ABD Savunma Bakanlığı > Savunma Bakanlığı Haberleri

Pentagon’un basın sekreteri yardımcısı bugün yaptığı açıklamada, ABD askeri AC-130J Ghostrider uçağının, İran destekli militan gruba, grubun Irak’taki Al Asad Hava Üssü’nde ABD ve koalisyon güçlerine balistik füze kullanarak saldırmasının ardından saldırdığını söyledi.

Sabrina Singh, Pentagon’da düzenlediği basın toplantısında, balistik füze saldırısının Amerikan ve koalisyon güçleri arasında ciddi olmayan yaralanmalara yol açtığını ve tesisin altyapısında küçük hasara yol açtığını söyledi.

“Saldırıdan hemen sonra bölgedeki Amerikan AC-130 askeri uçağı, İran destekli bir milis aracına ve bu saldırıya katılan İran destekli bazı milis üyelerine karşı meşru müdafaa saldırısı düzenledi.” “Bu meşru müdafaa saldırısı bazı düşmanların ölümüyle sonuçlandı.”

Singh, AC-130 savaş uçağının füze saldırısı sırasında zaten havada olması nedeniyle çok hızlı tepki verebildiğini söyledi.

Singh, “Bu saldırıların başlangıç ​​noktasını tespit edebildik çünkü bir AC-130 uçağı bölgede zaten mevcuttu ve bu nedenle yanıt verebildi” dedi. “Silahlı kişileri gördükleri için hareket edebildiler. Arabalarına doğru ilerlerken bu silahlı kişilerin hareketlerini izleyebildiler ve bu nedenle karşılık verebildiler.”

Singh, 17 Ekim’den bu yana ABD kuvvetlerine hem Irak’ta hem de Suriye’de 66 kez saldırı düzenlendiğini söyledi. Ayrıca bu saldırıda kullanılan balistik füzeye benzer bir balistik füzenin ilk kez kullanıldığını söyledi.

Singh, bu saldırıların Ekim ayında başlamasından bu yana ABD’nin üç saldırı daha düzenlediğini söyledi. Ancak bu saldırılar önceden planlanmıştı ve İslam Devrim Muhafızları’na bağlı milisler tarafından kullanıldığı bilinen belirli tesisleri ve altyapıyı hedef alıyordu. Amerika’nın son dönemdeki tepkisi planlı olmadığı için farklıydı.

“Bu gruplar güçlerimizi hedef aldı” [in] Singh, “Artık bazı tesislerini ve bazı silahlarını yok etmek için gerekli önlemleri aldığımızı düşünüyoruz… Kendi seçtiğimiz yer ve zamanda yanıt verme hakkını her zaman saklı tutuyoruz” dedi. “.

READ  Aktivist Phil Alsinov'un cezalandırılmasının ardından Rus çevik kuvvet polisi protestocularla çatıştı