Haziran 9, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

ACC Yeniden Düzenlenmesinden Şikayetçi Olmak: 7 Okul Hak Vermeyi Düşünüyor. Ama gidebilirler mi?

ACC’nin yıllık bahar toplantıları Amelia Island, Florida’da yapılıyor ve Çarşamba günü öğlene kadar sonuçlanması bekleniyor. Florida Atletik Direktörü Michael Alford, ACC’nin mevcut eşit gelir paylaşımı modelini alenen eleştirdiğinden ve “bir şeylerin değişmesi gerektiğini” çünkü FSU 30 milyon dolar düşerse ulusal olarak rekabet edemeyeceğini söylediğinden beri ligin üst düzey yetkilileri ilk kez yüz yüze bir araya geldi. . SEC ve Big Ten akranları yıllık bazda.

Şubat ayında mütevelli heyeti önünde yapılan bu yorumlar, ulusal bir kargaşaya neden oldu ve ardından, Clemson, Miami ve Kuzey Carolina’daki meslektaşlarından eşitsiz gelir paylaşımının dikkate alınması için benzer çağrılar geldi.

Daha derine git

ACC eşit olmayan bir gelir paylaşım modelini benimseyebilir mi?

ACC Komiseri Jim Phillips, ligin SEC karşısındaki konumunu kabul etti ve 2036’ya kadar medya hakları anlaşmasına kilitlenmiş bir konferans için yeni gelir kaynakları bulmak üzere dışarıdan yardım aldı. zaman belirsiz; Çıkış ücreti tek başına 120 milyon dolardır ve ayrıca henüz itiraz edilmemiş ve çoğu insan tarafından hava geçirmez olduğu varsayılan ACC haklarının hibe ihlali sorunu vardır.

Okulların bir alt kümesinin avukatları belgeyi kapsamlı bir şekilde inceledi. Bir endüstri kaynağı, kendisine yedi ACC okulunun ACC’den ayrılmanın yollarını keşfetmekle ilgilendiğinin söylendiğini söyledi.

Bir ACC kaynağı, “Bu kadar basit olsaydı, herkes çoktan yapardı” dedi.

GOR parçası önemlidir çünkü ACC, o takım bir çıkma ücreti ödese bile, kendi takımlarının tüm iç saha maçlarının yayın haklarına sahip olmaya devam edecektir. Okulun haklarını geri almak için ödeyebileceği bir dolar miktarı var mı? Yasaklayıcı olsa bile, üye başına yılda fazladan 30 milyon dolar getiren bir lig için para ödemeye değer olabilir.

ACC kaynağı, bu haftaki toplantılar için tahmininin “gelir dağılımı değişiklikleri konusunda topu tekmelemek” olduğunu söyledi, ancak Clemson ve Florida Eyaleti gibi okullar için Big Ten ve The Big Ten’deki okullara kıyasla açığı kapatmayacağını kabul etti. sn. Aşamalı değişim ve sahada (veya sahadaki) başarıyı ödüllendiren bir sisteme doğru ilerlemekle ilgili olduğunu söyledi. Bazı Florida okul başkanlarının toplantı kotaları için bizzat katılmaları beklenir; Diğerleri video konferans yapacak.

READ  Paul, Thunder-Clippers'ta dizinden bariz bir sakatlık geçirdikten sonra George'un sahadan çıkmasına yardım etti.

ACC okulları arasındaki gerilim, bu sezon dışında lig içinde ve dışında sıcak bir konuydu. Haftalardır herhangi bir lig yetkilisiyle yapılan hemen hemen her konuşmada şu soru ortaya çıktı: Bir veya daha fazla ACC okulu, ACC tarafından verilen hakların verilmesine ne zaman itiraz edecek? Bu yaz olabilir mi? gelecek yıl? Veya 2036’ya uzanan on yılın sonuna çok daha yakın mı? Florida Eyaleti ve Clemson liderliğindeki hoşnutsuz üyeler olduğunu herkes biliyor, ancak 2036’dan önce ACC’den çıkmak için yasal ve mali olarak ne gerektiği tam olarak net değil.

Daha derine git

Temel konular: Okul, hakların verilmesine nasıl karşı çıkıyor? bir avukata sorduk

Bir lig kaynağı, “Böyle bir şey yapmak istediğini söylemekle gerçekten yapmak arasında büyük bir fark var” dedi.

Belki de daha ilginç olanı, bu ayın başlarında Scottsdale, Arizona’da gerçekleşen başka bir Bahar Toplantıları setinde ACC’ye gösterilen ilgidir. Big 12 ve Pac-12, her zamanki gibi resmi olarak orada toplandı ve epeyce Big Ten futbol koçu ve atletik direktör, Fiesta Bowl sponsorluğundaki etkinlikler (ve tatil) için birkaç günlüğüne dışarı çıktı. Temsilciler, arama firmalarının temsilcileri ve diğer endüstri liderlerinin yanı sıra muhabirler de oradaydı.

ACC’nin geleceği ve bunun diğer büyük kolej sporcuları için ne anlama gelebileceği hakkında pek çok spekülasyon yapıldı. Konuştuğum yöneticilerin çoğu atlet Scottsdale, Pac-12 ve arasındaki mevcut hesaplaşmayı tartışmaktan çok ACC kapılarını açma olasılığıyla ve bunun 2024 itibariyle 16 üye devlette olacak olan Big Ten ve SEC için ne anlama gelebileceğiyle ilgileniyor. Colorado ve Arizona gibi okullarda büyük 12.

Florida, Clemson, Virginia, Kuzey Carolina ve Miami uygun hale gelirse, bu, konferansın yeniden düzenlenmesinde büyük bir domino taşı olacak. Bir Big Ten kaynağının belirttiği gibi, “Bu okullar gerçek değerin olduğu yerlerdir.”

READ  Framper Valdez yedi golsüz vuruş yaptı ve Melekleri yendi

Bu kişi, Big Ten’in Doğu Kıyısı’na kadar uzanması için yeni eyaletler ve/veya pazarlar olarak özellikle Virginia ve Kuzey Carolina ile ilgileniyordu. Bu Big Ten kaynağı, Doğu’daki bir genişlemenin, fikrin ilk kez tartışılmasından bu yana dahili olarak veya ligin medya ortakları arasında neredeyse yetersiz desteği olan Kuzeybatı Pasifik’teki bir genişlemeden çok daha anlamlı olduğuna inanıyor. Illinois Üniversitesi Şansölyesi Robert J. Jones dedi atlet Geçen ay ligi USC ve UCLA’nın ötesine genişletmek için “aciliyet duygusu” yoktu.

Big Ten Başkanlar ve Danışmanlar Konseyi başkanı Jones, “(Yeniden düzenleme) hakkında düşünüyor muyuz? 16 yaşında kalmanın veya yukarı çıkmanın analizini ve maliyet ve faydalarını yapıyoruz” dedi. Bu, sadece diğer konferansların seçebileceği şeylere yanıt vermek için yapacağımız bir şey değil. Mevcut üyeliğimiz için en iyisini yapacağız ve bunun ötesine geçmek için katma değer olmalı.”

SEC, yakın zamanda 16 üyeyi geçmekle ilgilenmiyor gibi görünüyor (bazı ACC okulları müsait olursa bu değişebilir) ve yeni Komiser Tony Pettitti ile Büyük On, şimdi ana önceliğinin onları nasıl birleştireceğini belirlemek olduğunu söyledi. . Ligde iki Los Angeles okulu. Big Ten’in yeni medya hakları anlaşmalarının süresi on yılın sonunda sona eriyor, bu yüzden Batı’da ortalık yatışana ve endüstri ACC’ye ne olduğunu izlerken belki de konu birkaç yıl havada kalacak.

Ama birisi (veya birisi) ACC’nin çıkış hakları ödülüne itiraz etmek zorunda kalacaklardı ve ligin en zengin liglerinden birinde iniş noktaları olduğunu bilmedikçe bunu yapmak istemezlerdi. Ancak GOR’u çıkarabileceklerinden emin olmadan bu liglerden birine giremezler.

Bu bir tavuk veya yumurta durumu. Şu an itibariyle, ACC okulları mevcut değil. Bu şekilde mi kalacak?

(ACC Komiseri Jim Phillips’in üstteki fotoğrafı: Getty Images aracılığıyla David Jensen/Icon Sportswire)