Şubat 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Açılış konuşması, KOBİ’leri siber tehditlere karşı korumanın yollarını ele alıyor

Türkiye’nin Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi çerçevesinde bu hafta düzenlenen etkinlikte, sektörel zorluklar ve özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin siber tehditlere karşı korunması için atılması gereken adımlar ele alındı.

Türkiye’nin önde gelen bilgi ve iletişim teknolojileri şirketlerinden Türk Telekom ve İTO’nun İstanbul Ticaret Odası (İTO) iş birliğinde düzenlenen “KOBİ’lerin Siber Güvenliği” semineri, KOBİ’lerin dijital dönüşüm yolculuğunda veri güvenliğinin önemine dikkat çekti. Türkiye ekonomisinde önemli bir yere sahiptir.

Etkinlikte ayrıca siber güvenlik alanındaki mevcut durum, güncel gelişmeler ve stratejilere ilişkin bir değerlendirme de paylaşıldı.

Bu, ekonominin bel kemiğini oluşturan KOBİ’lerin dijital dönüşümlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmelerine ve küresel rekabette avantaj elde etmelerine yardımcı olmayı amaçlayan Türk Telekom ve İTO’nun çalışmalarını genişletiyor.

Seminer, Avrupa Birliği desteğiyle yürütülen “Dijital KOBİ’lerim” projesi kapsamında İstanbul’daki İTO merkezinde gerçekleştirildi.

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından “Siber Güvenlik Haftası” kapsamında düzenlenen etkinlikte KOBİ’lerin dijital dönüşüm yolculuğunda veri güvenliğinin önemi ve şirketlerin dijital altyapılarının güncel sistemlerle korunması gerekliliği vurgulandı. .

300’e yakın firma temsilcisinin katıldığı etkinlikte siber güvenliğin önemi, KOBİ’leri güçlendirmek için atılması gereken adımlar ve güncel çözümler masaya yatırıldı.

Siber riske çözüm

Türk Telekom Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ezer, bu tür etkinliklerin şirketin dijitalleşme yolunda yol gösterici olduğunu söylerken, şirketin KOBİ’lere sağladığı kapsamlı teknik desteğin de altını çizdi.

Eser, “Donanım, hizmet ve danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında KOBİ’lerin mevcut teknoloji altyapılarına, iş uygulamalarına ve dijital dönüşüm ihtiyaçlarına en uygun yeni nesil teknolojileri sunuyoruz” dedi.

Öte yandan, dijital dönüşümün çok önemli bir bileşeni olan verilerin korunmasına yönelik stratejik yaklaşımlar geliştiriyoruz. KOBİ’lerimizin siber risklere karşı kendilerini korumalarına yardımcı olurken, onları rekabetten ayıran inovasyonu takip etmelerine yardımcı olacak kapsamlı çözümler sunuyoruz.

READ  Michael Glenn 'Türk' Brandt - Marshall Demokrat-Haberler

Firmaların dijital altyapılarının güvenliğini güncel sistemlerle ilişkilendirmenin önemini vurguladı.

“Türkiye’nin en büyük siber güvenlik merkezinde 360 ​​derece güvenlik hizmetlerimiz ile müşterilerimize geleceğin ve günümüzün siber saldırılarına karşı güvenlik hizmeti veriyoruz. Ürün, hizmet ve hizmetlerimizin yanı sıra bulut teknolojimizle de işletmelerin her zaman yanındayız. hizmetler ve veri merkezi” dedi Ezer.

Dijital çözüm platformu

İTO tarafından geliştirilen ve Türk Telekom’un stratejik ortak olarak desteklediği My Digital KOBİ projesi, İstanbul’daki üyelerinin dijital dönüşüm ihtiyaçlarını güvenilir ve kapsamlı bir kurumsal yaklaşımla karşılamayı hedefliyor.

Platform, imalat ve hizmet sektörlerindeki KOBİ’lere dokuz farklı dönüşüm alanında eğitim ve danışmanlık gibi hizmetler sunarak şirketlerin dijital dönüşümünü kolaylaştırıyor.

Bu kapsamda Türk Telekom, KOBİ’lere uluslararası arenada ve rekabet koşullarında fayda sağlayabilecek ürün, hizmet ve çözümlerle dijital dönüşümlerini kolaylaştıracak içerik, sunum ve eğitimler sağlayacaktır.

Günlük Sabah Bülteni

Türkiye’de, bölgede ve dünyada olup bitenlerden haberdar olun.

Gruptan istediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. Kaydolarak Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz. Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ile Hizmet Şartları geçerlidir.