Eylül 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

TÜRK-İŞ Başkanı Atale asgari ücrette kırmızı çizgiyi açıkladı

TÜRK-İŞ Başkanı Atale asgari ücrette kırmızı çizgiyi açıkladı
TÜRK-İŞ Başkanı Atale asgari ücrette kırmızı çizgiyi açıkladı

Asgari ücret için açlık sınırına işaret eden Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, asgari ücretin 7 bin 785 TL olması gerektiğini söyleyerek yeni bir açıklama yaptı. Atalay, açıklamasını asılsız olarak nitelendirerek, “Asgari ücret olarak açlık sınırı kabul ediliyormuş izlenimi verilmeye çalışıldı” dedi.

Türkiye Sendikalar Federasyonu (Türk-İş) Başkanı Ergün Atalay dün yaptığı açıklamada asgari ücretin 7 lira olması gerektiğini söyledi. Bayan, “Bu rakam kırmızı bir çizgidir. Bu rakamın altında bir konuda masada olmayacağız.

Türkiye’nin en büyük sendikası Türk-İş’in başkanı Ergün Atalay’ın asgari ücretle işe başlama sürecinde ‘açlık sınırı’ açıklaması tepkilere yol açtı.

Gelen tepkilerin ardından yeni bir açıklama yapan Attale, sözlerinin yanlış aktarıldığını savunarak, “Asgari ücret olarak açlık sınırı kabul ediliyormuş gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldı. Pazarlık masasında bana sorulduğunda açlık çizgisinin ortada olduğunu ve bunun hakkında konuşacağımı söylemek zorunda kaldım. Bugün itibariyle açlık eşiğinin altına yükselttik. Ama vakfın istediği bu” dedi.

Bir televizyon programında kendisine açlık maaşını asgari ücret olarak kabul edip etmeyeceğinin sorulduğuna dikkat çeken Attale, “Ben bu soruya cevap verdim ve bunu kesinlikle kabul etmeyeceğiz, zaten açlıktır dedim. limit ve bu miktarın üzerindeki planları tartışabiliriz. Yayını izleyenler ne demek istediğimi anlayacaktır. İşçilerimiz rahat uyusun, biz en iyi şekilde mücadele edeceğiz” dedi.

READ  Mercedes-Benz Türk 3 kıtaya otobüs ihraç ediyor