Mayıs 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Activision Blizzard’ın yeni ‘Çeşitlilik Alanı Aracı’ geliştiricilerden ılık bir resepsiyon aldı

GDC Logo

Activision Blizzard bugün, önümüzdeki aylarda ekipleri arasında kullanıma sunmayı planladığı bir aracı duyurdu. isminde “Çeşitlilik alanı aracıDiğer oyun geliştirme araçlarından farklı olarak, doğrudan oyun içeriği oluşturmak için değil, oyun karakterlerinin çeşitliliğini değerlendirmek ve bu çeşitliliği sayılar ve örümcek ana hatlarıyla belirlemek için kullanılır.

Araç görünüşe göre ekip tarafından oluşturuldu. şeker ezmek King tarafından geliştirildi ve aşağıdaki gibi oyunlarda test edildi: Görev Çağrısı: ÖncüDünya Savaşı’nda Nazilerle savaşan çeşitli kişiliklerden oluşan uluslararası bir ekibin yer aldığı . Ayrıca tarafından test edildi monitör 2 kim “iyimser izlenimler” ifade etti.

Bu yeni aracın arkasında çok fazla iyi niyet var. King Küreselleşme Projesi Direktörü Jacqueline Chomatas, bir Activision Blizzard blog yazısında, aracın amacının oyun karakterlerini yinelendikçe değerlendirmek olduğunu ve yaratıcılarına klasik cinsiyetçilik, ırkçılık veya diğer klasik fikirleri güçlendiren klişelerin ifade edilebileceğini göstermeye yardımcı olmak olduğunu açıkladı. önyargılar.

Ölçme Aparatı olarak adlandırılan Chomatas, aracın “kişilik özellikleri kümesinin ne kadar çeşitli olduğunu ve dolayısıyla bu kişilik ve klişelerin ‘norm’ ile karşılaştırıldığında ne kadar çeşitli olduğunu ölçmeyi” amaçladığını açıkladı.

King çalışanları da boş zamanlarında “gönüllü” bir çaba olarak bu aracı geliştirmek için zaman ayırmış gibi görünüyor; bu, bunun çeşitliliğe öncelik verme girişimi olduğunu iddia eden bir şirket için iyiye işaret değil.

Yine, burada çok fazla iyi niyet var. Ancak sosyal medyadaki oyun geliştiricileri, Activision Blizzard duyurusunun ardından çoğunlukla olumsuzlukları dile getiriyor. Aracın nasıl çalıştığını araştırırsanız, işler çok çabuk çok rahatsız olur.

Chomatas’ın aracın nasıl çalıştığına ilişkin açıklaması, birçok oyun geliştiricisinin sahip olduğu temel bir şikayeti vurgular: Araçta oynanan tüm karakterler bir “kural” üzerinden değerlendirilir ve bu “standart”, güçlü gövdeli, beyaz ve cinsiyetle uyumlu bir karakter gibi görünmektedir. adam. düz. Bu açıklamadan saptığınızda karakter çeşitliliği puanları artar.

READ  Elden Ring, GOTY Ödüllerinde God of War Ragnarok'u Domine Etti, Bizden Son Rekoru Kırdı 2

ekran görüntüsü Not ve izle Mısırlı tıbbi keskin nişancı Anna, bunun ne kadar rahatsız edici olduğunun altını çiziyor. Bir örümcek diyagramında gruplandırılmış bir dizi eksen üzerinde etiketlenirler ve üzerlerinde etiketlenirler. Mısırlı olmak ona bir Arap için olduğu gibi 7 “kültür” puanı veriyor. Yaşı (60 yaşında) onu yedi yapar ve fiziksel yeteneği (sadece bir gözü) 4 olarak derecelendirilir.

“Bilişsel yeteneği” 0 olarak derecelendirildi ve bu, Anna’nın bilişsel yeteneği ne olursa olsun, diğer karakterlerin yargılanabileceği “temel çizginin” bir parçası olduğunu gösteriyor.

O paragrafı yazdığım için ne kadar üzgün olduğumu yeterince ifade edemem. yazmaya çalıştım üç paragraf Anna’nın normatif “bilişsel yeteneğinin”, böyle bir standart oluşturmanın ve hepsinin ne kadar çekici olduğu için her birini atlamanın tehlikelerini nasıl gösterdiğini vurgular.

El Kaide neden bu kadar tercih ediliyor?

Phoenix Labs Öykü Tasarımcısı Michael Wechau, kesinlikle nasıl denir Karakterleri normlara karşı yargılayan böyle bir sistem yaratmak garipti. “Bu araç, beyaz adamın, şu anda kapsamlı olmayan modelleri yeniden hayal etmekten ziyade kendi içinde pekiştiren sapma yoluyla elde edilen ‘puanların’ temeli olduğunu varsayıyor.”

King ve Activision Blizzard tarafından seçilen ölçeklerin çoğunun, ırkçıların ve bağnazların gerçekçi inançlarını rahatsız edici bir şekilde yansıtmasına yardımcı olmuyor. Yirminci yüzyılın başlarındaki öjeni hareketi, on dokuzuncu yüzyılda fizyonomi çalışmasından keyif aldı. Bir kişinin zekasının (veya bilişsel yeteneğinin) kişinin kafatasının boyutu ve şekli ile ilişkili olduğu varsayılan bir uygulama.

Bir şans eseri (tesadüf değil) frenoloji uzmanları Beyaz olmayan grupların kafatasları olarak kabul edilecek Yerli Amerikalılar veya Siyah Amerikalılar gibi, genellikle söz konusu gruplara karşı soykırım veya kölelik gibi vahşeti haklı çıkarmak için kullanılır.

Bu listeye “bilişsel yetenek”i ekleyen kişinin aynı bağlantıyı kurmaya çalışmıyor olması mümkündür. Ancak bilişsel engellilere (veya basitçe farklı, farklı bilişsel yetenek aralıklarına) sapkınlar olarak davranmak, bugün hala insanlar için sonuçlar doğurmaktadır.

READ  11.900 Dolar'lık 2006 BMW X3 altı vitesli, üç pedallı bir şeftali mi?

Çalışanlarını çeşitlendirmek için şirket yöneticileriyle yaptıkları savaşlar hakkında konuşan pek çok oyun geliştiricisi ile bu araç, oyun endüstrisinin beyaz olmayan, erkek olmayan karakterler hakkındaki toksik mantığının rahatsız edici doğal bir uzantısı gibi görünüyor.

Yalnızca bu hafta, Respawn Entertainment tarafından geliştirildi Aldıkları iddia edilen tepkiyi anlattılar Siyah bir kadını kahraman olarak tasvir etmek için aradıklarında Yıldız Savaşları Jedi: Düşmüş Düzen. 2020’de, BioWare’de eski bir yazar, şikayetleri açıkladı:Kreatif direktörünü oyunun kadrosuna başka bir Asyalı karakter ekleme konusunda bilgilendirdi.

Activision Blizzard, Diversity Space Tool’un “belirteçler ve gerçek bir temsil arasında net bir şekilde tanımlayabileceğini”, ancak aslında tam tersini yapabileceğini söylüyor.

Bu aracın reklamı da şiddetli rahatsızsın Tüm yıl boyunca Activision Blizzard hesabınızla karşılaştırın Şirkete karşı cinsel taciz, istismar ve ayrımcılık iddiasıyla bir dizi dava.