Haziran 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Afrika'da mahsur kalan kruvaziyer yolcuları gemilerine yeniden katılmak için yarışıyor

Afrika'da mahsur kalan kruvaziyer yolcuları gemilerine yeniden katılmak için yarışıyorCNN

Afrika'nın Sao Tome ve Principe adasında geride bırakılan sekiz kruvaziyer yolcusu, Afrika'nın batı kıyısına doğru yol alan Norveç yolcu gemisine yetişmek için günlerdir çabalıyor.

Danish Cruise Line'dan yapılan açıklamaya göre yolcuların 27 Mart'ta gemiye dönüşleri ertelendi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bizim tarafımızdan organize edilmeyen özel bir turla adada bulunan 8 misafir, gemiye dönmek için yapılan son denemeyi kaçırmış ve bu nedenle gemiye binmek için belirlenen saat 3'e uymamışlardır. 'öğleden sonra saat, yerel saat.'

“Bu oldukça talihsiz bir durum olsa da, geminin interkom sistemi aracılığıyla günlük iletişimde yaygın olarak iletilen ve gemiden çıkmadan hemen önce yayınlanan ilan edilen saatte gemiye dönmelerini sağlamaktan misafirler sorumludur.”

Norveç Cruise Line, yolcuların pasaportlarının misafirlerin alması için yerel liman acentelerine teslim edildiğini söyledi. Kruvaziyer şirketi, misafirlerin özel bir turda olmaları ve planlanan saati kaçırmaları nedeniyle, gemiye katılmak için bir sonraki uygun uğrak limanına gitme masraflarından kendilerinin sorumlu olduğunu söyledi. Kruvaziyer hattı, yerel yetkililerle birlikte çalıştığını ve mahsur kalan yolcularla iletişim kurduğunu söyledi.

Güney Carolina'da mahsur kalan bir çifte göre, kendileriyle iletişim halinde olan Jill ve Jay Campbell CNN'e bağlı WPDE Durumlarıyla ilgili olarak, mahsur kalan sekiz yolcudan oluşan bir grup, altı ülkeyi geçerek 15 saat yolculuk yaparak… Gemilerine katılmayı deneyin Pazar günü Gambiya'da.

Kruvaziyer hattı, geminin “olumsuz hava koşulları ve güvenli geçiş için özel zamanlama gerektiren gelgit kısıtlamaları nedeniyle” o gün yanaşamayacağını söyledi.

Campbell'in ailesi WPDE'ye, grubun daha sonra geminin Salı günü limana yanaşması planlanan Senegal'e ulaşmaya çalışacağını söyledi.

Kruvaziyer şirketi, güzergahın değiştirilmesi konusunda grupla temasa geçtiğini ve onlara Senegal'deki gemiye katılma izni teklif ettiğini ve konukların Bangor, Gambiya'dan Dakar, Senegal'e seyahat masraflarını karşılayacağını söyledi.

READ  Ukrayna, Rus kontrolündeki Çernobil nükleer santralinin yakınındaki orman yangınlarının radyasyon korkularını artırdığını söyledi

Campbell ailesi 20 Mart'ta gemiye bindi CruiseMapper.com Norveç Dawn yolcu gemisinin Salı günü erken saatlerde Senegal'in Dakar limanına vardığını gösteriyor.

Campbell'in ailesi WPDE'ye, grubun bazı üyelerinin yaşlı insanlar, bir diğerinin belden aşağısı felçli ve hamile bir kadın olduğunu söyledi. Grup üyelerinden birinin beş gün boyunca kalp ilacı kullanmadığını ve hastalandığını söylediler.

Grubun çılgın atılımı 27 Mart'ta Sao Tome ve Principe'de yapılan uzun bir turun ardından başladı.

Jay Campbell tur organizatörleri hakkında şunları söyledi: “'Vaktimiz gerçekten daralıyor' dedik ve onlar da 'Sorun değil, seni bir saat içinde geri getirebiliriz' dediler.” Campbell, WPDE'ye tur operatörünün tur operatörünü aradığını söyledi. Kaptan, yolcuların yolda olduğunu ancak geç kalacaklarını söyledi.Döndüklerinde gemi hâlâ limandaydı ancak Campbell, kaptanın onları gemiye almayacağını söyledi.

Campbell geçen hafta sonlarında WPDE'ye “Liman amiri gemiyle bağlantı kurmaya çalıştı ancak kaptan çağrıyı reddetti” dedi. “NCL'nin müşteri hizmetleri acil durum numarası olan NCL'ye e-postalar gönderdik ve onlar da 'gemiyle iletişim kurmamızın tek yolu onlara e-posta göndermek, e-postalarımıza yanıt vermiyorlar' dediler.

Campbell ailesi WPDE'ye, grubun ilaçları olmadan kaldığını ve yolcuların çoğunun Sao Tome ve Principe'de kabul edilen kredi kartlarının bulunmadığını, bu nedenle Campbell'ların grubun konaklama ve ihtiyaçları için Visa kartlarına binlerce dolar harcadığını söyledi.

Campbell'lar, turlarında olmayan bir yolcunun da tıbbi acil durum yaşadığını ve Sao Tome'daki hastaneye kaldırıldığını ve kendisinin de mahsur kaldığını söyledi. Campbell'in ailesi, Kuzey Amerika'ya dönüşünü koordine etmek için Kaliforniya'daki yolcunun kızıyla iletişime geçebileceklerini söyledi.

Kruvaziyer şirketi daha sonra CNN'e, yolcunun geminin sağlık ekibi tarafından “yerel bir hastanede daha fazla değerlendirme ve tedavi” için değerlendirildikten sonra tıbbi olarak karaya çıkarıldığını söyledi.

READ  Rishi Sunak, Lee Anderson tartışmasının ardından siyasette nefrete karşı uyardı

Norveç Cruise Line şunları söyledi: “Konukla birkaç kez iletişime geçmeye çalıştık, ancak kendisine ulaşamadığımız için, konukla ilgili güncellemeleri almak için doğrudan Afrika ada ülkesi Sao Tome ve Principe'deki liman acentamızla çalıştık.”

Kruvaziyer şirketi, bu misafirin artık ABD'ye “güvenli bir şekilde döndüğünü” söyledi.

CNN'den Sarah Dewberry bu rapora katkıda bulundu.