Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Afrikalı-Türkler, kalabalığı çeken kalabalıklarla geleneksel festivali kutluyor

ZMİR

Afrikalı-Türkler, kalabalığı çeken kalabalıklarla geleneksel festivali kutluyor

Ege’nin İzmir ilinde yaşayan Afrikalı-Türkler, yerel yetkililer tarafından kutlanan bir etkinlik olan geleneksel bayramları Dana Perama’yı (buzağı bayramı) kutladılar.

Sınıf = “cf”>

Festivalin açılış töreni kapsamında liman kentinin en ünlü ve hareketli caddesi Capras Shohiteri Kedası’nda bir araya gelen Afro-Türkler, geleneksel kıyafetleriyle dans etti.

Buzağı maskesi takan katılımcılar, renkli kostümleri ile bölge sakinlerinin ve turistlerin ilgisini çekti. Cortez’in geçit töreni canlı bir melodi ve orb-Türk ritim ve dans grubu tarafından gerçekleştirilen dansla sona erdi.

Konak Belediye Başkanı Abdul Badur, Konak’ın her renkten ve kültürden insanın huzur içinde yaşadığı bir ilçe olduğunu ve bununla gurur duyduğunu söyledi.

Tören kapsamında konsere ev sahipliği yapan Afrikalı-Türk şarkıcı Melissa Sackman, bu yıl 14. kez kutlanan Dana Perama’ya desteklerinden dolayı Badur’a teşekkür etti.

Renklerin birleşimi ülkemizi daha güçlü kılıyor” dedi.

Türk uzmanların yaptığı araştırmalara göre, 16. yüzyılda Etiyopya, Eritre, Sudan, Libya ve Mısır’dan çoğunlukla tarım işçiliği ve askerlik gibi çeşitli nedenlerle getirilen Türkiye’de yaklaşık 20.000 ila 25.000 Afrikalı Türk var.

Sınıf = “cf”>

Esas olarak Türk-Müslüman topluluğuyla bütünleşmişlerdi, ancak Ege ilindeki Boyak Menterus ve Gog Menderus vadilerinde Afrikalı-Türk nüfuslu iki köy hala var.

izmir,

READ  Greeley City Polis Şefi topluluğu yarı finalistlerle foruma davet ediyor - Greeley Tribune