Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

DOE, Power Grid desteği için siber güvenlik teknolojisi geliştirme projesini başlatıyor; David Durk’tan alıntı

DOE, Power Grid desteği için siber güvenlik teknolojisi geliştirme projesini başlatıyor;  David Durk'tan alıntı

David Durk Enerji Bakanlığı Sekreter Yardımcısı

Enerji Bakanlığı (DOE), büyüyen elektrik şebekesini desteklemek için siber güvenlik teknolojileri geliştirmek için enerji sektöründeki federal ve endüstri liderlerini entegre eden bir program başlattı.

Ulusal Yenilenebilir Enerji Laboratuvarı (NREL) ile işbirliği içinde, Temiz enerji siber güvenliğini hızlandırın DOE Çarşamba günü, projenin faz modernizasyonunu iyileştirmeyi ve 2050 yılına kadar net sıfır emisyon elde etmek için siber güvenlik zorluklarını karşılamayı hedeflediğini söyledi.

Siber güvenlik teknolojisi sağlayıcıları, laboratuvarda araçlarını gösterirken ve doğrularken fikir ve deneyim alışverişinde bulunacaklar.

Teklifler, NREL’in 20 MW güç sistemi donanımıyla birleştirilmiş siber entegre enerji sistemleri yelpazesine ilişkin ileri düzey araştırması yoluyla değerlendirilecektir.

Dışişleri Bakanı Müsteşarı David Durk, “Bu aşamanın etkilerini ele alma ve ülke çapında tarihsel olarak yenilenebilir enerji gönderebilecek bir aşama oluşturma ve aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’ni daha temiz bir enerji geleceği için destekleme fırsatımız var.

Endüstri ortaklarından ve enerji sektöründeki şirketlerden uzmanlardan oluşan bir yönlendirme komitesi, proje için stratejik yönlendirme ve maliyet paylaşımı sağlayacaktır.

READ  DCI ilk çeyrekte negatif büyüme kaydetti Throne Talk ortaya koyuyor - Manyetik medya