Mart 25, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Akıllı grup alay etti ama oyun kazandı

Akıllı grup alay etti ama oyun kazandı

Woolcott nihayet gösteriyi, ilk gösteriminden iki yıl sonra aldı ve New York Sun’da “ortalamadan ortalığa ve sessizliğe uygun” olarak nitelendirdi ve başarısına ve aynı zamanda iş arkadaşlarının ona yönelik sert eleştirisine şaşırdığını da ekledi. Sonunda, normalde Broadway’den uzak duracak olan aynı izleyicileri yakalamakla uzun kariyerine güvendi.

Başka bir deyişle, “Irish Abbey’s Flower” sadece izleyicilerini memnun etmekle kalmamış, ” yaratıldı Seyirci. “

Bugün, sürekli ırksal dalgalanmaları olan teatral canlanmalar çok azdır. Belki de en iyi, Sondheim Song’da Brenda Fraser ve Baby Pathespher ile birlikte 20. yüzyıldan kalma Arcana Listesi’nin bir parçası olduğu bilinmektedir. “Hala buradayım” “aptallıktan”.

Uzun süredir ihmal edilen Amerikan oyunlarını ortaya çıkarmaya adanmış büyük Broadway dışı tiyatroların liderleriyle yapılan röportajlar – Mint, İrlanda Repertuar Tiyatrosu ve Metropolitan Playhouse – İrlandalı sanat yönetmeni Charlotte Moore’un incelikle belirttiği gibi “Abie’nin İrlanda Gülü”, “Çekilmeye meyilli olduğumuz bir şey değil.” onu giymek.

Ancak Moore, Nichols’ın büyük bir hayranıdır: “Gürcistan’da doğdu ve New York’a -tek başına!- aktris olmak için geldi. Ve oyunu üç gün içinde yazdı. Onu çok kıskanıyorum! “

“Abie’s Irish Rose” nihayet Ekim 1927’de kapandı ve Nichols (kendi finansmanının bir sonucu olarak şovun ana velinimeti) onu Broadway’de iki kez canlandırmasına rağmen, gösterinin birleşimi orijinal 2.327’ye kıyasla 66 gösteri koştu, bu bir rekordu. Daha da iyisi 1933 tarihli “Tütün Yolu” oyunudur.

Manhattan’ın yönetmen Lorenz Hart’ın bu müstakbel çocukları, Nichols’un büyük bir bölümünü adamış olduğu kültürler arası komedi potansiyelinden yararlanan birçok TV dizisinden bazıları olan Bridget Loves Bernie, Chicken Soup ve Bob Hearts Abishola ile yetinmek zorunda kalacak. kariyeri, 1920’lerde büyük bir hit olan şovun radyo, film ve tur uyarlamalarını yönetiyor.

READ  Foo Fighters, Londra'daki konserde davulcu Taylor Hawkins'i anıyor

İlk yarış sona erdiğinde, Abby’nin stresi Benchley’nin The Tükenmez Hayat’ın haftalık mini incelemesine bile yansımıştı:

“Bununla hiçbir ilgimiz yok. Olabilir ve olmayabilir. Cehenneme kadar.”