Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Akıllı telefonunuzu taşınabilir bir oyun makinesine dönüştürecek oyun konsolları – Ars Technica

Akıllı telefonunuzu taşınabilir bir oyun makinesine dönüştürecek oyun konsolları – Ars Technica
Yakınlaştır / Bir dizi özel RGB aydınlatmanın yanına yerleştirilmediği sürece bir Razer değildir, değil mi? Harika bir haber: Razer Kishi V2’yi içeriyor sıfır Ars Technica’da sevdiğimiz parlak ışıklar.

Tarayıcı

Akıllı telefonların daha güçlü işlemcilere ve entegre grafiklere sahip olmasıyla, mobil oyun bu noktada iyice yerleşmiş durumda. Bununla birlikte, çoğu akıllı telefonun dokunmatik ekranı telefonla ilgili işleri yapmak için harika olsa da, oyun oynamak için her zaman en iyi arayüz değildir (ve ekranı ellerinizle kapatmak bazı oyunları oynamayı özellikle zorlaştırabilir). Cihazınızda oyun oynamak için çok fazla zaman harcadığınızı düşünüyorsanız, özel bir oyun kumandası büyük bir fark yaratabilir ve size form faktörü olarak Nintendo Switch’e benzer bir şey sunabilir.

Elbette öylesin abilir Ayrıca Lenovo Legion Go, Valve Steam Deck veya Nintendo Switch gibi özel bir taşınabilir oyun donanımını da yanınıza alın; ancak bu, her gün şarj etmeyi ve ekipman çantanıza koymayı hatırlamanız gereken başka bir ekipmandır. Mobil oyun kolaylık sağlar ve ayrı, bağımsız bir cihaz ihtiyacını ortadan kaldırır ve mobil yongaların her yıl daha da hızlanmasıyla (özellikle bu yılın iPhone 15’in size ışın izleme özelliğini getirdiği iOS tarafında), cep dostu bir formda zengin grafiklere sahip olursunuz. faktör.

Backbone One Taşınabilir Oyun Konsolu, Playstation Sürümü (USB-C Gen 2)

Backbone One oyun konsolu.
Yakınlaştır / Backbone One oyun konsolu.

Simon Nguyen

Güçlü bir USB-C 2. nesil

(Ars Technica, bu gönderideki bağlantılardan yapılan satışlar için tazminat alabilir. Bağlı programlar.)

Backbone One taşınabilir oyun kumandası güçlü bir aksesuardır. Düğmelere basmak anlaşılır ve tatmin edicidir ve denetleyici benzeri yanıtlar sağlar. Oyun oynarken (benim durumumda, Kronometre tetikleyicisi İOS için), D-pad kolay manevra kabiliyeti sağlar ve bazı ucuz kontrol cihazlarının yaptığı gibi girişleri bir araya getirmez. Çıkarılabilir parça aynı zamanda Backbone One’ın kılıflı veya kılıfsız telefona monte edilmesine de olanak tanıyor, bu da hoş bir eklenti. (Bu kılavuz için denetleyicinin USB-C sürümünü denedik, ancak aynı zamanda Lightning aygıtlarını da destekliyor.)

READ  Giyilebilir Cihazlar Neden Cep Telefonunuza Harika Bir Eklentidir?

Yardımcı uygulama, oyunu kaydetmenize ve diğer Omurga kullanıcılarıyla iletişim kurmanıza olanak tanır, ancak neyse ki, ürünü kullanmak için uygulamaya gerek yoktur. Uygulama aynı zamanda en sevdiğiniz oyun platformuna (Xbox, PlayStation, PC, Steamlink) bağlanmanıza da olanak tanır, böylece hareket halindeyken konsol oyun deneyiminizi yanınızda taşıyabilirsiniz.

Hızlı yanıt verme özelliği, mükemmel tasarımı ve sağlam yapı kalitesiyle, daha iyi bir taşınabilir oyun konsolu aksesuarı bulmanız çok zor olacak.

İyi

 • Düğmeler çok pürüzsüz ve gerçek bir kontrol cihazı gibi hissettiriyor
 • Yanıt etkileyici
 • Kolay kurulum, konsolu hemen kullanmaya başlamanızı sağlar
 • Hareket halindeyken konsol deneyimini taşımak için harika
 • Taşıması çok uygun

kötü

 • Ses, Bluetooth üzerinden gecikebilir ancak bu durum, denetleyicideki kulaklık jakı kullanılarak azaltılabilir
 • Telefonun kontrol cihazına uyumu Razer Kishi’deki kadar güvenli değil ancak telefonunuzun dışarı çıkmayacağı kadar güvenli

iPhone için Razer Kishi V2 El Tipi Oyun Kumandası (Yıldırım)

Razer Kishi V2 oyun kumandası, akıllı telefonunuza bağlanmak için bir Lightning veya USB-C konektörüyle birlikte gelir.
Yakınlaştır / Razer Kishi V2 oyun kumandası, akıllı telefonunuza bağlanmak için bir Lightning veya USB-C konektörüyle birlikte gelir.

(Ars Technica, bu gönderideki bağlantılardan bağlı kuruluş programları aracılığıyla yapılan satışlar için tazminat alabilir.)

Razer, yetkin aksesuarlar üretmesiyle tanınır ve iPhone (Lightning) için Razer Kishi V2 taşınabilir oyun kumandası da bir istisna değildir. Oyun konsolu, dahili Lightning konnektörü üzerinden güç alır, böylece telefonunuzu bağladığınız anda oynamaya başlayabilirsiniz. Ayrıca kılıflı veya kılıfsız telefonlara uyum sağlamak için çıkarılabilir bölücülere sahiptir.

Bu ürün çok sağlam hissettirse de düğmeler Backbone One kadar net değil, özellikle de oldukça sığ ve yumuşak bir his veren L1, L2, R1 ve R2 düğmeleri. Bu umduğum konsol kalitesinde bir aksesuar değil. Ancak gecikme çok düşüktür, bu da giriş deneyiminin gerçek bir denetleyici kullanıyormuş gibi hissettirmesine yardımcı olur. Razer’a sadıksanız bu sağlam bir seçimdir. Aksi halde omurgadakine sadık kalacağım.

READ  iPhone 14, iPhone 13S olacak: Steve Jobs'un başyapıtı zirveye ulaştı, ancak Apple Max yapıyor

İyi

 • Hızlı kurulum
 • Çıkarılabilir bölücüler, kullanmak için kasayı çıkarmanıza gerek kalmamasını sağlar
 • Android telefonlar ve daha yeni iPhone’lar için bir USB-C sürümü de mevcuttur
 • Telefonu güvenli bir şekilde yerinde tutar

kötü

 • Düğmeler zayıf görünüyor ve kaliteli değil
 • Analog joystick’lerin boyutu küçüktür ve kullanımı diğer cihazlar kadar kolay değildir

Megadream kablosuz mobil oyun konsolu

Megadream Kablosuz Mobil Oyun Kumandası.
Yakınlaştır / Megadream Kablosuz Mobil Oyun Kumandası.

Simon Nguyen

Megadream kablosuz mobil oyun konsolu

(Ars Technica, bu gönderideki bağlantılardan yapılan satışlar için tazminat alabilir. Bağlı programlar.)

Mobil oyun sorunlarınızı çözmek için daha ucuz bir çözüm arıyorsanız Megadream Kablosuz Mobil Oyun Denetleyicisi Gamepad, ayarlanabilir tasarımıyla hemen hemen her cihaza uyum sağlayabilir. Buna çoğu iPad (12,9 inç iPad Pro hariç) ve Android tabletler (yalnızca ekranı 11 inçten küçük olanlar) dahildir. Bu kılavuzdaki diğer iki ürünün aksine, bu denetleyici, artıları ve eksileri olan Bluetooth aracılığıyla bağlanır.

Bağlantı ve eşleştirme, USB-C veya Lightning denetleyicilerinin aksine biraz can sıkıcıydı. Ayrıca, farklı cihaz türleri arasında geçiş yapmak için bir anahtar gerekir; bu da pek sezgisel değildir. Bu ürün aynı zamanda kullanımdan önce şarj edilmesi gereken dahili bir pile sahiptir ve bu da kutudan çıktığı anda beklenmedik bir deneyim yaratır. Taşınabilir oyunlar için gerçekten evrensel bir denetleyiciye ihtiyacınız varsa, bu iyi bir seçenektir. Aksi takdirde, kablolu bağlantıda daha düşük gecikme süresi için USB-C veya Lightning konektörü olan ve ayrı şarj gereksinimi olmayan bir model öneririm.

İyi

 • 11 inçe kadar ekrana sahip daha büyük cihazlara uygundur
 • Atanabilir düğmeler özelleştirmeye olanak tanır (yardımcı uygulamayı indirip kurduktan sonra)

kötü

 • Bluetooth bağlantısı zahmetli bir eşleştirme süreci anlamına gelir
 • Kontrol cihazında kullanım için şarj edilmesi gereken dahili bir pil bulunur
 • Tasarım diğerleri kadar sezgisel değil
READ  Adobe, “devrim niteliğinde” yeni bir AI destekli fotoğraf düzenleme aracının tanıtımını yapıyor

Diğer kontrolörler

iPhone veya iPad’iniz varsa istediğiniz sayıda Bluetooth oyun kumandasını da kullanabilirsiniz. Apple ayrıca üretim için Microsoft ve Sony ile de çalıştı X-Box Ve PlayStation Telefonları, tabletleri ve Apple TV’leriyle uyumlu kumandalar. Bu konsollar, Nintendo Switch deneyimini taklit eden listemizdekiler kadar taşınabilir olmasa da, cihazınızdan ayrı bir oyun konsoluna sahip olmanın, telefonunuzu daha büyük bir ekrana bağlayıp oyun oynama yeteneği gibi kendi avantajları vardır. kanepedeki konsolla.

Tüm oyunların harici oyun kumandalarını desteklemeyeceğini unutmayın. Başlıklar uyumlu olsa bile bazı oyunlar düğmeleri yeniden eşleştirmenize de izin vermez, bu nedenle geliştiriciler daha fazla destek sağlayana kadar oyun kumandasıyla deneyiminiz daha sınırlı olabilir. Android tarafında konsollar, oyunlar için emülatörlerin kullanımı da dahil olmak üzere Google Play Store’da resmi olarak desteklenmeyen oyunlara ve oyunlara kapı açabilir.