Eylül 28, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

AM Best Downloads Kredi Derecelendirmeleri Milli Reasürans Türk Anonim Şirketi

AM Best Downloads Kredi Derecelendirmeleri Milli Reasürans Türk Anonim Şirketi

Londra–(iş teli)–AM en iyisidir Milli Reasurans Türk, Anonim Şirketi’nin (Milli Re) Finansal Güç Notunu B-‘den (Orta) C’ye (Zayıf), Uzun Vadeli İhraççı Kredi Notunu ise “bb-“den (Orta) “ccc”ye (Zayıf) indirdi. (Türkiye). Bu kredi notlarının (derecelendirmelerinin) görünümü negatiftir.

Notlar, Millî Reasürans’ın AM Best’in zayıf olarak değerlendirdiği bilançosunun gücünü, ayrıca yeterli operasyonel performansını, tarafsız iş profilini ve marjinal kurumsal risk yönetimini (ERM) yansıtmaktadır.

Millî Reasürans’ın 2022 yarıyıl mali tablolarının açıklanmasının ardından notlar düşürüldü ve Best’in Sermaye Yeterlilik Oranı (PCAR) ile ölçülen konsolide riske göre düzeltilmiş kapitalizasyonunda çok zayıf kategoriye giren önemli bir düşüşe bağlandı. . Bilanço gücü değerlendirmesinde Millî Reasürans’ın 2022 yarıyılında çok zayıf düşen BCAR puanları da dikkate alındı. Türkiye’de zayıflayan ekonomik koşullar Türk lirasının değer kaybetmesine ve hiperenflasyona neden oldu. Millî Reasürans’ın mülkiyet ve sigortacılık riskini önemli ölçüde artırırken, şirketin 2022 yarı yılı için konsolide ve mutlak bazda zarar bildirmesi ile özkaynak pozisyonunu olumsuz yönde etkiledi. Millî Reasürans’ın likidite pozisyonu, 2022’nin ilk yarısında likit varlıkların net teknik karşılıklara oranının yılsonuna göre 33 puan düşüşle %71’e düşmesiyle kanıtlandığı üzere, sermayesinin ve fazlasının maddi erozyonu ile sınırlıdır. 2021.

Derecelendirme çalışmaları, Türkiye’deki faaliyet koşullarının şirketin risk profili üzerindeki etkisi ve giderek zorlaşan bir ortamda karşılaştığı zorluklar nedeniyle Millî Reasürans’ın ERM notunun revizyonunu da yansıtmaktadır.

Negatif görünüm, Türkiye’de kötüleşen makroekonomik koşullara maruz kalmanın şirketin değerleme esasları üzerinde yarattığı baskıları yansıtmaktadır.

Bu basın bülteni, AM Best’in web sitesinde yayınlanan kredi notlarıyla ilgilidir. Bu sürümde atıfta bulunulan her bir bireysel derecelendirmeyi yayınlamaktan sorumlu ofisin ayrıntıları da dahil olmak üzere, sürüm ve ilgili açıklamalarla ilgili tüm derecelendirme bilgileri için, bkz. En son derecelendirme işlevi internet sayfası. Kredi derecelendirme kavramlarının kullanımı ve sınırlamaları hakkında daha fazla bilgi için bkz. Daha iyi kredi notları için bir rehber. BEST’in kredi notları, BEST’in performans notları, BEST’in ilk kredi notları ve AM BEST basın bültenlerinin uygun kullanımı hakkında bilgi için lütfen bkz. Daha iyi değerlendirmeler ve değerlendirmelerin doğru kullanımı için bir rehber.

READ  Bayan Annie Elizabeth Türk Barr

AM Best, sigorta sektöründe uzmanlaşmış küresel bir kredi derecelendirme kuruluşu, haber yayıncısı ve veri analizi sağlayıcısıdır. Merkezi ABD’de bulunan şirket, Londra, Amsterdam, Dubai, Hong Kong, Singapur ve Mexico City’deki bölge ofisleri ile 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Daha fazla bilgi için ziyaret edin www.ambest.com.

Telif Hakkı © 2022 AM En İyi Derecelendirme Hizmetleri, Inc. ve/veya bağlı kuruluşları tarafından. Tüm hakları Saklıdır.