Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Amazon CEO’su: Ofise dönüş politikasına katılmamanın zamanı geldi

Amazon CEO’su: Ofise dönüş politikasına katılmamanın zamanı geldi

Amazon CEO’su Andy Jassy, ​​çalışanların şirketin ofise dönüş politikasına karşı gelmesine karşı çıkıyor ve çalışanlara bu politikaya “aynı fikirde olmama zamanının” çok geç olduğunu söylüyor.

Bu ayın başlarında şirket içi bir soru-cevap oturumu sırasında Associated Press, Jassy’nin çalışanlara, çalışanların üç saatte ofiste olmasını gerektiren şirketin ofise dönüş politikasına “aynı fikirde olmamak için çok geç” olduğunu söylediğini bildirdi. haftanın günleri.

Jacy’nin sözleri İlk kez bildirildi Business Insider tarafından.

Jassy, ​​”Eğer aynı görüşte değilseniz ve taahhütte bulunamıyorsanız, muhtemelen işinize yaramayacaktır” dedi ve Jassy’ye göre, bazı çalışanların haftanın üç günü ofiste olmasının, bazılarının ise gelmeyi reddetmesinin doğru olmadığını ekledi. . AP’nin raporu.

“Kabul etmiyorum ve uyuyorum” Amazon’un sloganının bir parçası Liderlik ilkeleri ve sahip sık kullanılan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos. Amazon’a göreBu ifade, “liderlerin, kararlarla aynı fikirde olmadıklarında, rahatsız edici veya stresli olsa bile kararlara saygılı bir şekilde itiraz etmek zorunda oldukları” anlamına geliyor ve bir karara varıldığında çalışanların “tamamen bağlı kalmaları” gerektiğini ekliyor.

yeni Ofisin görev süresi açıklandı Şubat ayında yürürlüğe girdi ve Mayıs ayında yürürlüğe girdi. Önceki şirket politikası Bu, ekip liderlerinin çalışma konumlarına karar vermelerine olanak tanıdı.

Şubat ayında yapılan duyuruda Jassy, ​​kendisinin ve S-Takımı olarak adlandırılan üst düzey yöneticilerden oluşan ekibinin, ofiste diğer çalışanlarla birlikte olduğumuzda “öğrenmenin, modellemenin, uygulamanın ve kültürümüzü geliştirmenin daha kolay” olduğunu belirttiklerini söyledi. Yüz yüze olduğunuzda iletişim kurmanın, işbirliği yapmanın, öğrenmenin ve icat etmenin daha kolay ve etkili olduğunu söyledi.

Jassy, ​​Şubat ayında, diğerlerinin yanı sıra bu nedenlerin, Amazon’un çalışanların “çoğu zaman” ofiste olması gerektiği sonucuna varmasına yol açtığını veya haftada en az üç gün olduğunu söyledi. Kuralın istisnaları olsa da bunların “küçük bir azınlık” olacağını söyledi.

READ  Euro bölgesindeki inatçı enflasyon verilerinin ardından hisse senetleri ve Euro tökezledi

Amazon, Jassy’nin 2021’de şirketin “uyum sağlamaya devam edeceğini” yazdığı duyuruya işaret ederek önceki politikanın norm olması gerektiği fikrinden geri adım attı.

Ve Mayıs ayında yüzlerce Amazon çalışanları, iklim sorunlarını ve ofise dönüş talimatını protesto etmek için şirketin Seattle genel merkezinden ayrıldı. AP, uzaktan çalışmayı savunan dahili Slack kanalının yaklaşık 33.000 üyesi olduğunu bildirdi.

Bazı çalışanlar Amazon’u Jassy’nin iddiasını destekleyecek verileri yayınlamaya çağırdı. AP’ye göre Jassy, ​​oturum sırasında şirket yönetiminin mevcut verilere baktığını ve toplantıların uzak bir ortamda etkili olmadığını hissettiğini iddia etti. Jassy’nin ayrıca, şirketin mükemmel veriler olmadan büyük kararlar aldığı, örneğin AWS Hizmetlerini veya şirketin bulut bilişim hizmetleri olan Amazon Web Hizmetlerini takip ettiği birden fazla senaryonun bulunduğunu da belirttiği bildirildi.

Amazon dünya çapında yaklaşık 1,4 milyon işçi çalıştırıyor ancak ofislerde, depolarda ve diğer yerlerde kaç çalışanın çalıştığını belirtmiyor.

Telif Hakkı 2023 Nexstar Media Inc. Tüm Hakları Saklıdır. tüm hakları saklıdır. Bu materyal yayınlanamaz, yayınlanamaz, yeniden yazılamaz veya yeniden dağıtılamaz.