Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Amazon Halo fitness giyilebilir ürünleri, maliyet düşürücü en son hamledir

Amazon Halo fitness giyilebilir ürünleri, maliyet düşürücü en son hamledir

Amazon artık sağlık ve fitness takipçisi Halo’yu satmayacak duyurmak Çarşamba.

Amazon, giyilebilir ürünlere ilk adımını ve sağlık hizmetleri alanında daha derin bir hamleyi işaret eden sağlık takip bileziğini 2020’de tanıttı. Halo, bir uygulama ile birlikte kullanıcıların aktivitelerini, vücut yağlarını ve duygusal durumlarını izleyebilir ve Amazon’un Alexa dijital asistanı ile entegredir. Geçen yıl Amazon, Halo serisini Halo Rise adlı başucu uyku izleyicisi ile genişletti.

Amazon, 31 Temmuz’da Halo donanımını ve Halo uygulamasını desteklemeyi bırakacak. Şirket, kullanıcıların Halo sağlık verilerini uygulamadan silebileceğini ve 1 Ağustos’tan sonra kalan verilerin silineceğini söyledi.

Şirket, “Amazon’da, müşterileri memnun etme çabalarımızda büyük düşünüyor, deneyler yapıyor ve Amazon Halo gibi yeni fikirlere yatırım yapıyoruz” dedi. “Yaptığımız şeyle gurur duysak da, kısa bir süre önce zor bir karar alarak 31 Temmuz 2023 itibarıyla Amazon Halo’yu desteklemeyi bıraktık.”

Şirket, geçen yıl Halo View, Halo Band, Halo Rise ve Halo kemerleri için yapılan tüm satın alımları iade edeceğini söyledi. Ayrıca kullanılmayan Halo abonelik ücretlerini de iade edeceksiniz.

Halo, CEO Andy Jassy’nin ekonomik gerileme ve yavaşlayan perakende satışlar arasında şirket genelinde giderleri önemli ölçüde azaltması nedeniyle kenara atılan en son Amazon ürünü. Glow görüntülü arama cihazı ve Scout teslimat botu gibi birkaç kanıtlanmamış bahis, son aylarda durduruldu. Şirket ayrıca yeni Amazon Care tele sağlık programını da kapattı.

Amazon, 29 yıllık tarihindeki en büyük işten çıkarmaların ortasında. Şirket kısa bir süre önce, bir kısmı Cihazlar ve Hizmetler biriminde çalışan 18.000 kişiyi etkileyen bir dizi işten çıkarma işlemini tamamladı. Geçen ay Jassy, ​​şirketin 9.000 kişiyi daha işten çıkaracağını duyurdu ve kesintilerin çoğu bulut bilişim, reklamcılık, insan kaynakları ve Twitch canlı yayın birimlerinde gerçekleşti.

READ  Wordle Today: Wordle 792, 20 Ağustos'ta ipuçları ve bugünkü yanıt

Amazon cihazları başkanı Dave Limp, bir Amazon sözcüsü tarafından çalışanlara paylaşılan bir notta, Amazon’un Halo hattını kapatma kararı sonucunda bazı çalışanlarını işten çıkardığını yazdı.

Lemp, “Halo’yu inşa etmeye giden buluş ve sıkı çalışmadan çok gurur duyuyorum, ancak mevcut yatırımlarımızı, uzun vadeli hedeflerimizi ve mevcut makroekonomik ortamın ışığında değerlendirdikten sonra zor bir karar vermek zorunda kaldık” diye yazdı. . . “İnanın bana ciddiye alınmadı ve sonuç olarak önemli ekip üyelerimizi kaybettiğimizi biliyoruz.”

Amazon’un akıllı evler ve sağlıktan sorumlu başkan yardımcısı Melissa Cha, çalışanlara ayrı bir notta şirketin giderek kalabalıklaşan bir segment ve belirsiz ekonomik koşullar da dahil olmak üzere önemli ters rüzgarlar nedeniyle Halo hattını iptal etmeyi seçtiğini söyledi. kenar adı geçen.

İzler: Amazon, “Halo” adlı yeni bir giyilebilir ürünü tanıttı