Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Amerika Birleşik Devletleri, ABD limanlarını elektriklendirmek ve emisyonları azaltmak için 4 milyar dolar harcıyor

Amerika Birleşik Devletleri, ABD limanlarını elektriklendirmek ve emisyonları azaltmak için 4 milyar dolar harcıyor

WASHINGTON, 5 Mayıs (Reuters) – Hükümet komşu topluluklar üzerindeki orantısız etkileri ele almaya çalışırken, Biden yönetimi Cuma günü ABD limanlarına elektrik sağlamak ve ağır hizmet kamyonlarının emisyonlarını azaltmak için 4 milyar dolar başlattı.

ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA), ABD limanlarındaki kirleticileri azaltmak için 3 milyar dolarlık Temiz Limanlar Programına ve limanlar ve diğer kamyon taşımacılığı yollarının yakınında araç emisyonlarını azaltmak için 1 milyar dolarlık Ağır Hizmet Temiz Araç Programına girdi aradığını söyledi. Çevre Koruma Ajansı (EPA), sıfır emisyonlu kamyon mevcudiyeti, piyasa fiyatı, performans, sıfır emisyonlu liman ekipmanı, elektrik şarjı ve sıfır emisyonlu teknolojiler için diğer altyapı ihtiyaçları hakkında ayrıntılar istiyor.

Beyaz Saray ulusal iklim danışmanı Ali Zaidi, program “kirli dizelden temiz, Made-in-America teknolojilerine geçişi hızlandıracak yatırım ve standart belirleme yoluyla liman topluluklarımıza pompalanan zararlı kirliliği” ele alıyor.

Al-Zaidi, Reuters’e limanların emisyonların büyük bir kısmından sorumlu olduğunu söyledi. Al-Zaidi, “Bunlar yoğun kirlilik cepleri” dedi. “Daha üretken ve verimli ekonomik faaliyet merkezlerine doğru hızlanabilirsiniz, ancak aynı zamanda emisyonları da azaltabiliriz.”

Bu yılın başlarında Çevre Koruma Ajansı, ağır hizmet kamyonları için yirmi yılı aşkın bir süredir ilk kez mevcut standartlardan yüzde 80 daha sıkı olan yeni temiz hava standartlarını nihai hale getirdi. EPA, 2045 yılına kadar, kuralın yılda 2.900’e kadar daha az erken ölüm, çocuklar için 1,1 milyon daha az okul günü ve yıllık 29 milyar dolar net yardımla sonuçlanacağını tahmin ediyor.

Senato, ağır hizmet kamyonlarından kaynaklanan duman ve kurum emisyonlarını büyük ölçüde azaltmayı amaçlayan bu kuralları yürürlükten kaldırmak için geçen hafta 50’ye karşı 49 oy kullandı, ancak Başkan Joe Biden önlemi veto etme sözü verdi.

Nisan ayında Çevre Koruma Ajansı, orta ve ağır egzoz emisyonları için sınırlara yeni kapsamlı indirimler önerdi.

READ  Polis, büyük çocuk kalabalığının şehir merkezindeki birçok mağazayı yağmaladığını söyledi - NBC10 Philadelphia

Biden Nisan ayında “Limanların yakınında yaşayan insanlar hava kirliliğinin şiddetli olabileceğini biliyorlar, çünkü limanlara ve gemilere mal taşıyan tüm kamyonlar ve tüm araçlar havayı önemli ölçüde kirletiyor.”

California düzenleyicileri geçen hafta eyalette 2036’da satılan tüm orta ve ağır hizmet araçlarının lokomotifler için yeni sıfır emisyon ve azaltılmış emisyon düzenlemeleri olmasını gerektiren yeni kuralları onayladı. Büyük ekskavatörler ile eyalet ve yerel teslimat filoları 2035’e kadar, yerel çöp kamyonları ve otobüsler 2039’a kadar ve yataklı kabinli traktörler ve özel araçlar 2042’ye kadar sıfır emisyona geçmelidir.

David Shepardson’ın bildirdiği

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.