Eylül 26, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Amerikalı film editörü Ukrayna Devlet Başkanı ile olan dostluğu hakkında konuşuyor

Amerikalı film editörü Ukrayna Devlet Başkanı ile olan dostluğu hakkında konuşuyor

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky, Rusya’nın ülkesini işgali sırasında uluslararası bir ikon haline geldi. Eski komedi yıldızı şimdi ulusunun hayatta kalma mücadelesinde kahramanca lider.

olarak selamlandı savaş zamanı kahramanı Batı medyası tarafından; Taraftarlar sosyal medyayı yağmaladı hayran kamerası; Ve cesareti ona tüm dünyada övgü kazandırdı.

Ancak perde arkasında, yakın bir arkadaş ve uzun zamandır film editörü olan Zelensky, Insider’a gerçek “Volodya”nın alçakgönüllü, huzurlu ve herhangi bir “ünlü kaldırma”dan yoksun olduğunu söyledi.

David Dodson ve Volodymyr Zelensky, Lviv, Ukrayna'da.

David Dodson, solda ve Volodymyr Zelensky, sağda, Lviv, Ukrayna’da.

Maya Maximova


Amerikalı Film Editörü David Dodson, Volodymyr Zelensky ile ilk kez 2008 yılında New York’ta tanıştı. Rus romantik komedisi Love in the Big City üzerinde çalışıyorlardı.

En çok komedi grubu Kvartal 95 ile yaptığı çalışmalarla tanınan Zelensky için bu, uzun metrajlı bir filmdeki ilk büyük rolüydü.

Ve Dodson için, gelecekteki Ukrayna cumhurbaşkanı ile on yıllık bir çalışma ilişkisinin başlangıcıydı.

David Dodson ve Volodymyr Zelensky, 2019'da Kiev'de bir prova sırasında.

David Dodson ve Volodymyr Zelensky, Ukrayna’nın Kiev kentinde prova sırasında.

Maya Maximova


Los Angeles’taki evinden Insider’a telefonda konuşan Dodson, o sırada 30 yaşında olan Zelensky’nin kendisi üzerinde nasıl bir etki bıraktığını hemen hatırladı. “Bu sadece harika bir varlıktı,” dedi.

İlk başta, Dodson, erkeklerin takılmak için fazla zamanları olmadığını ekledi. Ancak Dodson’dan “Love in the Big City 2” filminin devam filmini düzenlemesi istendikten sonra, giderek daha yakın hale geldiler.

Dodson’a göre, genç komedyen için sevimli bir takma ad bulduktan sonra arkadaşlıkları gelişti.

“Ona sadece Chaplin adını verdim çünkü Charlie Chaplin özelliklerine sahip” dedi. “Fizikselliği komedide ve yüzüne yapabilecekleri ve gözlerindeki yarı hüzünlü duygu.”

Beni Steven Spielberg gibi hissettiriyor

İkili, 2019 yılına kadar 10 filmde birlikte rol almaya devam etti. Dodson ayrıca üç filmini yönetti.

Dodson, birlikte çalıştıkları film setlerinde Zelensky’nin ne kadar yetenekli bir profesyonel olduğunu anlattı. “Zahmetsizce komik” olduğunu ve enerji ve saygı dolu olduğunu ekledi.

Dodson, “Beni Steven Spielberg gibi hissettirirdi,” diye devam etti. “Bu sadece, orada olduğu her zaman yanında getirdiği güç ve iyi niyet.”

Dodson ve Zelensky, “Ben. Sen. O. O” setinde bir sahneyi engelliyor.
Maya Maximova

daha az göster

Dodson, “Ben. Sen. O. O” dizisindeki bir sahne yasağı sırasında Anastasiya Korotkaya’ya poz veriyor.
Maya Maximova

daha az göster

Zelensky’nin kolay geçinebileceğini ve çalışma ortamında “olumlu bir atmosfer” sağlamaya çalıştığını da sözlerine ekledi. Ama bazen “savaşçı” veya “gereksiz yere zalim” insanlara karşı sabırsızdı.

Filmin editörü, Zelensky’nin bazen kendini kaybettiğini söyledi.

“Elbette sesini yükselttiğini ve sinirlendiğini gördüm, ama acımasız bir şekilde yönlendirilmedi.” “Öğrencilerinin daha iyi olduğunu görmek isteyen bir öğretmen gibiydi.”

Tom Hanks Ukraynalıydı

Yıllar geçtikçe Zelensky herkesin bildiği bir isim haline geldi, ancak Dodson’a göre bu onu değiştirmedi. Filmin editörü mütevazı kaldığını söyledi.

“Seni asla şaşırtmaya çalışmadı,” diye ekledi. “Her şey grupla ve mümkün olan en iyi işi nasıl yapacağımızla ilgiliydi. Onun yanındayken, her şeyin onunla ilgili olduğunu asla hissetmiyorsunuz.”

Dodson, Zelensky’nin Kiev veya Lviv’de ne zaman çekim yapsa, sevgili hayranları tarafından saldırıya uğrayacağını söyledi. Dodson, “Ukrayna’nın Tom Hanks’iydi” dedi.

Dodson, fotoğraf veya imza isteyen hiç kimseyi asla reddetmeyeceğini veya reddetmeyeceğini söyledi. Bazen “yüzlerce” imza attığını ve “her şeyi yüzünde bir gülümsemeyle yaptığını” da sözlerine ekledi.

David Dodson ve Volodymyr Zelensky Lviv'de

David Dodson ve Volodymyr Zelensky, 2018’de Ukrayna’nın Lviv kentinde eğitim alıyor.

Maya Maximova


Zelensky sadece Ukrayna’da ünlü değildi. Filmlerinin çoğu Rusçaydı ve bir Rus izleyicisine pazarlandı.

Dodson, “Rusya’da sevilen bir komedyen, oyuncu ve sanatçıydı, ancak Maidan’dan sonra her şey değişti” dedi.

Maidan Ayaklanması, Rusya destekli Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç’in Avrupa Birliği ile bir halk ticaret anlaşması imzalamayı reddetmesine yanıt olarak 2013 yılında Kiev’de başlayan ve Ukrayna’da aylarca süren bir gösteri dalgasıydı.

Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilim, Rusya’nın Ukrayna’dan Kırım’ı işgal edip ilhak etmesinden sonra 2014 yılında daha da kötüleşti.

Rusya Bazı Zelensky filmlerinin akışını durdurun Zelensky’nin kurduğu medya şirketi Kvartal 95’in çatışma sırasında Ukrayna ordusuna para aktardığına dair raporların ortaya çıkmasından sonra.

Buna karşılık, Ukrayna Kültür Bakanlığı Rus sanatçıların ve kültürel eserlerin ülkeye girişini yasakladı. Zelensky’nin oynadığı “Büyük Şehirde Aşk 2” filmi dahil edildi yasaklamak Çünkü Rusya’da üretiliyor.

Zelenskiy Rus aktörleri yasakladığı için bakanlığı alenen eleştirdi Ukrayna’daki performanstan, bölüm başkanının istifasını talep ediyor.

Yorumlar tartışmalı olsa da Zelensky’yi Ukrayna siyasi arenasında bir ses olarak öne çıkardılar. Ancak Dodson’a göre, 2018 filmi I. You. She. She üzerinde çalışmaya başlayana kadar Zelensky’nin siyasi emelleri olduğu açık değildi.

David Dodson, solda ve Volodymyr Zelensky, sağda, Ukraynalı bir uzun metrajlı filmi çekiyorlar

Dodson, solda ve Zelensky birinci gün “Ben. Sen. O. O.”

Maya Maximova


Zelensky’nin ilk Ukraynaca filmi olan filmin ön prodüksiyonu sırasında Dodson, arkadaşının cumhurbaşkanlığına aday olmayı planladığının “açık bir sır” haline geldiğini söyledi. Ancak Zelensky’nin bu konuda çok ketum olduğunu söyledi.

Dodson, “Örneğin, kampanyasında çalıştığını bilmenin tek yolu, bir toplantı için ofisine gidip asistanının masasında 30 cep telefonu yığını görmeniz olabilir” dedi.

Zelensky, 2018 Yılbaşı arifesinde Ukrayna cumhurbaşkanlığı seçimlerine adaylığını açıkladı. 21 Nisan 2019’da görevdeki Petro Poroshenko’yu mağlup ederek Ukrayna Devlet Başkanı seçildi.

Dodson, kampanya boyunca ve seçilmesinden kısa bir süre sonra Zelensky ile konuşmaya devam etti. Ancak ikili, Zelensky’nin zorlu programı nedeniyle iletişimi kaybetti.

Ukrayna’ya olan bağlılığı söz konusu olduğunda tamamen suçlanamaz.

Filmin editörü, haberleri izlemenin ve Zelensky’nin Rus işgali sırasında Ukrayna’nın yanında durduğunu görmenin ona arkadaş demenin “son derece gurur verici” olduğunu söyledi.

“Bu noktaya kadar cumhurbaşkanlığındaki tüm siyasi politikasına katıldığım söylenemez, ancak Ukrayna’ya bağlılığı, Ukrayna halkına bağlılığı ve neleri feda etmeye hazır olduğu konusunda tamamen eleştirel değil. özgürlüklerini korumak için.”

Dodson, Zelensky ve ailesinin artık Rus hedefleri olduğunun çok iyi farkında. Times of London, Ukrayna cumhurbaşkanının geçen hafta Rus destekli ajanlar tarafından en az üç suikast girişiminden kurtulduğunu bildirdi.

Bu Dodson’a acı veriyor. Yapabileceğim tek şey Ukrayna halkının ve tabii ki arkadaşımın güvenliği için dua etmek” dedi.

READ  Çin, Wuhan pazarındaki rakun köpeklerinin DNA'sını gösteren verileri yayınladı