Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

“Amerikalılar”ın yönetmeni Joel Fields, WGA’nın İsrail konusundaki sessizliğine saldırıyor

“Amerikalılar”ın yönetmeni Joel Fields, WGA’nın İsrail konusundaki sessizliğine saldırıyor

“The Americans” yönetmeni Joel Fields Çarşamba günü Amerika Yazarlar Birliği’ni Hamas’ın İsrail’e yönelik saldırısını kınayan bir açıklama yayınlamaması nedeniyle eleştirdi.

Fields, “Yazarlar Birliği bizi fena halde hayal kırıklığına uğrattı” dedi. “Tarihin doğru tarafında yer almak için sürekli açıklamalar yapan bir örgüt, maalesef açıklamalarını suskunluğu üzerinden yaptı.”

Fields bir tabloda konuşuyordu çeşitli Margaret ve Daniel Loeb Vakfı ve Shine A Light tarafından sunulan Hollywood ve Yahudi Karşıtlığı Zirvesi.

Açıklamaları geldi: Açık mektup Pazar günü yayınlanan bildiride WGA’nın konu hakkındaki sessizliğinin “komployu kaybettiğini” gösterdiği belirtildi. Fields, “The Americans” kitabının yazarı Joe Weisberg, Jerry Seinfeld, Eli Roth, Susannah Grant, Steven Levitan, Scott Frank, Amy Sherman-Palladino, Jenji Kohan ve daha pek çok kişi imzacılar arasındaydı.

Hem SAG-AFTRA hem de Amerika Yönetmenler Birliği, geçen hafta 1.400’den fazla kişinin ölümüne yol açan 7 Ekim saldırısını kınayan açıklamalar yaptı.

WGA, saldırılara ilişkin neden bir açıklama yayınlamadığı konusunda yorum yapmadı. Bazıları, Birliğin Filistinlilere daha fazla sempati duyan üyelerini üzmek istemediği teorisini öne sürdü. Diğerleri ise sendikanın sadece tartışmalı bir konudan kaçınmaya çalıştığını varsayıyordu.

“Anne”, “Maggie” ve “Modern Family” filmlerinin yazarı ve yapımcısı Ilana Wernick, bir açıklama yayınlamadaki başarısızlığın kökeninin ideolojik düşmanlıktan kaynaklandığını söyledi.

Wernick, “WGA’nın Yahudi nefreti sorunu olduğu açık ve bunu yüksek sesle söylememiz gerekiyor” dedi.

Kendisi, “Gerçekten iğrenç Wokeizm ideolojisinden zarar gören” insanlar adına konuştuğunu söyledi.

“Algı ve duyguya dayalı bir ideolojidir. Gerçeğe dayalı değildir. Gerçekliğe dayalı değildir. Ezildiği algılanan kişi veya grubun her zaman haklı olduğu, bu kişi veya grubun her zaman haklı olduğu düşüncesidir.” Her zaman haksız olan bir zalim olarak algılanması bizi bu noktaya getirdi.”

READ  Bin Kelime - New York Times

“Son birkaç yılda hepimiz tanıdığımız insanların -iyi insanlar ve ben sadece Yahudilerden bahsetmiyorum- iyi insanları nasıl kötü adamlara dönüştürdüğünü ve geçim kaynaklarını kaybettiklerini gördük. Şimdi kötüleri kahramanlara dönüştürmek pek de hoş görünmüyor. çok büyük bir sıçrama.Bunun yaptığı da bu.”Üniversiteler.”

Fields, Hollywood’un Yahudiler için bir sığınak olarak başladığını ve “güvenli bir alan” haline geldiğini söyledi.

Fields, “Sanırım yaklaşık bir buçuk hafta öncesine kadar Yahudi karşıtlığıyla mücadele etmiyorduk” dedi.

Birçok stüdyo, saldırıları kınayan basın açıklamaları veya dahili notlar yayınladı. Hollywood yıldızları da saldırıların ardından benzer açıklamalarda bulundu veya katkılarda bulundu.