Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rusya’dan Warner Bros., Sony, Paramount ve Disney Pull Filmleri

"Ambulance"

Paramount, Disney, Warner Brothers ve Sony, Rus takviminin ana sürümlerini çekti.

1 Mart’ı 16:05’te güncelleyin: Universal, filmlerini yayınlamayı durdurdu RusyaMichael Bay’in “Ambulans” ve DreamWorks animasyon filmi “Bad Guys” dahil. Soygun gerilim filmi ‘Ambulance’ Jake Gyllenhaal ve Yahya Abdul-Mateen II’yi canlandırırken, ‘Bad Guys’ Sam Rockwell, Marc Maron, Craig Robinson, Anthony Ramos ve Awkwafina’nın vokal yeteneklerini sergiliyor.

1 Mart güncellemesi: Paramount ayrıca Salı günü Rusya’daki takvimden iki yaklaşan sürümünü çıkardı: “Kayıp Şehir” ve “Sonic the Hedgehog 2”.

Devam eden trajediye de tanık oluyoruz. UkraynaThe Lost City ve Sonic the Hedgehog 2 dahil olmak üzere yakında çıkacak filmlerimizin Rusya’da gösterimini durdurmaya karar verdik. Ukrayna, Rusya ve uluslararası pazarlarımızda insani krizden etkilenen herkesin yanındayız ve durumu izlemeye devam edeceğiz. geliştikçe, ”dedi sözcü bir açıklamada. Çeşitlilik ile Paylaşıldı.

Sony de aynı şeyi yaptı ve işgalin ortasında Rusya’dan “Morbius”un serbest bırakılmasını geri çekti. Bir Sony sözcüsü Pazartesi günü geç saatlerde şunları söyledi: “Ukrayna’da devam eden askeri harekat ve bunun sonucunda o bölgede ortaya çıkan belirsizlik ve insani kriz nedeniyle, Morbius’un yakında piyasaya sürülmesi de dahil olmak üzere Rusya’da planlanan tiyatro sürümlerimizi geçici olarak durduracağız”. “Düşüncelerimiz ve dualarımız etkilenen herkesle birlikte ve bu krizin hızla çözüleceğini umuyoruz.”

28 Şubat 21:14 ET Güncellemesi: Warner Bros. izledi. Onlar da aynı şeyi yaptılar ve The Batman filmini Rusya’da yakında çıkacak olan gösterimden çektiler. WarnerMedia sözcüsü yaptığı açıklamada, “Ukrayna’daki insani kriz ışığında, WarnerMedia uzun metrajlı filmi “The Batman”in Rusya’da gösterimini geçici olarak durdurdu. Durumu geliştikçe izlemeye devam edeceğiz. Bu trajedinin hızlı ve barışçıl çözümü.”

28 Şubat 19:38 ET Güncellemesi: Batı dünyası Ukrayna’nın etrafında toplandıkça, Rus ekonomisini felce uğratan sert yaptırımlar uygularken ve Vladimir Putin Avrupa ülkesini işgal ederken, Hollywood nasıl yanıt vereceği konusunda zorlu kararlarla karşı karşıya kaldı. Bugün, Disney Önümüzdeki hafta Turning Red ile başlayarak, yakında çıkacak olan tüm sinema filmlerinin Rusya’da gösterimini geçici olarak durdurarak Rusya’yı cezalandırmak için şimdiye kadarki en cesur adımı attı. Bu öğleden sonra yaptığı açıklamada şirket, işgal devam ederken Rusya’da iş yapmayacağını ve bunun yerine Ukraynalı mültecilere yardım etmeye odaklanmayı tercih ettiğini söyledi.

READ  'Risk!' Mayim Bialik ve Ken Jennings düzenli ev sahipleri

Şirket, “Ukrayna’nın sebepsiz yere işgali ve feci insani kriz nedeniyle, yaklaşmakta olan Pixar’s Turning Red de dahil olmak üzere Rusya’da tiyatro filmlerinin gösterimini geçici olarak durduruyoruz” dedi. “Gelecekteki eylem kararlarını gelişen duruma göre alacağız. Bu arada, ortaya çıkan mülteci krizinin ölçeği göz önüne alındığında, mültecilere acil yardım ve diğer insani yardımları sağlamak için STK ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz.”

Hareket, spor ve eğlence dünyasının Rusya’yı küresel pop kültüründen izole etmek için harekete geçmesiyle geldi. Formula 1, Eylül ayında yapılması planlanan Rusya Grand Prix’sini iptal etti ve Uluslararası Futbol Federasyonu (FIFA) ve Avrupa Futbol Federasyonu (UEFA) da Rusya’nın herhangi bir uluslararası futbol maçına katılmasını yasakladı. Green Day ve AJR dahil olmak üzere Amerikalı müzisyenler de Rusya’daki yaklaşan konserleri iptal etti ve birçok büyük Amerikan müzik mekanı Rus votkasını sunmayı bırakma sözü verdi.

Disney’in kararı, işgal başladığından beri Amerikan film endüstrisinin Rusya’ya karşı aldığı en güçlü duruşu temsil ediyor. Ancak bu ayın en büyük sinema filminin hala Rusya’da gösterilmesi bekleniyor. Warner Bros.’u bildirmek için son tarih. Film bu hafta sonu vizyona girdiğinde, sözleşme yükümlülüklerini ve filmin özel, devlet dışı şirketler aracılığıyla dağıtıldığını öne sürerek The Batman’i Rusya’dan çekme planı yok.

Diğer stüdyoların nasıl tepki vereceğini veya Disney’in Rus boykotunun ne kadar süreceğini göreceğiz. Stüdyodan çıkan diğer yayınlar arasında Mayıs’ta “Doctor Strange and the Multiverse of Madness”, Haziran’da “Lightyear” ve Temmuz’da “Thor: Love and Thunder” yer alıyor.

Katılım: En son filmler ve TV haberleriyle güncel kalın! E-posta bültenlerimize buradan abone olun.