Haziran 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Amsterdam Havalimanı’nda jet motorunu çalıştırırken bir kişi hayatını kaybetti

Amsterdam Havalimanı’nda jet motorunu çalıştırırken bir kişi hayatını kaybetti

Yetkililer, Çarşamba günü bir kişinin Amsterdam Schiphol Havalimanı’nda çalışmakta olan bir uçağın motorunun içinde “bulunduktan” sonra öldüğünü, ancak kişinin ölüm koşullarının belirsizliğini koruduğunu söyledi.

Hollanda’nın resmi havayolu şirketi KLM Royal Dutch Airlines, Bir açıklamada şunları söyledi Bölüm, Danimarka’nın Billund şehrine hareket etmesi planlanan KL1341 sefer sayılı uçuşla ilgili.

Havayolu, “Şu anda Schiphol’deki kazaya tanık olan yolcular ve personelle ilgileniyoruz” dedi.

İsmi açıklanmayan ölen kişinin uçağın motoruna mı girdiği yoksa içine mi çekildiği henüz netlik kazanmadı. KLM, ölen kişinin havayolu çalışanı mı yoksa havaalanı çalışanı mı olduğunu söylemedi.

Schiphol Havaalanı Hollandaca yayınlanan bir mesajda şunları söyledi: Sosyal medya “Bir kişinin uçak motoruna çarptığı korkunç bir kaza meydana geldi.”

Havaalanından yapılan açıklamada, “Düşüncelerimiz yakınlarıyla birlikte, bunu gören yolcular ve meslektaşlarımızla ilgileniyoruz” denildi.

Hollanda askeri polisi, uçaktaki yolcuların kazanın ardından uçaktan indiklerini söyledi. Sosyal medyaaraştırdıklarını da sözlerine ekledi.

Resimler Sosyal paylaşım sitelerinde dolaşan İtfaiye araçları ve diğer acil durum araçları pistte uçağın yanında gösterildi.

Hava yolculuğunu izleyen bir web sitesi olan FlightAware’e göre uçak, çift motorlu bir Embraer ERJ-190 uçağıydı. 100 kişiye kadar taşıma kapasitesine sahip olan uçak, Avrupa içinde kısa yolculuklarda kullanıldığı için “Cityhopper” olarak biliniyor. Havayolu şirketine göre.

Çarşamba günü sıkı güvenlik önlemlerinin uygulandığı havalimanı pistlerinde meydana gelen gibi ölümcül kazalar nadirdir.

Ocak ayında Salt Lake City Uluslararası Havalimanı’nda bir adam uçağın motoruna tırmandıktan sonra hayatını kaybetmişti. Polis dedi ki Adam, havalimanının acil çıkış kapısından geçerek uçağa ulaştı. Polis, hayat kurtarma çabalarının başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından havaalanında öldüğünü söyledi.

Claire Musa Raporlara katkıda bulunuldu.