Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Amtrak, Boston ile New York arasındaki tren seferlerini iptal etti

Amtrak, Boston ile New York arasındaki tren seferlerini iptal etti

Boston ve New York arasındaki Amtrak tren seferleri, raylardaki elektrik kesintisinin demiryolu hizmetinin yoğun Kuzeydoğu Koridoru boyunca tren seferlerini günün büyük bölümünde iptal etmesine yol açmasının ardından Cumartesi günü geç saatlerde yeniden başlatıldı.

Amtrak şunları söyledi Güncellenmiş Demiryolu İdaresi saat 22.30’da elektrik kesintisinin yıldırım çarpmasından kaynaklandığını duyurdu ancak yıldırım çarpmasının nerede meydana geldiğini belirtmedi. Cumartesi günü erken saatlerde Demiryolu İdaresi, kesintinin New York’taki Penn İstasyonu ile Connecticut’taki New Haven Union İstasyonu arasındaki “tüm hatlarda elektrik kesintisine neden olan bir elektrik kesici arızasından” kaynaklandığını söyledi.

Şirket, Cumartesi akşamı yayınlanan güncellemesinde “Amtrak, bu değişikliklerden etkilenen müşterilerle doğrudan iletişim kuruyor ve seyahat planlarını yeniden rezerve etme seçenekleri sunuyor” dedi. “Amtrak, neden olduğu rahatsızlıktan dolayı özür diler.”

Amtrak’ın sosyal medya paylaşımları, demiryolu hizmetinde Cuma sabahı 9.20’den bu yana elektrik sorunları yaşandığını ve bu durumun birçok gecikmeye ve iptale neden olduğunu belirtti.

Amtrak, Cumartesi gecesi planlandığı gibi iki trenin çalıştığını söyledi: Boston’dan Newport News, Virginia’ya giden 65 No’lu Tren ve Roanoke, Virginia’dan Boston’a giden 66 No’lu Tren.

Amtrak, çoğu trenin Pazar günü normal programlarına göre çalışacağını ancak 143, 162 ve 150 numaralı trenlerin “hizmet kesintisi sırasındaki ekipman konumları nedeniyle” iptal edildiğini söyledi. Amtrak, 54 ve 157 numaralı trenlerin değiştirilmiş bir programa göre çalışacağını söyledi.

Demiryolu hizmeti, rezervasyonlarını değiştirmek isteyen yolcular için ek ücretten feragat edeceğini söyledi.

“Etkilenen trenlerde rezervasyon yaptıran müşteriler normalde benzer kalkış saatlerine sahip veya başka bir günde trenlerde ağırlanacak.” Amtrak bir uyarıda şunları söyledi: Cumartesi sabah 9:50

Daha fazla bilgi almak amacıyla Amtrak’a mesajlar gönderildi.

AAA’ya göre, 4 Temmuz tatili için yaklaşık 4,6 milyon kişinin otobüs, tren veya yolcu gemisiyle seyahat etmesi bekleniyordu; bu, 2023’e göre yüzde 9’luk bir artışı ve salgın öncesi seviyelere yakın bir dönüşü temsil ediyor.

READ  Avro Bölgesi'nde enflasyon yavaşlarken Avrupa Merkez Bankası faiz oranlarını artırmada yavaşlayacak mı?

Nick Stoico’ya [email protected] adresinden ulaşılabilir.