Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

AMZN Hisse Senedi: Amazon: Etisalat Satışının Ortasında ‘Şu Anda’ Kablosuz Plan Yok

AMZN Hisse Senedi: Amazon: Etisalat Satışının Ortasında ‘Şu Anda’ Kablosuz Plan Yok

Telekom hisseleri, e-ticaret devi hakkında yenilenen raporların ardından Cuma günü düştü Amazon.com (AMZN), Prime sadakat programı aracılığıyla mobil hizmetlerini Amerika Birleşik Devletleri’nde yeniden satmayı planlıyor. AMZN’nin hisse senetleriyle ilgili raporların ortasında, şirketin bir sözcüsü şu anda kablosuz hizmetleri yeniden satma planları olmadığını söyledi.
XAT&T (T), Verizon bağlantıları (VZ) Ve T-Mobil ABD (TMUSŞirketler herhangi bir anlaşmanın eli kulağında olmadığına dair açıklamalar yayınlasa da tüm raporlar kapandı. çanak ağ (TabakAmazon hisseleri bugünü yükselişle kapattı.

Bir hafta önce, Amazon’un Dish TV ile ortak olabileceğine dair raporlar ortaya çıktı. Bu raporlar, Dish’in Amazon aracılığıyla Boost Mobile ön ödemeli kablosuz planlarını satacağını söyledi. Dish, telsiz telefon pazarına yeni giren bir firmadır.

Cuma Raporlarındaki Yenilikler, orijinal olarak Bloomberg, Amazon’un Prime aracılığıyla kendi programını başlatabilmesidir. Ayrıca Amazon, diğer kablosuz iletişim operatörleriyle ortak olabilir.

AMZN Hisse Senedi: Şu anda kablosuz plan yok

Investor’s Business Daily’ye gönderilen bir e-postada bir Amazon sözcüsü, “Prime üyeler için her zaman daha fazla avantaj eklemeyi araştırıyoruz, ancak şu anda kablosuz ekleme planımız yok” dedi.

Bu arada Verizon sözcüsü Rich Young, bir e-postada hiçbir şey olmadığını söyledi.

Young, “Verizon, ülkedeki en iyi, en güvenilir kablosuz ağın yeniden satışı konusunda Amazon ile pazarlık yapmıyor” dedi. “Şirketimiz her zaman yeni ve potansiyel fırsatlara açıktır, ancak şu anda bildirecek bir şeyimiz yok.”

Bir AT&T sözcüsü, “AT&T, kablosuz hizmetleri yeniden satmak için Amazon ile görüşme içinde değil” diyen bir e-postayla gönderilen bildiri gönderdi.

Ayrıca, Bloomberg raporuna göre Amazon mümkün olan en düşük toptan satış fiyatlarını hedefliyor. Bloomberg, e-ticaret devinin Prime üyelerine ayda 10 ABD Doları veya hatta ücretsiz kablosuz planlar sunabileceğini söyledi.

READ  Amazon, prime üyelik fiyatlarını Prime Day'den önce 2 $'a düşürdü

RBC Capital’de analist Brad Erickson, anlaşmanın gerçekleşebileceğinden şüpheli.

Müşterilere yazdığı bir notta, “Amerikan hanelerinin toplamından daha fazla asıl üyemiz olduğu için kavramsal mantık açık olsa da, bu tür bir anlaşmanın önünde engeller görüyoruz” dedi.

“AMZN’nin fiyatlandırma avantajının (kablosuz) taşıyıcılara karşı nereden geleceği ile uğraşıyoruz” diye ekledi. “Taşıyıcıların kârsız bir anlaşmaya girmeyecekleri açık.”

SVB analisti Craig MoffettNathanson bir notta, Amazon’un kablosuz pazara girerek yeni düzenleyici riskler üstleneceğini söyledi.

Moffitt, “İletişimlerde müşteri bilgilerini çevreleyen kurallar, Amazon’un bugün karşı karşıya kaldığından çok daha katı.” Dedi.

Telekom hisseleri yavaşladı, Amazon kazandı

Bugünün borsasında AMZN hissesi %1,2 artışla 124,25’te kapanırken, T hissesi %3,8 düşüşle 15,21’e geldi. Bu arada, VZ %3,2 düşerek 34,58’e, TMUS %5,6 düşerek 131,19’a geriledi. Ancak Dish stoğu %16.2 artışla 7.30’a yükseldi.

T-Mobile haricinde, operatör hisseleri bu yıl yavaşlayan kablosuz gelir artışı nedeniyle darbe aldı. Ancak AMZN hissesi %49 arttı.

Bir hafta önce bir Amazon yemeğinin raporları ortaya çıktığında, analistler bunun sektördeki görevliler için sorun yaratabileceğini söylediler. Ama yapısına bağlı.

UBS analisti John Hudolek müşterilere notunda, “Amazon şu anda Cricket (sahip olduğu AT&T), Simple Mobile ve Tracfone (Verizon’a ait) gibi ön ödemeli sağlayıcılardan kablosuz hizmetler satıyor ve Amazon muhtemelen ekonomiden pay alacak” dedi. .

“Bu dağıtım anlaşmasının DISH’in aboneleri çekmesine yardımcı olabileceğine inanıyoruz, ancak cep telefonu için cazip promosyonlar olmadığında sektör rekabetinde anlamlı bir değişikliğe yol açması pek olası değil. Sektör için en büyük riskin Amazon’un kablosuz hizmetini satması olduğuna inanıyoruz.”

Twitter’da Reinhardt Krause’u takip edin @çalışan 5G kablosuz ağlar, yapay zeka, siber güvenlik ve bulut bilişim ile ilgili güncellemeler için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

READ  Tüccarlar kurumsal karların son grubunu tarttıkça hisse senedi vadeli işlemleri düşüyor

Almak ve satmak için 10 haftalık hareketli ortalama nasıl kullanılır?

IBD’den ücretsiz haber bültenleri alın: Pazar Hazırlığı | Teknik rapor | nasıl yatırım yapılır

IBD Live: Borsanın günlük analizi için yeni bir araç

Hızlı kar elde etmek ve büyük kayıplardan kaçınmak ister misiniz? SwingTrader’ı deneyin