Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

André 3000’in New Blue Sun incelemesi

André 3000’in New Blue Sun incelemesi

Billboard Müzik Ödüllerini izleyin

Bu yıl yüzlerce ambient müzik albümü yayınlandı, ancak 13 kat platin plak sahibi elit bir rapçi tarafından yalnızca bir albüm yayınlandı. Outkast’ın tektonik olarak değişen aradan bu yana geçen 16 yılda, André 3000 ikilisinin hayranları, yıldızın ara sıra konuk nakavt dizelerinden daha fazlasını sunması için yaygara koparıyor. Bunun yerine havalimanlarında, kafelerde, kaldırımlarda ve yoga derslerinde flüt çalan gezgin bir bohem göçebe olarak okunun peşinden gitti. ilk albümü, Yeni mavi güneş Bu, onun orta yaşlı, nazik dronlara ve basit kamış işine doğru kaymasının tam bir çiçek açması. Hayranlar, “Uyarı: Bar Yok” etiketini taşıyan albüme ve “Yemin ederim, Gerçekten Bir Rap Albümü Yapmak İstiyordum Ama Bu Sefer Rüzgarın Estiği Yol Bu” gibi şarkı adlarına karşı haklı olarak ihtiyatlı davrandılar. Neyse ki, Andre 3000’in 87 dakikalık müzikal destanı, taze tütsünün muhteşem, son derece çağdaş prizmatik kokusudur.

Yeni mavi güneş Bu aynı zamanda Yeni Çağ’ın yeniden canlanmasının on yıl süren yükselişinin doruğunu temsil ediyor. 2010’un başlarında, lezzet yaratıcısı Numero Group, Light in the Attic ve Rvng Intl gibi markaları yeniden piyasaya sürdü. Amerikan yeni çağ müziğini özel basında yeniden yayınlamaya başladı, bir zamanlar alay konusu olan türü kristal ve rüzgar nefesi olarak ününden kurtardı ve onu DIY enerjisiyle dolu bir Amerikan halk geleneği olarak yeniden konumlandırdı. Empire of Signs ve İsviçre’nin WRWTFWW’si gibi plak şirketleri dikkatlerini Japonya’nın daha istilacı, elektronik odaklı müziğini canlandırmaya yönelttiler. Yeni mavi güneşDaha yapay anlar. Alanis Morissette, Moby, 6Luck, Sufjan Stevens ve hatta aktör Jeff Bridges, son birkaç yılda terapötik müzikte farklı derecelerde başarı elde etti.

Bu kısım için, Yeni mavi güneş Çoğunlukla üretken Los Angeles kaset şirketi Leaving Records’a ait bir parça; aynı zamanda ambient, new age, caz ve doğaçlama ve deneysel elektronik müziğin kesişiminde var olan bir damga. Ayrılan kadronun çoğu (Matthew David, Carlos Nino, Dentoni Parks ve VCR) Andre’nin melodilerine yardımcı olmak ve iltifat etmek için hazır bulunuyor ve dijital bisiklet flüt buklelerini şişkin ziller ve uzaysal ışıltılardan oluşan bir cümbüş haline getiriyor.

Yaygın

Basın materyallerine olan bağlantıya rağmen Yeni mavi güneş Laraga’nın organik sadeliği ve Alice Coltrane’in duygusal caz müziği, aslında daha çok Jon Hassell ve Steve Roach gibi bestecilerin rüya gibi, neredeyse organik “Dördüncü Dünya” müziğine benziyor: kozmik elektroniklerin çeşitli çalkalayıcılar, kamışlar ve yağmur çubuklarıyla neşeyle iç içe geçtiği hayali manzaralar. Andre’nin “Digital Reed Machine”i, Yoshio Ojima gibi Japon bestecilerin 80’lerin sonundaki egzotik Valley ses dünyalarını çağrıştırıyor; ne tam olarak gerçek ne tam olarak sahte ve oldukça şaşırtıcı. Yeni mavi güneş Hiçbir şekilde sabırsız veya minimal değildir. Bunun yerine, Andre’nin ekibi, ister ritimde (“Hawaii’de O Gece…”) ister mutlu kaos çağlayanlarında (“BuyPoloDisorder’ın Kızı…”) kabarırken yumuşak tonlar ve yumuşak ruh hallerini işleyen dinamik bir canlı grup gibi birlikte çalışıyor. Veya sesten yağmur ormanları yaratın (“Karıncalar sizin için…”). Orkestra şefimizin, diğer oyuncular patlarken, olgunlaşırken ve parlarken ritmik patlamalarla dans eden kıvrımlı bir hareketi var. Tüm bu hareketli parçalar, onun pek de sürükleyici olmadığı anlamına geliyor “Rahatlatıcı” veya “şifalı” müzik arayanlar için bir ortam. Ancak, bir bodrum caz grubunun veya yeraltı elektronik grubunun yapımcısı olarak yaklaşıldığında, Yeni mavi güneş O mutlak bir zevktir.

Mavi güneş yok 2023’te duyacağınız en iyi surround kayıt değil. Tim Hecker’in çatışmacı akışının yanına yerleştirildiğinde önemsiz kalıyor Yükseklik yokRyuichi Sakamoto’nun İnce Zayıflığı 12ve Takashi Kokubo ve Andrea Esperti’nin pastoral alanları Kozmik bahçe için müzik Veya Loscil/Lawrence English’in sarmalayıcı sıcaklığı Hava renkleri. ama, Mavi güneş yok Olması muhtemel Sadece Çevredeki birçok insanı kaydedin Yapmak Yıl 2023 olduğunu duyuyoruz ve bu enerjik ve gösterişli albümün hit olması harika. Tıpkı oyunun kurallarını değiştiren rap grubu gibi, André 3000 de Pied Piper’ı canlandırıyor ve ses dünyası, onu açık kulaklarla ve açık fikirlilikle takip edenleri bekliyor.

READ  Johnny Depp, Londra'daki Royal Albert Hall'da sıcak bir karşılama aldı