Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Andretti, FIA çağrısında F1 takımının planının ayrıntılarını “saatin çanları” olarak açıkladı

Andretti, FIA çağrısında F1 takımının planının ayrıntılarını "saatin çanları" olarak açıkladı

Andretti Global of America, Formula 1’e girmek için başvuruda bulundu ve işleri hazır hale getirmek için yeterli zamana sahip olacaksa, yakında yeşil ışık yakması gerekiyor.

Yeni F1’e giriş tarihleri ​​için resmi bir takvim olmamasına rağmen Andretti, FIA’nın bir karar vermesini daha fazla bekleyemediği konusunda net.

Andretti durum hakkında özel olarak Motorsport.com’a konuştu ve “Hızlı olmamız gerekiyor çünkü 2024’te orada olmak için zaman ilerliyor. Bunu bir ay içinde çözmemiz gerekiyor.”

Andretti, IndyCar sürücüsü Colton Herta’yı Grand Prix’ye getirmeye kararlı olduğu için F1’e girişiyle ilgili bazı önemli ayrıntılar konusunda zaten oldukça net olduğunu söyledi.

Andretti, Amerika’da COTA ve New-for 2022 Miami’de iki yarışın olduğu ve üçüncü bir Las Vegas’ın olduğu bir zamanda, Herta’nın varlığının takımın varlığını bir bütün olarak F1 için başarılı kılmanın anahtarlarından biri olacağına inanıyor. planlı.

bu şekilde öner Maksimum Verstappen Hollanda’nın Grand Prix’ye artan ilgisi, Amerikalı sürücünün aynı şeyi potansiyel bir ABD seyircisi için yapabileceğini kanıtlıyor.

“Hollanda’nın reytinglerindeki büyümeye bakıyorsunuz çünkü bir şoförleri var” dedi. “Burada hiçbir şey yok. Colton gibi iyi bir takipçisi olan iyi bir sürücü bulursanız, onun iyi durumda olacağını düşünüyorum.

“Benim için sorun değil. Bir aksama nedir bilmiyorum, bu yüzden umarım çözerler. Bunu yapacağımız yol en üst düzeyde olacak. Büyük planlarımız var. Formula 1 için gerçekten iyi olacak.

“Taraftarlarım harika, sadece Formula 1’de olduklarını söylemek için değil, rekabet etmek için buradalar. rekabet, bu yüzden bu şeyleri nasıl yapacaklarını biliyorlar.

“Yani bunu gerçekleştiremezsek çok yazık olur. Herkes için iyi olur.”

2022 sürücü duyurusu sırasında Romain Grosjean ve Michael Andretti

Fotoğraf: Joe Skepinski

Michael’ın babası, 1978 Dünya Şampiyonu Mario Andretti, Renault’nun takım için en olası motor ortağı olduğunu öne sürerken, bu cephede kesin bir çağrı yapılmadı.

READ  2022 NFL Three-Round Mock Draft: İlk onda sıfır QB, Jameson Williams tahta dışında ilk alıcı

Anlaşılan budur ki Ferrari Takım 2024’e girmek için onay alırsa bu bir seçenek olmaya devam ediyor.

Michael Andretti, Renault’nun “seçeneklerden biri” olduğunu söyledi, ancak “başka bir seçenek” olduğunu ve henüz bir karar verilmediğini açıkça belirtti.

Takımın fabrikasıyla ilgili olarak Andretti, operasyonun uzun vadede Amerika Birleşik Devletleri merkezli olmasını tercih edeceğini, ancak bir Avrupa genel merkezine de ihtiyacı olabileceğinin farkında olduğunu söyledi.

“Nihayetinde burayı inşa etmek istiyoruz” dedi. “Haas’ın şu anki çalışma şekli gibi ilk arabanın dikilmesi gerekiyordu. Ve sonunda kendi arabamızı yapıyoruz.

“Hayalim bunu burada yapmak, gerçek bir Amerikan arabasına sahip olmak. İngiltere’de hâlâ büyük bir varlığımız var, ancak asıl inşaat burada.”

Andretti, Formula 1 takım patronu olma olasılığı hakkında, “Bu konuda çok heyecanlıyım.

“Bunu uzun zamandır yapmak istiyordum. Markamız için harika olduğunu ve bizi başka bir seviyeye taşıyacağını düşünüyorum.

“Bütün oyunumuz için çıtayı yükseltir, bu seviyeyi yükseltir [IndyCar] Oyun da. Ben yarış işindeyim ve her zaman daha iyisini yapmamızı istiyorum.”

Ayrıca okuyun: