Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

NHL, Ukrayna Savaşı Ortasında Rus Oyuncularını Askıya Almalı

NHL, Ukrayna Savaşı Ortasında Rus Oyuncularını Askıya Almalı

Hall of Fame hokey kalecisi Dominic Hasek, Vladimir Putin’in Ukrayna’nın işgali emrini vermesinin ardından Ulusal Hokey Ligi’ni tüm Rus oyuncuları askıya almaya çağırdı.

57 yaşındaki Hasek, şimdiki Çek Cumhuriyeti’nde doğdu. Twitter devraldı Geçmişte Putin’le ittifak yapan ancak daha önce kendisi ile ittifak yapan Capitals yıldızı Alexander Ovechkin’i eleştirmek için. “Daha fazla savaş yok” talebi Dün gazetecilerle konuşurken.

Hasek, “Ne!? Sadece bir menü değil, bir tavuk da bir yalancı!” diye tweet attı Hasek. Avrupa’daki her yetişkin, Putin’in çılgın bir katil olduğunu ve Rusya’nın özgür bir ülkeye ve halkına karşı saldırgan bir savaş yürüttüğünü çok iyi biliyor.

“NHL, tüm Rus oyuncuların sözleşmelerini derhal askıya almalıdır! Her sporcu sadece kendisini ve kulübünü değil, aynı zamanda ülkesini, değerlerini ve eylemlerini de temsil eder. Gerçek bu. NHL bunu yapmazsa, bir Ukrayna’da ölüler için dolaylı ortak sorumluluk.

“Putin’i ve Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırganlığını kınayan bu Rus sporcular için çok üzgün olduğumu da yazmak istiyorum. Ancak, şimdilik dışlanmalarını bir zorunluluk olarak görüyorum.”

Şu ana kadar eğlenceli olduğuna dair bir işaret olmadığı için ligin böyle bir hamle yapması pek olası görünmüyor.

Alex Ovechkin ve Dominic Hasek tarafından
İskele (2)
Alex Ovechkin (sağda) Vladimir Putin (solda) ile uzun bir ilişkiye sahiptir.
Alex Ovechkin (sağda) Vladimir Putin (solda) ile uzun bir ilişkiye sahiptir.
AFP/Getty Resimleri

Çekoslovakya’da Demir Perde’nin arkasında doğan Hasek, sonunda hokey kariyeri için Avrupa’yı terk etti. NHL’de Blackhawks, Sabres, Senators ve Red Wings ile dekore edilmiş bir görevi vardı ve Detroit’te Stanley Cup’ı kazandı. Ayrıca 2010-11’de Spartak Moskova ile KHL’de bir yıl oynadı.

READ  Warriors'ın Suns'a karşı mağlubiyetine ilişkin video incelemesi, takımın üzerinde çalışıldığını doğruladı - NBC Sports Bay Area & California

Ulusal Hokey Ligi’ndeki en popüler Rus olan Ovechkin, Putin ile yakın bağları var ve geçmişte diktatör için kampanya yürüttü. Cuma günü Putin’i hâlâ destekleyip desteklemediği sorulduğunda Ovechkin, siyasete girmediğini doğruladı.